Arena Grand Prix Polski. Knop i Piechota chcą prześcignąć...

  Arena Grand Prix Polski. Knop i Piechota chcą prześcignąć Tchórz!

  p

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

   Arena Grand Prix Polski. Knop i Piechota chcą prześcignąć Tchórz!
  1/2
  przejdź do galerii
  578 zawodniczek i zawodników z 92 klubów wystartuje w łódzkim Arena Grand Prix Polski w pływaniu, które w najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się na pływalni Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej.
  Najliczniejszą ekipę zgłosił Śląsk Wrocław – 42 reprezentantów, a z łódzkich klubów gospodarze, KU AZS PŁ – 22 zawodniczek i zawodników.
  Przed dwoma tygodniami w Oświęcimiu triumfowali Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław i Wojciech Wojdak z BOSiR Brzesko. Oboje będą walczyć także o zwycięstwo w Łodzi. Nie będzie o nie łatwo, bo z zamiarem zgarnięcia głownej nagrody na słupkach startowych stanie wielu wspaniałych pływaków.
  W kraulowych sprintach dojdzie do pasjonujących pojedynków Kacpra Majchrzaka (Warta Poznań), Pawła Juraszka (Dziewiątka Dzierżoniów), Konrada Czerniaka (AZS Lublin) i Jana Hołuba  (Śląsk Wrocław). Wszyscy pokonali już w karierze 100 m poniżej 49 sekund.
  O wygranej myślą także grzbieciści, trzeci w Oświęcimiu Kamil Kaźmierczak (Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki) i Tomasz Polewka (AZS Katowice), a także najlepsi krajowi żabkarze Bartłomiej Roguski (AZS Warszawa) i Marcin Stolarski (AZS Lublin) oraz zmienni sta Dawid Szwedzki (Śląsk Wrocław), wychowanek MKS Trójka Łódź. Oprócz Kamila Kaźmierczaka w męskiej rywalizacji liczyć się też powinien Marcel Wągrowski (KU AZS Pł).
  W gronie najgroźniejszych rywalek najlepszej obecnie polskiej pływaczki Alicji Tchórz będą łodzianki z UKS 190, Paulina Piechota i Aleksandra Knop. Oprócz nich w walce liczyć się będą z pewnością żabkarki Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław) i Weronika Hallmann (AZS Warszawa), sprinterka Anna Dowgiert (Warta Poznań) i Paula Żukowska (AZS Lublin).
  W Łodzi będzie miała szansę wystartować liczna grupa zawodniczek i zawodników z łódzkich klubów, na czele z bardzo utalentowaną 14-letnią Wiktorią Guść.
  Nie wystartują w łódzkich zawodach medaliści Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires Jan Kałusowski i Jakub Kraska, najlepszy łódzki sprinter Filip Wypych i doskonale spisujący się ostatnio Bartłomiej Lassek.

  sobota (10 listopada)
  8:30 - start pierwszego bloku startowego
  16:45 - uroczyste otwarcie zawodów
  17:00 - drugi blok startowy

  niedziela (11 listopada)
  8:30 - trzeci blok startowy
  ok. 13:00 - podsumowanie zawodów i wręczenie nagród.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo