Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Al Capone z... Wiskitna

Edward Mazurkow
Po pracy lubi przebierać się za bossa amerykańskiej mafii, Ala Capone Po mieście jeździ buickiem z 1949 r., z pistoletem maszynowym pod ręką...

Jak są czynne sklepy 4 czerwca w Zielone Świątki
Marcin Różański, łódzki masarz i właściciel dwuhektarowego gospodarstwa rolnego na Wiskinie, ma niecodzienne hobby. Po pracy lubi przebierać się za amerykańskiego gangstera Ala Capone i z pistoletem maszynowym pod ręką kursować po mieście przywiezionym z Ameryki, zabytkowym buickiem super eight z 1949 roku. Jego auto robi wrażenie. Tak jak amerykańska taksówka z lat czterdziestych ubiegłego wieku, jest w biało-zielonych barwach, ma prawie 5,5 metra długości, ponad 2 metry szerokości i jest równie wysoki, co dzisiejsze SUV-y. Pod koniec lat 40. XX wieku samochody buick jako pierwsze na świecie pokonały barierę prędkości 100 mil na godzinę (160 km/h), a model buick super eight w latach 40. i 50. bił rekordy sprzedaży.

- Na ulicy nie ma osoby, która by się nie obejrzała za moim wozem. Mnóstwo osób robi sobie z nim zdjęcia. Niektóre pary wynajmują mnie na ślub, a także na przejażdżki buickiem po mieście. Samochód ma bowiem wygodną i szeroką tylną kanapę. Ja nie jestem wścibski i nie interesuję się tym, co wyczyniają na kanapie moi klienci - śmieje się Marcin Różański.

W Łodzi i województwie nie ma drugiego takiego samochodu. W Polsce są jeszcze tylko dwa. Pan Marcin ma buicka od 2,5 roku. Mówi, że zapłacił za niego spore pieniędze, ale nie żałuje wydatku. Za kierownicę wsiada w ulubionym stroju amerykańskich gangsterów z czasów prohibicji. Zawsze w czarnej koszuli i spodniach z białymi szelkami, białym krawatem, czarnym kapeluszem i uszytymi ze skóry na jego zamówienie czarno-białych butach. Zakłada też ciemne okulary. Pod ręką ma wierną replikę pistoletu maszynowego Thompson, zwanego Tommy gun. Tą bronią w latach 20. i 30. ubiegłego wieku, chętnie posługiwali się zarówno gangsterzy, jak i walczący z nimi stróże prawa.

- Uwielbiam oglądać stare filmy o amerykańskich gansterach, zwłaszcza o Alu Capone. Ulubionym, który widziałem wiele razy, jest film biograficzny „Al Capone” z 1959 r., w reżyserii Richarda Wilsona. Tytułową rolę grał w nim Rod Steiger - mówi Marcin Różański.

Łódzki Al Capone często podróżuje pod eskortą. W role gangstera wciela się wówczas jego szwagier Maciek oraz sąsiad Leszek. Panowie są wniebowzięci, że mogą przenieść się w czasie, w lata 20. i 30. ubiegłego wieku. Rok temu zagrali nawet w filmie.

MAGDALENA ŻUK - NOWE FAKTY, OKOLICZNOŚCI ŚMIERCI, WYNIKI SEKCJI ZWŁOK MAGDALENY ŻUK FILM
Życzenia imieninowe, życzenia na imieniny, wierszyki na imieniny
FIDGET SPINNER. Co to jest Fidget Spinner?
Wyniki LOTTO
ANDRZEJ FONFARA VS ADONIS STEVENSON 3.06. GDZIE OBEJRZEĆ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany