Redakcja Strefy Biznesu

Redakcja Strefy Biznesu

Portal i.pl

500 materiałów

Strefa Biznesu to ogólnopolski serwis i regionalne oraz lokalne serwisy w całej Polsce, w których znaleźć można najważniejsze informacje gospodarcze z Polski i świata. To także miejsce na tematy dotyczące działalności małych i średnich przedsiębiorstw, problematyki finansowej, prawnej i podatkowej, rynku pracy czy funduszy europejskich. Strefabiznesu.pl to również baza aktów prawnych, porady dla nowopowstałych firm, a także pomysły na biznes.

W serwisie znajdziesz m.in. informacje w kategorii:

  • aktualności gospodarcze z Polski i świata
  • pieniądze ( w tym sytuacja finansowa Polaków, inflacja, ceny produktów i usług, emerytury i renty oraz kursy walut, inwestowanie i oszczędzanie)
  • prawo i podatki ( w tym zmiany podatkowe dla przedsiębiorców i samozatrudnionych, w tym Polski Ład, zmiany podatkowe dla pracowników, projekty ustaw i nowelizacje w zakresie podatkowym, rozliczenia PIT, CIT, zmiany w przepisach oraz ulgi podatkowe dla firm i pracowników)
  • praca (w tym rynek pracy: aktualne informacje, analizy, raporty, opinie i komentarze, zarobki w poszczególnych branżach, pensja minimalna i średnie zarobki, zmiany w zakresie danych dotyczących wysokości zarobków, zmiany w prawie pracy, rekrutacja pracowników, najnowsze trendy i rozwiązania na rynku, poradniki)
  • firmy (w tym prowadzenie firmy, zmiany w prawie dla przedsiębiorców, w tym podatki, finanse, wsparcie, pomysł na biznes: nowe firmy, startupy, dofinansowania, sytuacja w branżach – jak zmienia się sytuacja firm w Polsce, gdzie to jest robione
  • produkcja w Polsce, strefa przedsiębiorcy: aktualne informacje o działalności gospodarczej, poradniki, analizy, opinie i komentarze ekspertów)
  • energetyka (w tym odnawialne źródła energii, w tym fotowoltaika, wodór i farmy wiatrowe, energia jądrowa, bezpieczeństwo energetyczne, elektromobilność, Smart House, termomodernizacja, górnictwo) 
  • cyberbezpieczeństwo (bezpieczeństwo w sieci: nakłady na cyberbezpieczeństwo, zabezpieczenia, zagrożenia w sieci, ostrzeżenia przed oszustwami i rodzaje ataków, ochrona danych osobowych i przepisy dotyczące cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwo w chmurze)
  • biznes w regionach – najnowsze informacje regionalne i lokalne z poszczególnych miast i województw w Polsce.

Strefa Biznesu to także miejsce na cenniki produktów i usług, kalkulatory podatkowe, kursy walut, dane raportowane przez instytucje i organizacje w Polsce i na świecie.

Cały czas pracujemy nad zwiększeniem zakresu możliwości naszych serwisów i dostarczaniem coraz szybszej i wartościowej oraz użytecznej informacji zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów. Część treści już dziś tworzymy dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii, wykorzystując takie narzędzia, które pozwolą dostarczać je szybciej i atrakcyjniej dla odbiorcy.

Do tworzenia niektórych artykułów wykorzystujemy automatyzację, która sprawdza się tam, gdzie przekujemy proste informacje oparte na danych. Dzięki wykorzystaniu automatyzacji nasi dziennikarze mają więcej czasu na rozmowy z ekspertami, reportaże czy materiały przekrojowe.

Robimy to dla Was i dzięki Wam każdego dnia staramy się być coraz lepsi. Dziękujemy za każdą wiadomość i rozmowę. To dzięki Wam możemy cały czas zmieniać serwis i dostarczać coraz więcej wartościowych treści. Jeśli zauważysz błąd w jakimś artykule, prosimy - daj nam znać.

Rozwiń opis