Andrzej P., łódzki biznesmen i były prezes Widzewa, zatrzymany. Usłyszał poważne zarzuty

Lila Sayed
Lila Sayed
Zaktualizowano 
Andrzej P., znany łódzki biznesmen i były prezes Widzewa, został wczoraj zatrzymany przez Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. w związku z prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wlkp. śledztwem dotyczącym wyłudzeń kredytów i pożyczek na szkodę SKOK w Wołominie. Producent znanej marki alkoholu usłyszał 45 zarzutów. Grozi mu do 15 lat więzienia.

- Podejrzanemu zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem wielomilionowych pożyczek i kredytów ze SKOK w Wołominie na podstawione osoby, w oparciu o poświadczające nieprawdę dokumenty. Zarzuty dotyczą okresu od 2010 do 2014 roku - informuje Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej.

19 zarzutów dotyczy dostarczania poświadczających nieprawdę dokumentów (zaświadczeń o zatrudnieniu i wysokości osiąganych dochodów, umów o pracę, druków ZUS RMUA). Dokumenty te doprowadziły do pozyskania ze SKOK w Wołominie co najmniej 19 pożyczek i kredytów o łącznej wartości ponad 45 milionów złotych. Pożyczki miały zaciągać bliscy Andrzeja P. i pracownicy jego firm.

25 zarzutów dotyczy prania brudnych pieniędzy.

- Kwota zarzutów związanych z podejrzeniem popełnienia przez podejrzanego przestępstwa prania brudnych pieniędzy wynosi aktualnie co najmniej 19.553.900 złotych - informuje Ewa Bialik.

Andrzej P. przez lata znajdował się na liście 100 najbogatszych Polaków. Jest założycielem i producentem znanej marki alkoholi. Był on także m.in. prezesem klubu piłkarskiego Widzew Łódź i zajmował stanowisko wiceprezesa PZPN.

Biznesmen został zatrzymany w minioną środę przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 59

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Dozywocie a nie do 15 lat

G
Gość
2019-05-24T14:56:59 02:00, Gość:

Proszę przeczytajcie

Czy naprawdę chcesz meczetów zamiast kościołów (cokolwiek złego słyszałeś o księżach) ?

Czy zależy ci na zwiększeniu obronności kraju ?

Czy nie widzisz która partia spełnia swoje postulaty wyborcze ?

Czy pomimo wzrostu cen twoja sytuacja finansowa nie uległa poprawie w czasie rządów obecnej ekipy. ?

Pomyśl czy głosując na inne partie prawicowe nie odbierasz głosu największej z partii co może doprowadzić do przewagi Lewackiej koalicji ?

Najważniejsze

Nie jestem miłośnikiem ani członkiem PIS

Po prostu myśląc racjonalnie nie mogę wybrać innej partii

Po wyborze KE pogorszy się drastycznie jakość życia polaków

Dobrze będą sie miały tylko elity i kolesie Polityków Tzw.SALON

W niedzielę wybierz Polskę NIE europę

Wypad propagandzisto z Kremla.

G
Gość
2019-05-23T19:44:27 02:00, Ti ja:

To takie charakterystyczne . Srts w całej krasie .

2019-05-23T23:41:46 02:00, V:

Andrzeja nie ma w Widzewie juz od 16 lat. Ale dla białego gimnszjalisty toi tak za trudne do zrozumienia. Takiemu sie wydaje ze Andrzej jest tu nadal

2019-05-24T06:40:47 02:00, www:

andrzeja nie ma ale długi w postaci 30 mln pozostały.Pomnik wychwalający jego i żydo-komunistycznego kapusia przed kurnikiem stoi....

Nie tak dawno kumpel czerwonych końcówek hofman rozmawiał z waszym "autorytetem" o pierdzewie.......co tu jest do rozumienia wiejska pało ?

Biały smarku, zachowuj się. Byle jak, ale się zachowuj. Brymuchy w bramie na limance z tobą i nie życzę sobie takich poufałości. A forum to też nie twoja lepianka z limanki, byś tutaj oborę robił.

Tak się składa, że Widzew zaczynać od IV ligi skasowali tamte długi. A ty tak nie dokazuj w tym temacie, bo poszliście dokładnie ta samą drogą. A może myślisz, że ogłosiliście upadek i zaczynaliście od IV ligi, bo tak lubicie i w budżecie mieliście nadwyżkę? Naprawdę nie zachowuj się jak taka prostytutka próbująca uczyć kogoś moralności!

G
Gość

Proszę przeczytajcie

Czy naprawdę chcesz meczetów zamiast kościołów (cokolwiek złego słyszałeś o księżach) ?

Czy zależy ci na zwiększeniu obronności kraju ?

Czy nie widzisz która partia spełnia swoje postulaty wyborcze ?

Czy pomimo wzrostu cen twoja sytuacja finansowa nie uległa poprawie w czasie rządów obecnej ekipy. ?

Pomyśl czy głosując na inne partie prawicowe nie odbierasz głosu największej z partii co może doprowadzić do przewagi Lewackiej koalicji ?

Najważniejsze

Nie jestem miłośnikiem ani członkiem PIS

Po prostu myśląc racjonalnie nie mogę wybrać innej partii

Po wyborze KE pogorszy się drastycznie jakość życia polaków

Dobrze będą sie miały tylko elity i kolesie Polityków Tzw.SALON

W niedzielę wybierz Polskę NIE europę

T
Troglodyta
2019-05-23T19:44:27 02:00, Ti ja:

To takie charakterystyczne . Srts w całej krasie .

2019-05-23T23:41:46 02:00, V:

Andrzeja nie ma w Widzewie juz od 16 lat. Ale dla białego gimnszjalisty toi tak za trudne do zrozumienia. Takiemu sie wydaje ze Andrzej jest tu nadal

2019-05-24T06:40:47 02:00, www:

andrzeja nie ma ale długi w postaci 30 mln pozostały.Pomnik wychwalający jego i żydo-komunistycznego kapusia przed kurnikiem stoi....

Nie tak dawno kumpel czerwonych końcówek hofman rozmawiał z waszym "autorytetem" o pierdzewie.......co tu jest do rozumienia wiejska pało ?

2019-05-24T08:39:56 02:00, Wielki widzew:

Dla czerwonych megalomenóf podłoga będzie sufitem.Klapki na oczach i życie przeszłością.Karnety najważniejsze jesteście NAJ NAJ NAJ !!!!!!!

A po polsku potrafisz coś napisać?

M
Miś

BYŁ BĘDZIE JEST BURDEL W RTS

R
RTS
2019-05-23T19:44:27 02:00, Ti ja:

To takie charakterystyczne . Srts w całej krasie .

2019-05-23T23:41:46 02:00, V:

Andrzeja nie ma w Widzewie juz od 16 lat. Ale dla białego gimnszjalisty toi tak za trudne do zrozumienia. Takiemu sie wydaje ze Andrzej jest tu nadal

2019-05-24T06:40:47 02:00, www:

andrzeja nie ma ale długi w postaci 30 mln pozostały.Pomnik wychwalający jego i żydo-komunistycznego kapusia przed kurnikiem stoi....

Nie tak dawno kumpel czerwonych końcówek hofman rozmawiał z waszym "autorytetem" o pierdzewie.......co tu jest do rozumienia wiejska pało ?

2019-05-24T08:39:56 02:00, Wielki widzew:

Dla czerwonych megalomenóf podłoga będzie sufitem.Klapki na oczach i życie przeszłością.Karnety najważniejsze jesteście NAJ NAJ NAJ !!!!!!!

Naucz się najpierw języka polskiego.(magalomanóf czy megalonanów).Ale cóż analfabetyzm na al.Unii 2 kwitnie.

w
www
2019-05-24T08:26:33 02:00, RTS TEO:

Adrzej PDW !! Jesteśmy z Tobą !! Dziękujemy za dwa mistrzostwa i Champions League !!

Proponuję byś podziękował za upadek.Zostawił klub z 30 mln długiem.No szacun IKONA !!! Twoja matka nie została bez pieniędzy przez pawelca ? Masz szczęście,bo inni tego nie mieli.

w
www
2019-05-24T08:32:23 02:00, Gość:

Jak widać marka Widzew nadal jest łasa dla pseudo-dziennikarzy

Producent "znanej marki" ale już "były prezes Widzewa", jakby nie można było napisać "był prezes znanego klubu piłkarskiego"...

Może chcieli uniknąć stwierdzeń typu,"klubu skazanego za korupcję" albo "klubu ,który skompromitował Łódź porażką 0:9,"klubu ,który dwukrotnie upadł ",ma 50 mln długu.......???

D
Damy radę 😁
2019-05-24T08:26:33 02:00, RTS TEO:

Adrzej PDW !! Jesteśmy z Tobą !! Dziękujemy za dwa mistrzostwa i Champions League !!

Podobno jest zrzuta na KAUCJĘ (15 000 000 zł)

W
Wielki widzew
2019-05-23T19:44:27 02:00, Ti ja:

To takie charakterystyczne . Srts w całej krasie .

2019-05-23T23:41:46 02:00, V:

Andrzeja nie ma w Widzewie juz od 16 lat. Ale dla białego gimnszjalisty toi tak za trudne do zrozumienia. Takiemu sie wydaje ze Andrzej jest tu nadal

2019-05-24T06:40:47 02:00, www:

andrzeja nie ma ale długi w postaci 30 mln pozostały.Pomnik wychwalający jego i żydo-komunistycznego kapusia przed kurnikiem stoi....

Nie tak dawno kumpel czerwonych końcówek hofman rozmawiał z waszym "autorytetem" o pierdzewie.......co tu jest do rozumienia wiejska pało ?

Dla czerwonych megalomenóf podłoga będzie sufitem.Klapki na oczach i życie przeszłością.Karnety najważniejsze jesteście NAJ NAJ NAJ !!!!!!!

J
J 60
2019-05-24T08:13:24 02:00, Ja:

Pomnik mu postawcie - "twórca wielkiego Widzewa!"

Jak sobolewskiemu

G
Gość

Jak widać marka Widzew nadal jest łasa dla pseudo-dziennikarzy

Producent "znanej marki" ale już "były prezes Widzewa", jakby nie można było napisać "był prezes znanego klubu piłkarskiego"...

J
J 60
2019-05-24T08:13:24 02:00, Ja:

Pomnik mu postawcie - "twórca wielkiego Widzewa!"

Jak sobolewskiemu

R
RTS TEO

Adrzej PDW !! Jesteśmy z Tobą !! Dziękujemy za dwa mistrzostwa i Champions League !!

Dodaj ogłoszenie