Anna Rogowska mistrzynią Europy, Adam Kszczot w finale

(bbb)
Adam Kszczot awansował do finału mistrzostw kontynentu
Adam Kszczot awansował do finału mistrzostw kontynentu Paweł Łacheta
W Goeteborgu trwają halowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Złoty medal w skoku o tyczce wywalczyła Polka Anna Rogowska, zaś łodzianin Adam Kszczot awansował do jutrzejszego finału biegu na 800 metrów.

Zarówni Rogowska, jak i Kszczot bronili tytułów z poprzedniego czempionatu w Paryżu sprzed dwóch lat. Rogowska (SKLA Sopot) pokonała w Szwecji wysokość 4,67 m, identyczną jak Brytyjka Holly Bleasdale**, która również wywalczyła złoty medal. Brązowy krążek przypadł Rosjance Andżelice Sidorowej (4,62 m).
Kszczot, zawodnik Rudzkiego Klubu Sportowego, zajął w swojej serii półfinałowej trzecie miejsce z czasem 1.48,78 min. Podopieczny trenera Zbigniewa Króla był najszybszy w eliminacjach, tym razem starał się kontrolowac sytuację na bieżni, wyraźnie przyspieszył dopiero na ostatnim okrążeniu. Finałowy bieg zostanie rozegrany w niedzielę, o godz. 11.30.
Brązowy medal w biegu na 1500 metrów wywalczyła Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) z czasem 4.14,30.