Anatomiczne implanty piersiowe sposobem na naturalny wygląd biustu

Materiał partnera zewnętrznego
Powiększanie biustu to wciąż najpopularniejszy zabieg z zakresu chirurgii plastycznej na całym świecie. Wraz z rozwojem medycyny zmieniają się także techniki i metody jego wykonywania. Pacjentki mogą obecnie wybierać spośród wielu rodzajów implantów piersiowych, wśród których szczególnym zainteresowaniem cieszą się implanty anatomiczne. Zapewniają one bowiem powiększenie piersi przy zachowaniu ich naturalnego wyglądu.

Według statystyk Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Estetycznej (ISAPS) w 2015 r. na całym świecie przeprowadzono ponad 1,48 mln operacji powiększania piersi. W porównaniu do 2014 r. stanowi to wzrost o 10,4%. Na zabieg decydują się panie bez względu na wiek. – Kobiety decydujące się na zabieg powiększenia piersi są najczęściej w wieku 25-45 lat. Tak naprawdę nie ma określonej granicy wieku. Mieliśmy pacjentkę, która poddała się tej operacji mając 65 lat. Było to jej marzenie, które wreszcie mogła spełnić. Biust podczas operacji z reguły można powiększyć o 2 rozmiary. Istnieje specjalny, komputerowy sposób doboru implantów, który bierze pod uwagę anatomiczną budowę pacjentki – powiedziała portalowi estetycznie.pl dr Katarzyna Ostrowska-Clark, specjalistka chirurgii plastycznej. Pacjentki mają obecnie bardzo szeroki wybór implantów piersiowych, wśród których szczególną popularnością cieszą się implanty anatomiczne.

Czym charakteryzują się piersiowe implanty anatomiczne?
Najbardziej charakterystyczną cechą implantów anatomicznych jest ich kształt. Z wyglądu przypominają one łzę i jednocześnie naturalny kontur piersi, dlatego niekiedy nazywa się je również implantami konturowymi. Dzięki swojemu kształtowi posiadają lekką, miękką linię opadania, co sprawia, że powiększone piersi zachowują naturalny wygląd.

Piersiowe implanty anatomiczne znalazły szerokie zastosowanie w chirurgii plastycznej. Poleca się je przede wszystkim kobietom, które oczekują nie tyle znacznego powiększenia biustu, ale poprawy jego jędrności, pacjentkom z widoczną asymetrią lub deformacją piersi, a także młodym mamom, których biust stracił atrakcyjny kształt na skutek ciąży oraz karmienia. W takich sytuacjach implanty anatomiczne są o wiele lepsze niż choćby implanty okrągłe, w przypadku których istnieje ryzyko, że nie stworzą z biustem naturalnie wyglądającej, spójnej całości.

Należy mieć świadomość, że istnieje spora grupa przeciwwskazań do powiększania piersi przy pomocy implantów anatomicznych. Zaliczają się do nich przede wszystkim choroby ogólnoustrojowe, takie jak schorzenia wątroby, zaburzenia pracy układu oddechowego, niewydolność nerek, zaburzenia krzepliwości krwi czy niedawno przebyty zawał. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również stany zapalne i infekcje w obrębie gruczołu sutkowego oraz duże ilości luźnej, obwisłej skóry wokół piersi, będącej efektem np. nagłej utraty masy ciała. W tym przypadku konieczne może być przeprowadzenie plastyki piersi, czyli wycięcie nadmiaru skóry.
Efekty powiększania piersi przy pomocy implantów anatomicznych są z reguły trwałe, choć trzeba pamiętać, że wraz z upływem lat na skutek naturalnych procesów starzenia lub nagłych wahań wagi ciała piersi mogą znacznie zmienić swój kształt, co wymaga kolejnego zabiegu chirurgicznego. Większość pacjentek zauważa jednak, że po operacji ich biust – pomimo powiększenia – wygląda naturalnie i kobieco, a jednocześnie nie wyzywająco. Piersi są atrakcyjnie uniesione, odzyskują jędrność i sprężystość, a dzięki nacięciom wykonywanym w ściśle określonych miejscach blizny po zabiegu są właściwie niewidoczne.

Powiększanie piersi można w naszym kraju przeprowadzić jedynie w klinikach prywatnych. Co ciekawe, zabiegi z wykorzystaniem implantów anatomicznych są droższe niż te z wykorzystaniem implantów okrągłych. W zależności od kliniki, za operację trzeba zapłacić od 14 do nawet 19 tys. zł.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie