Aluprof - Budowlani 3:1. To nie musi być koniec

.
. Paweł Łacheta
Siatkarki Budowlanych w pierwszym meczu fazy play-off uległy w Bielsku-Białej 1:3 Aluprofowi. To jednak nie musi oznaczać końca emocji.

Obie drużyny decydującą fazę rozgrywek ekstraklasy rozpoczęły po ponadmiesięcznej przerwie i choć faworytem rywalizacji jest Aluprof, łodzianki jechały do Bielska-Białej z dużymi nadziejami. Na parkiecie trzeciej drużyny wygrały w rundzie zasadniczej 3:2. Powtórzenie tego sukcesu prznamniej w jednym z dwóch pierwszych spotkań było marzeniem...
O tym, że całkiem realnym do spełnienia pokazał pierwszy set. Był on bardzo wyrównany, o czym świadczy nie tylko wynik (30:28), bo w pierwszej części łodzianki sprawiały lepsze wrażenie (prowadziły 14:11). Skapitulowały dopiero przy siódmej piłce setowej, choć wcale nie musiały przegrać.
Nadzieje dawał też początek drugiej odsłony meczu. Drużyna z Łodzi prowadziła już 5:2, ale gdy na zagrywkę poszła Koleta Łyszkiewicz straciła siedem punktów z rzędu (5:9). To ustawiło tego seta i osłabiło wiarę łodzianek. Mimo sporych chęci i prósb trenera Macieja Kosmola nie wróciły do swojego rytmu gry i tym samym nie mogły odrobić start. Przegrywały 7:12, 10:18, 14:22 i 16:25.
Na początku trzeciego seta wydawało sie, że jest jeszcze gorzej. Rozbite siatkarki Budowlanych oddały inicjatywę i oudziły się przy stanie 1:6. Na szczęście, podjęły walkę i udało się, bo rywalki wcale nie były poza ich zasięgiem. Łodzianki dobrze grały w bloku, ale ich grę odmieniła Paola Ampudia .
Szkoda, że dobrej formy nie udało się im utrzymać dłużej. W czwartym secie znów bowiem inicjatywę odzyskały gospodynie, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3, a na drugiej 16:11. Kolejnego zrywu łodzianek, które nie mogły zatrzymać Elisy Celli już się nie doczekaliśmy. W efekcie w całym secie zdobyły tylko 13 punktów, a cały mecz przegrały 1:3.
Drugie spotkanie obie drużyny rozegrają w sobotę o godz. 18. W środę rywalizacja przeniesie się do Łodzi (godz. 18 w Atlas Arenie). Ewentualny czwarty mecz w czwartek.

Aluprof Bielsko-Biała- Budowlani Łódź 3:1 (30:28, 25:16, 19:25, 25:13)
Aluprof: Sieczka 17, Bergrova 10, Wołosz 3, Cella 10, Pelc 8, Horka 22, Sawicka (libero) oraz Łyszkiewicz 3, Wojtowicz, Frąckowiak, Szymańska.
Budowlani: Kruk 4, Pycia 13, Piątek 16, Ściurka 12, Golec 8, Thompson, Durajczyk (libero) oraz Wójcik, Ampudia 8, Sikorska 1, Mikołajewska.