Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk nie miała sobie równych

(bart)
Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk pewnie zwyciężyła w klasyfikacji generalnej
Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk pewnie zwyciężyła w klasyfikacji generalnej archiwum
Kolejna runda pływackiego Arena Grand Prix Puchar Polski została rozegrana na basenie w Kozienicach. W punktacji kobiet pewnie zwyciężyła Aleksandra Urbańczyk Olejarczyk, reprezentująca barwy AZS Uł Pł Łódź.

Urbańczyk-Olejarczyk wyprzedziła Dominikę Sztanderę i Alicję Tchórz z Juvenii Wrocław.

Na piątej pozycji uplasowała się Paulina Piechota z UKS 190 Łódź, która została najlepszą zawodniczką w klasyfikacji stylu dowolnego i kategorii 17-18 lat.

Wśród mężczyzn zwyciężył Radosław Kawęcki z AZS Warszawa.

Urbańczyk-Olejarczyk (na co dzień podopieczna trenera Bartosza Olejarczyka) wygrała wyścigi na 50 metrów stylem dowolnym (24,71 s) i 50 m st. motylkowym (26,11 s) oraz była druga na 50 m st. grzbietowym (27,49 s).

Paulina Piechota wygrała na 800 m dowolnym (8.40,62 min), była druga na 200 m (2.02,75 min) i 400 m st. dowolnym (4.14,08 min) oraz na 400 m st. zmiennym - 4.47,26.

Trzecie miejsce na 800 m st. dowolnym (8.50,52 min) zajęła Karolina Piechota z UKS 190 Łódź, najlepsza wśród juniorek 16-letnich.

Wśród 14-latek górą była Dominika Urbaniak (UKS 190), trzecia była Zofia Zbrojewska (Trójka).