Arka Gdynia-CosinusMED Widzew 89:63. Łodzianki postraszyły faworyzowane gospodynie

(bart)
Ewelina Gala zdobyła czternaście punktów
Ewelina Gala zdobyła czternaście punktów grzegorz gałasiński
W spotkaniu piątej kolejki ekstraklasy koszykarek Arka wygrała w Gdynii z CosinusMED Widzewem 89:63. Dla łodzianek była to czwarta porażka w tym sezonie.

Drużyna znad Bałtyku była zdecydowanym faworytem tego starcia, w końcu to ona celuje w zajęcie jednego z miejsc na podium.

Patrząc więc z tej perspektywy, podopieczne trenera Wojciecha Szawaraskiego na pewno podjęły walkę. Po wysoko przegranej pierwszej kwarcie, łodzianki wygrały pewnie drugą i do przerwy przegrywały zaledwie 43:44.

Niestety, później dały o sobie znać kadrowe braki widzewianek i gdynianki spokojnie powiększały przewagę.

Najskuteczniejsze w Widzewie były Ewelina Gala i Katarina Vucković, które zdobyło po czternaście punktów.

3 listopada (niedziela, 18) CosinusMED Widzew podejmie w hali przy ul. Małachowskiego Artego Bydgoszcz.

Arka Gdynia - CosinusMed Widzew Łódź 89:63 (27:17, 17:26, 23:12, 22:8)
Arka: Papova 22, Slamova 18, Gülich 15, Allen 13, Kastanek 12 oraz: Greinacher 5, Grymek 2, Wińkowska 2, Niemojewska, Podgórna.
Widzew: Vucković 14, Gala 14, Gertchen 10, Bilotserkivska 7, Drop 5 oraz: Jasnowska 7, Bandoch 4, Kudelska 2, Stępień.