Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 36min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Awans Polaków do 1/8 finału pewny na 99,8 procent

Kacper Rogacin / AIP
Scott Heppell
Polscy piłkarze, nawet jeśli przegrają z Ukrainą, prawie na pewno zajmą drugie miejsce w grupie C, bo Niemcy powinni pokonać Irlandię Płn. Wszystko wskazuje na to, że w 1/8 finału zagramy ze Szwajcarią.

Remis z mistrzami świata sprawił, że sytuacja biało-czerwonych w grupie C zrobiła się więcej niż komfortowa. Ekipa Adama Nawałki ma przed sobą puściutką autostradę do awansu do 1/8 finału, nawet jeśli w ostatnim meczu z Ukrainą zagramy w opaskach na oczy.

Scenariusz realistyczny

W najbardziej prawdopodobnym układzie tabeli po fazie grupowej, Polacy zajmują drugie miejsce, tuż za plecami mistrzów świata. Niemcy grają bowiem z Irlandią Północną i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że piłkarze Joachima Loewa wysoko pokonają Brytyjczyków. W takim wypadku Niemcy zajmą pierwsze miejsce w grupie z siedmioma punktami na koncie, a biało-czerwoni - nawet jeśli przegrają z Ukrainą 0:10 - awansują do 1/8 finału z drugiego miejsca w grupie. W efekcie, w kolejnej rundzie zagramy ze Szwajcarią, która w niedzielę zapewniła sobie drugie miejsce w grupie A.

Scenariusz optymistyczny

W tym wariancie piłkarze Adama Nawałki wysoko rozprawiają się z Ukraińcami, podczas gdy Niemcy zaliczają wpadkę z Irlandią, bądź wygrywają z nią minimalnie. Chodzi o to, by - w przypadku równej liczby punktów Niemców i Polaków - to nasi piłkarze mieli lepszy bilans bramkowy. W tej chwili mistrzowie świata mają bilans +2, a biało-czerwoni +1.

Istnieje jeszcze inna możliwość - oba zespoły mogą skończyć grupę z identycznym dorobkiem punktowym i bilansem bramek. W takim wypadku o pozycji w tabeli decyduje po pierwsze mecz bezpośredni, w którym padł remis. Następnym czynnikiem jest klasyfikacja Fair Play, która zależy od liczby otrzymanych kartek (żółta kartka daje punkt, czerwona za dwie żółte - trzy punkty, sama czerwona - trzy punkty, czerwona po żółtej - cztery punkty). Na razie w tej klasyfikacji Niemcy mają trzy, a Polacy pięć punktów.

Jeśli i tutaj stan będzie równy, pozostanie ostatni czynnik, czyli miejsce w rankingu UEFA, w którym wyżej są Niemcy.

Scenariusz pesymistyczny

Najgorszy scenariusz, w którym Polacy nie awansują do 1/8 finału, zakłada sensacyjną porażkę Niemców z Irlandią Północną, oraz przegraną Polaków z Ukrainą sporą różnicą bramek. Do tego niezbędne są też takie wyniki w innych grupach, by Polacy, zajmując trzecie miejsce w grupie C, nie załapali się do grona czterech najlepszych drużyn z trzecich miejsc, które awansują dalej.

Firma Goldman Sachs, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, oceniła szanse na taki rozwój wypadków na... 0,2 proc. Awans z grupy mamy więc pewny na 99,8 proc. Nasze szanse na ćwierćfinał wynoszą 51,3 proc., na półfinał - 21,2 proc., a na zwycięstwo w turnieju - 3,4 proc.

Co ważne, awans do 1/8 finału możemy zapewnić sobie już... dziś. Jeśli Słowacja przegra z Anglią. W przypadku zajęcia przez Słowaków trzeciego miejsca w grupie B, Polacy na pewno znajdą się w grupie czterech najlepszych zespołów z trzeciego miejsca, które zagrają dalej.

Wideo

Materiał oryginalny: Awans Polaków do 1/8 finału pewny na 99,8 procent - Polska Times

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

x
xxx

wykrakaliscie!

K
Kibic Patriota

Dzisiejszy mecz trzeba wygrać bo wczoraj Angole nie dali nam upragnionego awansu a i nigdzie nie jest napisane że Niemiaszki dzisiaj muszą wygrać z Irlandczykami poprostu nie liczcie na Niemców tylko pokonajcie Ukrainę

m
muchomorek i żwirek

No i Ukraina może będzie chciała z nami wygrać, żeby nas udupić, a już bezczelnością w udupianiu Polski może wykazać się Słowacja, która celowo będzie chciała wygrać z Anglią.
Aby nas udupić.

K
Kolo

Mam nadzieję, że piłkarze jednak chcą wygrać zamiast liczyć na wygraną Niemiec. Wcale bym się nie zdziwił gdyby Niemcy celowo przegrali, żeby udupić Polaków.

e
ehhh

4:0, pierwsze miejsce w grupie, niestety...

b
bylydziennikarzgłosu

W 1/8 finału znajdziemy się dopiero wtedy gdy w 1/16 finału pokonamy Szwajcarię łebski dziennikarzu sportowy.

M
MM

Po co ta matematyka ... ?
Niech nasi grają jak najlepiej.
Polska - Ukraina: 3 : 0 ... :)

Dodaj ogłoszenie