ARKA - ŁKS RELACJA NA ŻYWO 11.07.2020. Łódzcy piłkarze znów przegrali

Piłkarze ŁKS w wyjazdowym spotkaniu 35. kolejki ekstraklasy przegrali 2:3 z Arką Gdynia. Cudu nie było. Łodzianie doznali dwudziestej czwartej porażki w tym sezonie. ŁKS przegrywał do przerwy już 0:3, ale w drugiej części gry zdołał zdobyć dwie bramki. Ostatecznie w meczu spadkowiczów górą byli zawodnicy z Gdyni. Trener Wojciech Stawowy nadal nie wygrał z ŁKS. Nie tak to miało wszystko wyglądać!

ARKA GDYNIA vs. ŁKS NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

ARKA GDYNIA3
ŁKS ŁÓDŹ2

90+3' Sędzia kończy spotkanie.
90+1' Wolny dla Arki
90' Sędzia doliczył trzy minuty.
89' Zmiana w Arce. Schodzi Markiewicz, wchodzi Bergqvist
88' Faul dla ŁKS, ale daleko od bramki
86' ŁKS szuka okazji, by doprowadzić do wyrównania
85' Gol Sekulskiego, Arka - ŁKS 3:2. Napastnik wykorzystał błąd obrońcy i z bliska umieścił piłkę w siatce
83' Zmiana w Arce. Na boisku pojawił się Zawada, zmienił Jankowskiego
82' Kolejna groźna akcja Arki
81' Aż strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby łódzki bramkarz był bez formy
80' Znów doskonale broni Malarz
79' W takim przypadku trudno myśleć o wywiezieniu korzystnego wyniku z Gdyni.
77' Niebywałe. Rozwandowicz wybił piłkę zmierzającą do bramki... Arki. Uczyni tuż przed linią bramkową! Arka - ŁKS 3:1
75' Coraz więcej chaosu na boisku
73' Silny strzał Dąbrowskiego wybija bramkarz Arki

71' Na boisku pojawił się Sekulski, zszedł kontuzjowany Corral
71' Znów doskonała interwencja Malarza

69'
Zmiana w Arce, schodzi Vinicius, wchodzi Antonik
68' Festiwal prostych błędów z obydwu stron
65' Lekarz udziela pomocy Dąbrowskiemu
63' ŁKS próbuje zdobyć kolejnego gola, ale gospodarze dobrze bronią
61' Kolejna dobra interwencja Malarza
60' Rożny dla Arki
58' Walka w środku boiska
55' Gol dla ŁKS. Corral pokonał bramkarza Arki, dobrą asystę zaliczył Pirulo
54' Gospodarze zadowoleni z wyniku i nie forsują już tempa
53' Arka atakuje
50' Piłkę łapie Malarz
49' Rożny dla Arki
48' ŁKS próbuje zdobyć choć honorowego gola

46' Zmiany w ŁKS. Na boisku pojawił się Trąbka, zszedł Guima, Jest także Corral za Wróbla
46' Druga część spotkania rozpoczęta
Wynik sam mówi za siebie. Chyba nie ma już żadnych wątpliwości, dlaczego ŁKS opuszcza szeregi ekstraklasy. Ciekawe, czy nadal trener Stawowy będzie twierdził, że buduje zespół na kolejny sezon...
45+2' Żółte kartki dla Guimy i Młyńskiego, sędzia kończy pierwszą połowę
45' Sędzia doliczył minutę
45' Jankowski pokonuje Malarza. Arka - ŁKS 3:0. Kompromitacja łódzkiej defensywy!!!
44' Wolski tuż obok słupka... własnej bramki
44' Niestety, ŁKS nadal bezradny
41' Jedenastkę wykorzystał Nalepa, Arka - ŁKS 2:0
38' Karny dla Arki, faulował Wolski

37' Pirulo strzelał z siedmiu metrów głową, lecz doskonale bronił bramkarz Arki
36' Wróbel marnuje dobrą sytuację
34' Rożny dla ŁKS
33' Malarz broni doskonale strzał zawodnika Arki
32' Strzał Młyńskiego trafi w poprzeczkę, ŁKS miał szczęście
30' ŁKS częściej przy piłce, ale nie przekłada się to na dobre sytuacje bramkowe. Arka - ŁKS 1:0
29' Aut dla gospodarzy
27' ŁKS nie ma pomysłu, jak zaskoczyć Arkę
26' Kolejny błąd Rozwandowicza
25' Wróbel nie potrafi się uporać z defensywą Arki
22' Rożny dla ŁKS
20' Kiedy gra się tak fatalnie w obronie, to nie ma się co dziwić, że traci się bramki. Cała defensywa ŁKS zapracowała w tej akcji na notę 0! Arka - ŁKS 1:0
19' Gola dla Arki. Marciniak dośrodkował z lewej strony boiska, a Marcus Vinicius da Silva strzałem głową pokonał Malarza

19' ŁKS wymienia dużo podań, ale brakuje tego otwierającego drogę do bramki
17' Złe zagranie Srnicia, ale na szczęście dla ŁKS Arka tego nie wykorzystała
15' Zamieszanie na przedpolu Arki, ale ŁKS tego nie wykorzystał
14' Wolny dla ŁKS
13' Wróbel traci łatwo piłkę, Arka - ŁKS 0:0
11' Brakuje ciekawych sytuacji podbramkowych
9' Rożny po błędzie Rozwandowicza
[/b]7' Gra w środkowej strefie boiska
5' ŁKS skoncentrowany na obronie
4' Na początki spotkania przeważa Arka
2' Malarz broni ŁKS przed utratą gola. Rożny dla Arki
2 ' Pierwszy faul w meczu, przewinił Wolski
1' Sędzia rozpoczął dzisiejszy mecz. Łodzianie tym razem na czarno.
Godz. 14.58 ŁKS nie wygrał od 4 marca (25. kolejka). Czas to zmienić!
Godz. 14.55 Rezerwowi Arki w dzisiejszym spotkaniu: Krzepisz – Bergqvist, Siemaszko, Antonik, Marić, Zawada,
Godz. 14.52 Klub z Gdyni ma w tabeli piłkarskiej ekstraklasy o 13 punktów więcej od łódzkiego beniaminka.
Godz.14.48 Rezerwowi ŁKS w dzisiejszym meczu: Arndt – Sobociński, Corral, Trąbka, Sekulski, Lorenc, Sajdak.

Godz. 14.45 Arka grała z ŁKS w Gdyni dziesięć razy. Gospodarze mają bardzo korzystny bilans: 7 zwycięstw i 3 remisy

Godz. 14.41 Zaufanie trenera stracił Jan Sobociński. A to oznacza, że rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych.

Godz. 14.38 Przypominamy skład, w jakim rozpocznie mecz ŁKS: Malarz – Wolski, Gracia, Dąbrowski, Klimczak – Rozwandowicz – Pirulo, Guima, Srnić, Ratajczyk – Wróbel.

Godz. 14.35. Piłkarze Arki po restarcie ekstraklasy w maju zdobyli dziewięć punktów. Ełkaesiacy w tym czasie tylko jeden, zremisowali 1:1 z Rakowem Częstochowa w Bełchatowie.

Godz. 14. 25 Tym razem w środku drugiej linii ŁKS zagra Ricardo Guima. Portugalczyk otrzymał szansę gry kosztem Michała Trąbki.
Godz. 14.20 Jeden z portali zajmujących się piłką napisał: Dodając do tego fatalną na wiosnę postawę ŁKS-u (zero zwycięstw pod wodzą trenera Stawowego), zakładamy, że emocje prawie na pewno Gdynię ominą. Ot, Arka strzeli, bo ma słabego rywala, a ŁKS nie odpowie, bo nie potrafi. Wierzymy, że łodzianie zrobią wszystko, by opinie po tym meczu były inne!

Godz. 14.15 Dzisiejszy mecz w Gdyni poprowadzi Artur Aluszyk (Szczecin)

Godz. 14.10 W takim składzie Arka rozpocznie mecz

Godz. 14.03 ŁKS zagra przeciwko Arce w takim składzie:

Godz.14.03 Trener Wojciech Stawowy, obecny szkoleniowiec ŁKS, rywalizował z Arką Gdynia pięciokrotnie i jeszcze nigdy z tym zespołem jako trener nie przegrał. Prowadzone przez niego drużyny dwa mecze wygrały i trzy zremisowały.

Godz. 13:36 - Arka Gdynia po czterech sezonach w najwyższej klasie rozgrywkowej musi w kolejnym sezonie walczyć już w I lidze. - W każdej sytuacji trzeba umieć się odnaleźć i szukać dobrych stron- mówi Michał Kołakowski, prezes i większościowy akcjonariusz Arki Gdynia. - Może to oznaczać ograniczenie skali działań w najbliższych miesiącach, oczywiście ze względów finansowych. Spodziewamy się po zawodnikach, którzy przecież przyczynili się do spadku, że wezmą za to odpowiedzialność i nie będą utrudniać sytuacji klubu.

Godz. 13:30 - Początek meczu o godz. 15. Poniżej aktualna tabela grupy spadkowej ekstraklasy...

Dzisiejszy mecz piłkarzy Arki Gdynia i ŁKS nie ma już żadnego ciężaru gatunkowego. Obie ekipy spadają z ligi. W tym sezonie obydwie drużyny zmierzyły się dwukrotnie. W jesiennym spotkaniu w Łodzi Arka wygrała 4:1 (Dawit Schirtladze 21, 43, Michał Nalepa 58, Maciej Jankowski 72 - Rafał Kujawa 52).
W wiosennym rewanżu w Gdyni padł remis 1:1 (Marko Vejinović 57 - Ricardo Guima 90).