Andrespolia nie musiała przegrać meczu z liderem z Łodzi. Uległa po walce

Po kompromitacji z Wartą Sieradz piłkarze Andrespolii rozegrali przyzwoity, choć znów przegrany pojedynek z niepokonanymi rezerwami ŁKS. Przegrali honorowo po walce 0:1.

Gola na wagę trzech punktów zdobył zawodnik piersszej drużyny ŁKS - Tadej Vidmajer, który w 26 minucie skutecznie zamknął akcję gospodarzy. Chwilę po golu Słoweńca łodzianie mogli podwyższyć prowadzenie, niestety zmarnowali rzut karny.
W drugiej połowie bardzo dobrze między słupkami bramki przyjezdnych spisywał się wypożyczony z ŁKS golkiper. Michał Snochowski poradził sobie m.in. z groźnymi strzałami Dawida Lebkuchena i Dariusza Gmosińskiego. Andrespolia mogła wyrównać. W 89 junior Felczak z trzech mterów posłał piłkę nad poprzeczkę.

Trener Krzysztof Kamiński: - Od początku meczu lider tabeli miał przewagę. Wynikało to z naszego niskiego ustawienia z którego chcielibyśmy wyprowadzać kontry. W pierwszej połowie wyprowadziliśmy dwa kontra taki ale bez skutku.przeciwnik natomiast strzelił nam jedną bramkę. W drugiej połowie od 70 minuty przejęliśmy inicjatywę ale tego wieczora nie było nam dane strzelić bramkę.

Andrespolia: Snochowski - W. Skawiński, Tkaczyk, Fajks, Herman, Borowiec, Kopa (46, Felczak), Kosior, Kawula (70, Radzio, 80, Szkopik), K. Skawiński, Wilk.

Jest dwóch liderów klasyfikacji skutecznych IV ligi. Patryk Pietrasiak ( z Boruty Zgierz dogonił Sebastiana Radzio z Andrespolii Wiśniowa Góra. Obaj piłkarze strzelili po 13 goli.
W sobotę o godz. 16.30 podejmują Polonię Piotrków i po prostu muszą to spotkanie wygrać!