Armia czeka. Kwalifikacja wojskowa 2020 w powiecie pabianickim

Lila Sayed
Lila Sayed
14 lutego zakończy się kwalifikacja wojskowa poborowych z Pabianic. Od 14 do 18 lutego przed komisją staną młodzieńcy z Lutomierska.

Od 18 do 21 lutego komisja kwalifikować będzie poborowych z Konstantynowa Łódzkiego, a w dniach 21-24 - Dobronia. Mieszkańcy gminy Pabianice, gminy Dłutów i gminy Ksawerów zaprezentują się przed komisją w terminach odpowiednio:24-25.02, 25-26.02 i 26-27.02.

Osoby, które zostały wezwane, powinny się stawić w lokalu przy ul. Kilińskiego 10/12.

28 lutego kwalifikowane będą panie.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się:
1) mężczyzn urodzonych w 2001 r.,
2) mężczyzn urodzonych w latach 1996-2000, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
3) osób urodzonych w latach 1999 - 2000, które:
a) zostały uznane przez powiatową komisję lekarską za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
b) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
4) kobiet urodzonych w latach 1996-2001 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2019/2020 kończą naukę w szkołach, lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz kierunkach psychologicznych albo będące studentkami tych szkół, lub kierunków, o których mowa w § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej (Dz.U.poz.944).
5) osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 24 lata życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

FLESZ: Wybory Prezydenckie 2020 już w maju - to musisz wiedzieć.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
GEJ LODZKI

A GDZIE SA ZDJECIA ROZEBRANYCH CHLOPCOW BYM MOGL NACIESZYC OCZY I ZASPOKOIC ??? KOCHAM 18-22 LATKOW.

Dodaj ogłoszenie