Arka Gdynia - ŁKS relacja NA ŻYWO 1.03.2020. Śledź wynik meczu Arka - ŁKS [LIVE, TRANSMISJA, MECZ ONLINE]

(rp)
Dziś w Gdyni mecz Arka - ŁKS. To bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn. Początek meczu o godzinie 15. Zapraszamy na RELACJĘ NA ŻYWO.

ARKA GDYNIA - ŁKS MECZ NA ŻYWO 1.03.2020
strona wymaga odświeżania

ARKA GDYNIA1
ŁKS ŁÓDŹ1

W Gdyni ŁKS zremisował 1:1 z Arką.
Piłkarze ŁKS w ostatniej chwili doprowadzili do remisu i z Gdyni wywieźli punkt. Niewiele on daje łodzianom, lecz cóż pozostaje, jeśli nie pogratulować ełkaesiakom gry do ostatniej sekundy. Tego gola na wagę oczka zdobył w czwartej minucie doliczonego czasu gry Ricardo Guima. To pierwszy gol łodzian na boisku Arki od... czterdziestu lat.

KONIEC MECZU. Arka - ŁKS 1:1

90+4 - Carlos Moros Gracia przedłużył głową podanie, w pole karne Arki wpadł Ricardo Guima i strzałem z półwoleja, po którym piłka odbiła się najpierw od słupka, a potem wpadła do siatki, doprowadził do wyrównania.

90+4 - GOL DLA ŁKS! 1:1!

90+4 - W polu karnym gospodarzy znalazł się nawet Arkadiusz Malarz. Arkowcy zażegnali zagrożenie.

90+3 - Adam Marciniak fauluje Domigueza. Rzut wolny dla ŁKS. Żółta kartka dla kapitana Arki.

90+2. - Dośrodkowanie na pole karne Arki. Wróbel nie zdołał sięgnąć piłki.

90. - Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry dodatkowych pięć minut.

89. - Ełkaesiacy nie potrafią sforsować defensywy Arki. Kolejna akcja, kolejny raz łodzianie odbijają się od obrony Arki.

88. - Zmiana w Arce. Z boiska schodzi zdobywca gola Marko Vejinović. W jego miejsce - Dawit Schirtladze.

87. - Kolejne dośrodkowanie na pole karne Arki. Tym razem faulował Samuel Corral.

86. - Dalekie podanie Domingueza na pole karne Arki. Tam Jan Sobociński nie zgodnie z przepisami walczył o piłkę z rywalem i sędzia przerwał grę.

84. - Widowiskowa akcja łodzian w polu karnym Arki (Trąbka zagrał do Guimy, a ten do Wróbla), po której bliski szczęścia był Jakub Wróbel. Napastnika w ostatniej chwili zablokował defensor miejscowych.

83. - Ełkaesiacy próbują znaleźć sposób na rozmontowanie defensywy Arki. Na razie bez efektu. Kolejne akcje przerywają gdynianie.

82. - Żółta kartka dla Pāvelsa Šteinborsa za opóźnienie gry.

81. - Zamieszanie w polu karnym Arki. Jedyne co wywalczyli łodzianie, to rzut rożny. Po chwili dośrodkowanie piłki ze stałego fragmentu gry, lecz piłka opuszcza boisko.

80. - Żółta kartka dla zawodnika Arki - ukarany Adam Deja.

80. - Dośrodkowanie Antonio Domigueza na pole karne Arki. Obrońcy wybijają piłkę.

77. - Solowa akcja Nemanja Mihajlovicia. Strzał z ostrego kąta, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki ełkaesiaków.

75. - Na bramkę Arki popędził Michał Trąbka. Pomocnik gości stracił w końcówce tej akcji kontrolę nad piłką, ale ta i tak po chwili dotarła do Samuela Corrala. Hiszpan huknął niecelnie.

73. - Groźnie z lewej strony zagrywał Adam Marciniak. Obrońcy ŁKS w ostatniej chwili wybili piłkę.

71. - Arka gra teraz bardzo mądrze. Nie dość, że prostymi środkami wybija łodzian z uderzenia, to jeszcze częściej utrzymuje się przy piłce.

68. - Samuel Corral zastąpił Adama Ratajczyka. Ełkaesiacy z dwoma napastnikami, bo na boisku jest przecież Jakub Wróbel.

66. - Michał Trąbka po dobrym podaniu Macieja Wolskiego strzelił z prawej strony szesnastki, ale wprost w łotewskiego golkipera Arki.

63. - Z lewej strony pola karnego uderzał na bramkę Jakub Wróbel. Niecelnie.

60. - Strzał Macieja Wolskiego. Bez efektu. Ełkaesiakom zostały dwa kwadranse.

58. - Zmiana w Arce. Na boisku pojawił się Oskar Zawada (zszedł: Fabian Serrarens).

57. - Daleki wyrzut piłki z autu Damiana Zbozienia, po którym pozostawiony bez opieki Marko Vejinović (zaspał Jan Grzesik) precyzyjnym uderzeniem obok słupka otworzył wynik spotkania. Arka prowadzi 1:0!

57. - GOL DLA ARKI. 1:0!

56. - Rzut rożny dla Arki. Na bramkę łodzian strzelał głową Fabian Serrarens - obok słupka.

55. - Pāvels Šteinbors poradził sobie z dośrodkowaniem Michała Trąbki.

54. - Żółta kartka dla Mateusza Młyńskiego (Arka). Rzut wolny dla łodzian na połowie gospodarzy.

51. - Jakub Wróbel wraz z Adamem Ratajczykiem próbowali odebrać piłkę obrońcom Arki. Bezskutecznie, ale obaj wymienieni ełkaesiacy ambitnie walczą w tym meczu o każdą futbolówkę.

50. - Od początku drugiej połowy bardzo rwana gra. Dużo walki, mało piłki.

48. - Fabian Serrarens przepchnął w polu karnym Jana Sobocińskiego. Sędzia przerywa grę. Rzut wolny dla łodzian.

47. - Leży na środku boiska Jakub Wróbel. Napastnik ucierpiał po ataku Adama Dancha.

46. minuta - Początek drugiej połowy. Rozpoczyna Arka.

46. - Zmiana w drużynie ŁKS. Tadeja Vidmajera (ukarany żółtą kartką) zastąpił były gracz Arki - Adrian Klimczak. Za chwilę początek drugiej połowy.

TRWA PRZERWA. Arka po czterdziestu pięciu minutach remisuje bezbramkowo z ŁKS. Słabiutki mecz w Gdyni, w którym ełkaesiacy próbują grać piłką, a miejscowi liczą przede wszystkim na stałe fragmenty gry. Wielkiego pecha miał Maciej Dąbrowski, którego z gry już na początku spotkania wyłączył uraz (po niefortunnym kiksie).

45. - Goście wywalczyli rzut rożny, ale arbiter przerwał grę. Koniec pierwszej połowy. 0:0.

45. - Ełkaesiacy długo rozgrywają piłkę, Arka nie kwapi się do tego, by zaatakować łodzian.

43. - Ełkaesiacy w ataku pozycyjnym. Niecelne podanie Sobocińskiego i Arka rozpocznie od autu.

42. - Im bliżej końca pierwszej połowy, tym bardziej rozkręca się Arka. Teraz akcję gospodarzy przerwał Jan Sobociński.

40. - Zaspała obrona ŁKS. Po świetnym dośrodkowaniu Adama Marciniaka (wychowanej ŁKS) niecelny strzał głową pozostawionego bez opieki Marko Vejinovicia.

39. - Groźnie w polu karnym łodzian szarżował Mateusz Młyński. Młody pomocnik padł w szesnastce, ale faulu nie było.

37. - Żółta kartka dla napastnika Arki - Fabiana Serrarensa (za faul na Janie Sobocińskim)

36. - Michał Trąbka z rzutu wolnego (tuż sprzed pola karnego) wprost w rękawice Pāvelsa Šteinborsa.

35. - Ciekawa akcja łodzian, którą na siedemnastym metrze faulem przerwał obrońca Arki. Rzut wolny dla gości. Żółta kartka dla... asystenta trenera Moskala - Macieja Musiała.

34. - Nemanja Mihajlović minął Jana Grzesika na lewym skrzydle, lecz jego dośrodkowanie niecelne.

32. - Dwa kwadranse za nami. Na razie w Gdyni klasyka gatunku, czyli... mecz walki, choć dwie akcje łodzian mogły się podobać. Arka liczy na stałe fragmenty gry. Obiecująco Antonio Dominguez.

30. - Po rzucie rożnym niecelnie na bramkę Łotysza uderzał Jakub Wróbel.

30. - Pāvels Šteinbors miał wielkie szczęście. Dobra akcja łodzian zwieńczona minimalnie niecelnym uderzeniem z szesnastu metrów Antonio Domingueza.

27. - Kolejny faul Vidmajera, tym razem bez kartki. Rzut wolny dla Arki, po którym piłka minęła wszystkich zawodników.

25. - Po raz pierwszy w tym meczu groźnie zrobiło się w polu karnym Arki. Z prawego skrzydła podawał Maciej Wolski. Pāvels Šteinbors przeciął to podanie.

24. - Nieodpowiedzialne zachowanie Jana Sobocińskiego. Po stracie młodego obrońcy Arka mogła boleśnie ukąsić łodzian. Szczęście w nieszczęściu Adam Deja uderzył niecelnie z dystansu.

22. - Kolejny rzut wolny dla Arki na połowie łodzian. Złe dośrodkowanie Marko Vejinovicia.

21. - Ładna indywidualna akcja Macieja Wolskiego, ale zabrakło ostatniego podania.

20. - Prawą stroną próbował przedostać się pod bramkę Arki Michał Trąbka, lecz nieskutecznie. Dobra asekuracja obrońców Arki.

18. - Teraz grę prowadzą gdynianie. Na razie w bezpiecznej odległości od bramki Arkadiusza Malarza.

16. - Kolejny faul Tadeja Vidmajera. Tym razem arbiter sięgnął po żółty kartonik.

16. - Dośrodkowanie arkowców z kornera bardzo niedokładne. Po chwili z woleja nad poprzeczką uderzał Nemanja Mihajlović.

15. - Mateusz Młyński chciał oszukać Tadeja Vidmajera, ale Słoweniec się nie dał. Pierwszy rzut rożny dla Arki.

14. - Trwa walka w środku boiska. Nieco częściej przy piłce utrzymuje się ŁKS.

12. - Potworne zamieszanie w szesnastce Arki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Akcję zwieńczył niecelny strzał z dystansu Jana Sobocińskiego.

10. - Fatalny błąd Ricardo Guimy. Portugalczyk stracił piłkę na dwudziestym metrze od własnej bramki. Szczęśliwie dla ełkaesiaków gdynianie tej pomyłki nie zdołali wykorzystać.

8. - Arka wyprowadziła kontrę. Ełkaesiacy zdołali sobie z nią poradzić.

6. - Wielki pech Macieja Dąbrowskiego. Zmiana. W miejsce doświadczonego obrońcy wchodzi Jan Sobociński. Co ciekawe, Dąbrowski nie ucierpiał z powodu ostrego ataku rywala, a z tego, co widzieliśmy, sam tak niefortunnie zamachnął się na piłkę, że uderzył się w nos.

5. - Ładnie spod pressingu arkowców wyszli Domiguez i Trąbka.

4. - Przy ostatnim stałym fragmencie gry ucierpiał Maciej Dąbrowski. W akcji fizjoterapeuci łódzkiego klubu.

2. - Pierwszy rzut rożny dla łodzian wywalczył Jakub Wróbel. Po dośrodkowaniu radzą sobie defensorzy Arki.

1. - Goście na połowie Arki. Najpierw próbowali prawą stroną, a następnie lewą.

1 minuta - Pierwszy gwizdek arbitra. Spotkanie rozpoczęli łodzianie.

Godz. 14.58 - Piłkarze już na środku boiska. Ełkaesiacy w czarnych trykotach, gospodarze w tradycyjnych żółto-niebieskich koszulkach.

Godz. 14.55 - Jeszcze raz przypominamy wyjściowe jedenastki, które za chwilę rozpoczną spotkanie:
Arka: Pāvels Šteinbors - Damian Zbozień, Frederik Helstrup, Douglas Bergqvist, Adam Marciniak, Mateusz Młyński, Adam Deja, Adam Danch, Marko Vejinović, Nemanja Mihajlović, Fabian Serrarens. Trener: Aleksandar Rogić.
ŁKS: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Carlos Moros Gracia, Maciej Dąbrowski, Tadej Vidmajer, Ricardo Guima, Maciej Wolski, Michał Trąbka, Antonio Domínguez, Adam Ratajczyk, Jakub Wróbel. Trener: Kazimierz Moskal.

Godz. 14.48 - Trener Kazimierz Moskal przed meczem z Arką: - Dla nas to kluczowy mecz i zdajemy sobie z tego sprawę. Mocno pracowaliśmy w Turcji nad poprawą gry w defensywie, a jeśli chodzi o skuteczność... mam nadzieję, że ona przyjdzie - stwierdził szkoleniowiec w rozmowie z Canal+ Sport.

Godz. 14.43 - Są kibice ŁKS w Gdyni, są także prezes Tomasz Salski i dyrektor sportowy Krzysztof Przytuła.

Godz. 14.35 - W jesiennym spotkaniu rozegranym w al. Unii 2 gdynianie pokonali beniaminka 4:1. Po raz ostatni łodzianie zdobyli punkt w Gdyni jesienią 2006 roku, czyli czternaście lat temu, gdy w ŁKS występowali jeszcze Bogusław Wyparło, Tomasz Hajto i Rafał Niżnik. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Godz. 14.30 - Trwa przedmeczowa rozgrzewka. Na trybunach stadionu Arki są już sympatycy ŁKS.

Godz. 14.22 - Słowo o historii... Niedzielny mecz będzie 34. ligowym starciem ŁKS z Arką. Bilans przemawia za drużyną z Gdyni, która wygrała 15 spotkań. Osiem spotkań zakończyło się podziałem punktów, a dziesięciokrotnie górą byli łodzianie, problem w tym, że ełkaesiacy nigdy nie wygrali w lidze z Arką na wyjeździe (tylko pięć bezbramkowych remisów), ba, zdobyli w Gdyni dotąd zaledwie dwie bramki. Tę pierwszą w 1970 roku strzelił Jan Mszyca. Drugą i do dziś ostatnią – Stanisław Terlecki w 1980 roku, więc na gola w Gdyni z Arką w lidze ełkaesiacy czekają już czterdzieści lat!

Godz. 14.15 - Sędzią dzisiejszego meczu będzie Piotr Lasyk. Arbiter z Bytomia prowadził w tym sezonie po jednym meczu ŁKS (wygrana w Łodzi z Cracovią 1:0) i Arki (porażka we Wrocławiu ze Śląskiem 1:2). W poprzedniej kolejce pan Lasyk był rozjemcą starcia Lech - Lechia.

Godz. 14.10 - Serbski trener Arki zdecydował się na cztery zmiany w składzie. Frederik Helstrup, Adam Danch, Nemanja Mihajlović i Fabian Serrarens zastąpili: Michała Nalepę (kartki), Christiana Maghome, Macieja Jankowskiego (narzekał ostatnio na problemy ze zdrowiem) i Oskara Zawadę.

Godz. 14.05. - W składzie Arki Gdynia względem poprzedniego wygranego 3:2 meczu z Rakowem też kilka zmian. Dziś z ŁKS zagrają:

Godz. 14. - Skład ŁKS na mecz z Arką Gdynia:

Godz. 13.57 - Znamy już skład ełkaesiaków. W porównaniu do zremisowanego bezbramkowo meczu z Pogonią Szczecin trener Kazimierz Moskal zdecydował się na kilka zmian. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczną Dragoljub Srnić i Samuel Corral. W ich miejsce do wyjściowej jedenastki wskoczyli Ricardo Guima i Jakub Wróbel.

Godz. 13.53 - W Gdyni piłkarze ŁKS nie będą sami. Beniaminka ekstraklasy wspierać będzie liczna grupa sympatyków, czego dowód na załączonym obrazku.

Godz. 13:30 - Piłkarze Arki zajmują czternaste miejsce w tabeli ekstraklasy. Ekipa z Trójmiasta zdobyła w tym sezonie 24 punkty i traci dwa do znajdującej się tuż nad strefą spadkową Wisły Kraków. W ostatnim swoim meczu piłkarze z Gdyni wygrali z Rakowem 3:2. ŁKS jest w gorszej sytuacji, aby myśleć o walce o utrzymanie piłkarze z al. Unii muszą walczyć tylko o zwycięstwo. Każdy inny rezultat będzie oddalał łodzian od piłkarskiej elity. Początek meczu o godz. 15.