Awans Jerzego Janowicza do drugiej rundy Wimbledonu

(bart)
Jerzy Janowicz jest już w drugiej rundzie Wimbledonu
Jerzy Janowicz jest już w drugiej rundzie Wimbledonu paweł łacheta
Jerzy Janowicz, rozstawiony z numerem 24, pewnie awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie (z pulą nagród 22,56 mln funtów). Polski tenisista pokonał Brytyjczyka Kyle'a Edmunda 6:2, 6:2, 6:4.

Janowicz jest obecnie 22. w rankingu ATP World Tour, co jest najwyższą jego pozycją w dotychczasowej karierze. Jednak aby myśleć o jej poprawieniu musi w Londynie co najmniej osiągnąć 1/8 finału, czyli czwartą rundę. Broni bowiem 115 punktów. Przed rokiem zadebiutował tu w Wielkim Szlemie, gdy wygrał trzy spotkania w eliminacjach. W turnieju głównym dorzucił jeszcze dwa zwycięstwa, zanim przegrał w trzeciej rundzie pięciosetowy maraton z Niemcem Florianem Mayerem.
18-letni Edmund jest jedną z największych nadziei brytyjskiego tenisa, choć obecnie zajmuje dopiero 385. miejsce w rankingu (otrzymał tzw. dziką kartę od organizatorów).
W pierwszym secie Janowicz miał problem z ,,wejściem'' w mecz, jednak od stanu 1:2 zdobył aż dziewięć kolejnych gemów (do stanu 4:0 w drugiej partii). W trzecim secie rozpoczął od prowadzenie 2:0 z jednym przełamaniem serwisu rywala. Mógł zakończyć pojedynek wcześniej, ale przy stanie 5:3 nie wykorzystał trzech piłek meczowych. Spotkanie trwało godzine i 27 minut.
Teraz Janowicz spotka się z Czechem Radkiem Stepankiem.