ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
André Rieu i najpiękniejsze melodie świata w Atlas Arenie 25...

Dariusz Pawłowski

2018-05-11 08:25

2018-05-14 13:08

3 Komentarze
Dodaj komentarz

André Rieu i najpiękniejsze melodie świata w Atlas Arenie 25 maja [ZDJĘCIA]

Dariusz Pawłowski

2018-05-11 08:25

André Rieu i jego Orkiestra Johanna Straussa wystąpią 25 maja w łódzkiej Atlas Arenie. Artysta zapowiada wiele niespodzianek.
Kariera holenderskiego skrzypka i dyrygenta, André Rieu, trwa już ponad 30 lat. Dopracował się tytułu Króla Walca i milionów fanów z całego świata, którzy uwielbiają jego efektowne mieszanki walca z muzyką musicalową, operową i ową niezwykłą łatwość wprowadzania atmosfery dobrej zabawy. Artysta wie, jak zorganizować i poprowadzić wielki pokaz, pełny romantycznych uniesień i dowcipnych zwrotów akcji. Jego trasy przyciągają ponad 600 tys.
osób rocznie, co stawia go obok największych gwiazd muzyki pop. Jego tegoroczna światowa trasa koncertowa już tradycyjnie prowadzi ponownie do Polski - André Rieu zagra w naszym kraju trzy koncerty, w tym w Łodzi.

Wieczory z André Rieu to doskonała, pełna radości i umiłowania muzyki rozrywka, złożoną z doskonale znanych i lubianych romantycznych i emocjonalnych melodii, mnóstwa niespodzianek, dobrego humoru i wysokiej klasy międzynarodowych solistów. Charyzma, pasja i żywiołowość Rieu sprawiają, że jego występy na scenie są wyjątkowym przeżyciem. Jego koncerty przyciągają ludzi ze wszystkich grup wiekowych i narodowości, a jedna rzecz jest zagwarantowana: wcześniej czy później wszyscy są na nogach i tańczą.

Wraz z Orkiestrą Johanna Straussa, składającą się z 60 członków i świętującą swoje 30-lecie w ubiegłym roku, André Rieu zainicjował światowe odrodzenie popularności walca. Sam artysta korzysta jednak z muzycznych tradycji wielu epok i narodowości.

„Ludzie piszą do mnie, mówiąc mi, że powrót do normalności po jednym z naszych koncertów zajmuje im dwa tygodnie. Po prostu fantastycznie jest czuć tę energię i radość każdego wieczoru” - zapewnia André Rieu.

„The Maestro for the Masses” (jak go nazwał Wall Street Journal) sprzedał ponad 40 milionów płyt CD i DVD, które na szczycie list sprzedaży były przeszło trzydzieści razy, otrzymał ponad 500 nagród platynowych i trzy nagrody Brit-Awards w kategorii „Album roku”. Jego albumy regularnie plasują się w pierwszej piątce brytyjskich list przebojów pop, a jego filmy na YouTube osiągają ponad miliard wyświetleń. Ponad 2,4 miliona fanów obserwuje go na Facebooku. Jego Orkiestra Johanna Straussa jest największą na świecie prywatną orkiestrą i ma muzyków z dziesięciu krajów. Na największym wspólnym koncercie, który odbył się w Melbourne, artyści zagrali przed publicznością liczącą 38 tysięcy słuchaczy.

André Rieu jest żonaty od ponad 40 lat. Wraz ze swoją żoną Marjorie mieszka w romantycznym zamku zbudowanym w 1452 roku w swoim rodzinnym mieście - Maastricht w Holandii. Mają dwóch synów i pięcioro wnucząt.

Artysta pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach - jego ojciec był dyrygentem orkiestry symfonicznej w rodzinnym mieście. Nie dziwi więc, że André Rieu od najmłodszych lat był zafascynowany muzyką orkiestrową, a naukę gry na skrzypcach rozpoczął już jako pięciolatek. Kontynuował ją przez całą młodość, by w 1968 roku rozpocząć studia w zakresie instrumentalistyki w Konserwatorium Królewskim w Liège oraz Konserwatorium w Maastricht. Uczył się także w brukselskiej Akademii Muzycznej, gdzie jego nauczycielem instrumentu był słynny André Gertler. Czteroletnią naukę André Rieu ukończył z nagrodą Premier Prix, przyznawaną najwybitniejszym studentom. Teraz cieszy swoimi umiejętnościami widzów na całym świecie.

Queen Symfonicznie w Atlas Arenie - Bohemian Rhapsody
Jan Niedźwiecki ze swoim projektem Queen Symfonicznie, w którym biorą udział grupa Alla Vienna, Hollywoodzka Orkiestra Filmowa i chór Vivid Singers wystąpił w Atlas Arenie - szósty utwór z drugiej części koncertu - Bohemian Rhapsody

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(3)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

I jeszcze nasrać! Koniecznie nasrać!

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

I jeszcze nasrać! Koniecznie nasrać!dobrze nasrac!!! (gość)  •

I jeszcze nasrać! Koniecznie nasrać!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bilety w Łodzi cena koszmar.

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tak spłacamy Fabryczny. (gość)  •

skomentuj

Zawsze cinkciarze okupowali beznes roztywkowy

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Na wszystkim da się zarobić (gość)  •

W Pplsce zawsze to był jeden wlk przewal i fo tej pory jest

odpowiedzi (0)

skomentuj