Atom - Budowlani 3:1. Szybki koniec marzeń łódzkich siatkarek o wielkiej czwórce

Siatkarki Budowlanych Łódź w rewanżowym meczu ćwierćfinału play-off ekstraklasy podobnie jak w pierwszym spotkaniu, uległy Atomowi Trefl Sopot 1:3. Do półfinału zgodnie z oczekiwaniami awansowały sopocianki, a łodziankom pozostanie walka o piąte miejsce.

Tylko wyjątkowy spadek formy gospodyń i wzniesienie się na wyżyny umiejętności przez łodzianki mógł sprawić, by rywalizacja Atomu i Budowlanych trwała dłużej niż tylko dwa spotkania. Nic takiego jednak się nie miało miejsca, bo łodzianki zagrały gorzej niż w pierwszym spotkaniu.

Dwa pierwsze sety rewanżu w Ergo Arenie wyglądały podobnie. Łodzianki kroku faworytkom dotrzymywały tylko w pierwszej fazie. Później gospodynie w dość łatwy sposób uzyskiwały kilkupunktową przewagę i bez większych problemów kończyły partie. Łodzianki popełniały zbyt wiele błędów, właściwie oddając punkty rywalom. Słabo radziły sobie w przyjęciu zagrywki, a jeszcze gorzej spisywały się w ataku, często posyłając piłki na aut.

Trochę nadziei dał wygrany trzeci set, dzięki czemu porażkę można uznać za honorową. W nim podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza zagrały z większą pewnością oraz wykorzystały fakt, że gospodynie były już myślami przy półfinałowym spotkaniu z Muszynianką.

Niestety, wygrana nie oznaczała emocji, bo czwartą odsłonę sopocianki zaczęły od prowadzenia 4:2, na pierwszą pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:2, na drugą 16:4, a całą partię wygrały 25:14.
Atom zgodnie z oczekiwaniami w tym sezonie będzie więc walczył o medal, a łodzianki co najwyżej o piąte miejsce.

Atom Trefl Sopot – Budowlani Łódź 3:1
(25:16, 25:15, 17:25, 25:14 )

Atom: Tokarska 13, Leys 11, Bełcik 4, Cooper 12, Kaczorowska 4, Zaroślińska 15, Durajczyk (libero)oraz Miros 1, Kaczmar, Fonoimoana.
Budowlani: Śliwa 7, Polańska 11, Skrzypkowska 3, Popović 20, Pycia 6, Sieczka 2, Courtois (libero) oraz Ściurka 2, Grajber 3 i Sikorska.