Express Ilustrowany

Aktualizacja:

Trzymamy kciuki za Atomówki

Trzymamy kciuki za Atomówki ©jarosław ziarek

Na stadionie Skry w Warszawie odbył się pierwszy turniej mistrzostw Polski w siedmioosobowym rugby kobiet. W takiej rangi zawodach nie mogło zabraknąć zespołu Delii Atomówek. Łodzianki zajęły piąte miejsce, triumfowały Ladies Lechia Gdańsk, które wyprzedziły Diablice Ruda Śląska oraz Tygrysice Orkan Sochaczew.

W fazie grupowej Atomówki zremisowały z Tygrysicami 7:7 (7:0), pokonały RC Częstochowa 46:0 (22:0) oraz uległy Ladies Frogs Warszawa 0:7 (0:7). W starciu o piątą pozycję team z Łodzi wygrał z Arką Gdynia Girls 24:5.
    Delia Atomówki Łódź: Edyta Krukowska, Patrycja Badowska, Magdalena Jarecka, Marta Jarecka, Iza Luc, Roksana Świerczewska, Izabela Walczak, Adriana Ortmanowska, Dominika Rudalska.
    Przed zmaganiami seniorek w stolicy rywalizowały kadetki. Młode Atomówki były czwarte.