ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Antyrakowe TOP 10, czyli co robić, a czego nie robić, by...

SM

2018-06-14 11:40

2018-06-15 10:05

17 Komentarzy
Dodaj komentarz

Antyrakowe TOP 10, czyli co robić, a czego nie robić, by zmniejszyć zagrożenie zachorowania na nowotwór

SM

2018-06-14 11:40

W medycynie Dalekiego Wschodu istnieje teoria (potwierdzana też obecnie), że nowotwory są tzw. wielką eliminacją. O co dokładnie chodzi? Otóż guz nowotworowy uznaje się w niej za rodzaj obrony organizmu przed toksynami. Szkodliwe substancje (metale ciężkie, środki chemiczne, wydaliny pasożytów, grzyby itp.) zamyka on w trwałej nowotworowej osłonie. Tak powstają cysty czy guzy. Np. u palacza składniki smołowatego dymu, obecne w nim pierwiastki ciężkie, radioaktywne i związki chemiczne, muszą zostać zamknięte w płucach, by nie zatruły całego organizmu. I tak zdaniem zwolenników wielkiej eliminacji powstaje nowotwór płuc.
1/11

(© Polskapress/archiwum)

Opis: Poranne oczyszczanie
Wypicie szklanki wody ze szczyptą soli kłodawskiej lub himalajskiej daje właściwe nawodnienie komórek, które lepiej mogą pozbywać się toksyn.

Przejdź do galerii
 • Witamina C nie do przecenienia 
Ale nie w zalecanej dawce. Nawet 1000 to obecnie zbyt mało. Witamina C to nie tylko przeciwutleniacz. Bierze udział w wielu funkcjach komórek całego ciała. Stres, zanieczyszczenia powietrza i żywności wpływają na drastyczny spadek jej poziomu w organizmie. Być może kiedyś wystarczała niewielka dawka. Spokojny i wartościowo odżywiony organizm mógł nią gospodarować z umiarem. Zresztą otrzymywał ją w najwartościowszej postaci. Dziś jest inaczej. Mamy jej niemal chroniczny deficyt. W przypadku zwykłego przeziębienia potrzeba jej 5-10 gramów. W diecie antynowotworowej 2-3 gramy to sensowna dawka. Warto jednak łączyć ją z bioflawonoidami, czyli dodawać ją do soku z owoców.
 • Soda oczyszczona i boraks 
Obie substancje mogą bardzo dobrze działać jako element pozbywania się z pożywienia potencjalnie rakotwórczych substancji. Obgotowanie przez 5 minut kurczaka z łyżeczką sody (a potem odlanie wody, opłukanie mięsa i już właściwe gotowanie z warzywami i przyprawami) pozwoli pozbyć się większości szkodliwych substancji. Podobnie działa szczypta boraksu dodana do wody, w której płuczemy warzywa.
 • Jod niezbędny i wszechstronny 
To jeden z pierwiastków śladowych, którego znaczenia dla organizmu nie da się przecenić. Tymczasem ciągle go nam brakuje. Można kupić preparaty jodowe (np. z wodorostów), marto jeść ryby (niestety też coraz bardziej zanieczyszczone). To jednak ciągle mało. 1-3 krople płynu Lugola (uważać na jod radioaktywny!) dają dzienną dawkę, w zupełności wystarczającą organizmowi. Oczywiście w przypadku dysfunkcji tarczycy trzeba skonsultować się z lekarzem.
 • Uwaga chemia! 
A teraz z drugiej strony. Co eliminować z naszego otoczenia. Unikać kontaktu z glifosatem będącym składnikiem wielu preparatów chwastobójczych. Używać chemii domowej ekologicznej, unikać sprayów zapachowych. W przypadku nowych mebli, wykładzin czy paneli, zakup planować na miesiące, gdy możemy wietrzyć mieszkanie (nie zimą). Niestety wiele nowych tkanin i wyrobów tekstylnych z importu (szczególnie z Azji) jest konserwowana substancjami antygrzybicznymi (rakotwórczymi). Warto pościel, czy koszulę wyprać przed założeniem.
 • Cieki wodne - mit czy rzeczywistość 
Można wierzyć lub nie, ale faktem jest, że obracające się jądro naszej Ziemi generuje promieniowanie. Tworzy przecież magnetyczną osłonę planety. Czy mniej subtelne oddziaływania istnieją? Na razie naukowcy ich nie znaleźli /przecież jeszcze niedawno nie wiedzieli o istnieniu ciemnej materii i energii/. Gdy śpi nam się źle, mamy koszmary, budzimy się zmęczeni, warto poeksperymentować z ustawieniem łóżka. Jeśli będzie poprawa, to będzie to... A tak na wszelki wypadek warto, wierząc czy nie, zaopatrzyć się w materacyk z gryki lub gorczycy. Na nich zawsze organizm będzie lepiej się regenerował.
 • Prawdziwe promieniowanie, czyli smog elektromagnetyczny 
Jego istnienie nie budzi żadnych wątpliwości. Może być mierzone. Przyjmuje się, że jest setki razy większe niż jeszcze sto lat temu. Czy ma wpływ na rozwój nowotworów? Z pewnością nie jest korzystne, bo zaburza naturalną energetykę organizmu. Nie unikniemy go, ale możemy ograniczyć jego wpływ. Np. nie sypiając z telefonem komórkowym w pobliżu głowy (czy o zgrozo pod poduszką), unikając miejsc w pobliżu stacji transformatorowych, routerów, kuchenek mikrofalowych, linii wysokiego napięcia. Można też zaopatrzyć się, w coraz popularniejsze w USA, folie lub siatki antyelektromagnetyczne.

Oczywiście ten zdrowotny dekalog to tylko muśnięcie sprawy antynowotworowego stylu życia. Tak jak skomplikowana jest geneza tej choroby, tak złożone są sposoby jej zapobiegania. Ale do tematu wrócimy.

Jeśli zatrucie, to i... odtrucie


Organizm jak silnik samochodu, zanieczyszczony powoli odmawia posłuszeństwa. Dlatego dbanie o jego czystość, tak jak wymiana płynów i filtrów w silniku, jest podstawą jego sprawnego działania. Niestety organizm człowieka to nie silnik, jest zdecydowanie bardziej skomplikowany.
Ale możemy podjąć parę działań, które mogą zredukować widmo tej niestety coraz częstszej obecnie choroby.
Oczywiste jest, że rzucenie palenia, ograniczenie picia alkoholu, jedzenie większej ilości warzyw itp., to krok we właściwym kierunku. Ale my musimy wykonać skok, by radykalnie zmniejszyć zagrożenie.

Przejdź do GALERII ZDJĘĆ - zobacz naszą antyrakową TOP listęKomentarze

(17)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

kataklizm !!!

+2 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kniaziewicza, Kniaziewicza, Kniaziewicza (gość)  •

Hakatumba!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Podobno

+4 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Homo sapiens (gość)  •

Wystarczy raz w tygodniu nasrać do ryja dziecka i zarówno rodzic jak i dziecior będzie zdrów jak ryba tak słyszano .

skomentuj

Srali ci do pyska w parku śledzia???

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Smakowało?? (gość)  •

Twoja mamcia wspominala że sraka żula z fabrycznego byla pyszna .....teraz przymiera z głodu....ponoć....

odpowiedzi (0)

skomentuj

500+

+6 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

łódzki menel! (gość)  •

Konia nie walić!!!

skomentuj

Twoim pyskiem

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Można konia walić... (gość)  •

Tak jak to robił konkubent Twojej matki alkoholiczki.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rzundy PiS to kataklizm i hekatumba

+8 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Robin (gość)  •

Ten pisuar polityczny to wszystkich wykończy coraz więcej osób umiera bo brakuje kasy na leczenie.

skomentuj

Robin

+7 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Barbakun (gość)  •

Wróć się do pierwszej klasy szkoły podstawowej i naucz się pisać po polsku.

odpowiedzi (0)

skomentuj

E250

+11 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Azotyn sodu (gość)  •

Mimo, iż wszechobecny w wędlinach, konserwach i wuj wie, gdzie jeszcze, radzę kupować w niewielkich ilościach produkty zawierające ten związek. Ogólnie, warto czytać skład i unikać (wierząc, że jeśli nie ma go w składzie na opakowaniu, to również nie ma go w produkcie) takich dodatków jak benzoesan (kwas i sole), aspartam - bardzo popularny słodzik. Tylko nie kupując szkodliwych produktów można wymusić poprawę jakości na producentach.

skomentuj

tak? a ruchasz się?

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

co? (gość)  •

no?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Spytaj mame

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Albo (gość)  •

Siostre spytaj....siostra ponoc sie sypie jak jak komòrki na abramce....cwelu

odpowiedzi (0)

skomentuj

Lekarz

+13 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Lekarz (gość)  •

Artykuł kompletnie niedorzeczny i absurdalny. Nie powinny takie bzdury pojawiać się w prasie.
Podstawa to nie palić tytoniu, drugie to przynajmniej umiarkowany regularny wysiłek fizyczny trzecie to odpowiednia dieta (eliminacja niektórych szkodliwych składników).

odpowiedzi (0)

skomentuj

Brednie

+15 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rządy PO = kataklizm !!! (gość)  •

W powietrzu mamy syf w jedzeniu syf, kury na na atybiotykach i sterydach , żywność sprowadzana z za granicy modyfikowana. W szpitalu Kopernik armia ludzi chorych na raka i co roku ich więcej przybywa. Człowiek żeby być zdrowy nie mógłby niczego jeść na ziemi. Leki nowszej generacji docierają do Polski po 20 latach od ich premiery za granicą.

skomentuj

po twoim

+10 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wpisie (gość)  •

można stwierdzić że jesteś du..reń jeżeli obwiniasz za to wszystko polityków PO . Poza tym nie musisz jeść tej żywności , jest ekologiczna

odpowiedzi (0)

skomentuj

XYZ

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Nana (gość)  •

Raczej mniej szkodliwa .

odpowiedzi (0)

skomentuj

To debil

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Hatakumba (gość)  •

Mieszka na Kniaziewicza i donosi na sąsiadów.
A gdy przestało to mu wystarczać, to pluje na PO, jako winnych wszystkiego.
Rodzina go opuściła, sąsiedzi na niego plują, jak to na debila.
Nawet go szkoda...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Przez 8 lat rządzili

+10 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rządy PO = kataklizm !!! (gość)  •

Sprywatyzowali zakłady mięsne i mleczarskie. Naszą zdrową żywność wywozili za granice a tu sprowadzili z Hiszpanii ,Portugalii , Austrii i Niemiec. Co tamci tam dodawali to sam diabeł nie wie

odpowiedzi (0)

skomentuj

kataklizm !!!

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Uśmiechamy się (gość)  •

ORMO!

odpowiedzi (0)

skomentuj