ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Aktualne przekazy dnia PiS: Wiemy, co będą mówić posłowie o...

Kacper Rogacin

2018-05-25 08:42

2018-05-25 16:36

169 Komentarzy
Dodaj komentarz

Aktualne przekazy dnia PiS: Wiemy, co będą mówić posłowie o stanie zdrowia Kaczyńskiego i cenach paliw. Dotarliśmy do partyjnej ściągawki

Kacper Rogacin

2018-05-25 08:42

O chorobie prezesa mówić to, o proteście w Sejmie tamto, a o konflikcie z KE co innego. Agencja Informacyjna Polska Press dotarła do wewnętrznego pisma Prawa i Sprawiedliwości, w którym politykom tej partii wyjaśniono, co w najbliższym czasie mają mówić w rozmowach z dziennikarzami.
  • Składające się z dziewiętnastu punktów wewnętrzne pismo-ściągawkę otrzymali wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy udzielają wypowiedzi dziennikarzom
  • Składające się z dziewiętnastu punktów wewnętrzne pismo-ściągawkę otrzymali wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy udzielają wypowiedzi dziennikarzom
  • Składające się z dziewiętnastu punktów wewnętrzne pismo-ściągawkę otrzymali wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy udzielają wypowiedzi dziennikarzom
Chyba każdy pamięta słynną „suflerkę prezydenta”, która w kampanii wyborczej stała za Bronisławem Komorowskim i szeptała mu na ucho, co ma mówić. Będące wtedy w opozycji Prawo i Sprawiedliwość słusznie wyśmiewało prezydenta. Tymczasem okazuje się, że posłowie PiS są dziś prowadzeni za ręce w bardzo podobny sposób. Jako pierwsi publikujemy treść wewnętrznego pisma do polityków PiS, w którym zapisano, co mają mówić na dany temat.
Choć istnienie takich notatek w wielu partiach nie jest tajemnica już od kilku lat, to po raz pierwszy publikujemy jej całość. Pismo opatrzono tytułem „Brief specjalny do programów weekendowych 19-20.05.2018“, jednak stanowiska w większości spraw nie zmienią się w najbliższym czasie.

„Hipokryzja PO”


Pismo zaczyna się od tematów związanych z nagrodami, które była premier Beata Szydło przekazała swoim ministrom. Posłowie, rozmawiając z dziennikarzami, mają mówić, że „wszystkie osoby, które są czynnymi politykami lub są w parlamencie przekazały nagrody na cele charytatywne”. Jak czytamy, „ten temat uważamy za zamknięty”.

Zobacz galerię

Następne trzy punkty dotyczą obniżek wynagrodzeń samorządowców oraz uposażeń posłów i prezydium Sejmu. „Nie działamy dla siebie. Jeśli społeczeństwo tego chce, a widać wyraźnie, że chce, to my się przychylamy do tej decyzji” - napisano. W sześciostronicowej notatce, zawierającej dziewiętnaście punktów, całą jedną stronę poświęcono jednemu punktowi, opatrzonemu wymownym tytułem „Hipokryzja PO”. Politycy PiS mają przypominać, że urzędnicy warszawskiego ratusza, zajmujący się reprywatyzacją otrzymali łącznie ponad 2,7 mln złotych w latach 2007-2013. Wymieniono nawet nazwiska osób, które dostały najwięcej pieniędzy (na szczycie listy znalazł się były dyrektor BGN Marcin Bajko, który zainkasował 330 tysięcy złotych). Na dokładkę przypomniano również, że za rządów PO luka VAT wyniosła 262 mld złotych.

Z okazji wyborów samorządowych, wymieniono też związanych z PO urzędników i prezydentów miast, którzy przyjęli duże nagrody oraz wypisano na co politycy PO wydawali pieniądze z partyjnej kasy w latach 2010-2012. Według notatki, 250 tys. złotych poszło na ubrania m.in. od Armaniego i Hugo Bossa, 96 tys. zł na wina i cygara, a 6 tys. zł na... „Wynajem boiska dla Tuska”.

Na kogo głosować w wyborach 2018

Szósty punkt wyjaśnia, dlaczego Kancelaria Sejmu stosuje ograniczenia w dostępie do budynków Sejmu. „Pytania w tej sprawie należy kierować do osób odpowiedzialnych. Wiemy, że w związku z protestem obowiązują ograniczenia w dostępie do budynków Sejmu i Senatu”.
Posłom PiS napisano, co mają mówić m.in. w temacie protestu w Sejmie oraz stanu zdrowia prezesa Kaczyńskiego
Następnie posłom PiS wyjaśniono, co mają mówić, kiedy dziennikarz zapyta ich o ceny paliw („Głównym czynnikiem rosnących cen paliw w Polsce są rosnące ceny ropy naftowej. Przy rosnących cenach ropy, ceny paliw w Polsce są nadal jednymi z najniższych w Europie. Suma akcyzy i podatków od paliw jest jedną z najniższych w Europie”). Kolejny punkt dotyczy z kolei funduszu niskoemisyjnego transportu i opłaty emisyjnej. Politycy partii rządzącej mają wyjaśniać, że pieniądze z opłaty trafią do miast i aglomeracji, gdzie problem zanieczyszczeń pochodzących z transportu jest największy. Sugeruje im się również, by przypominali, że rocznie w Polsce z powodu chorób wywołanych smogiem umiera przedwcześnie około 45 tys. osób.

Wybory samorządowe 2018. Kliknij i zobacz wyniki sondażu Polska Press Grupy dla 36 największych polskich miast„Rząd jest niezwykle wrażliwy”


Punkty nr dziewięć, dziesięć i jedenaście dotyczą kolejno daniny solidarnościowej na osoby niepełnosprawne, aktualnej sytuacji protestu rodziców osób niepełnosprawnych oraz „odpowiedzi na kłamstwa opozycji” w tej sprawie. Posłowie mają podkreślać, że „rząd premiera Mateusza Morawieckiego dotrzymuje słowa. Od 2020 roku środki z funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych będą przeznaczane na najważniejsze potrzeby osób niepełnosprawnych i ich rodzin”.

Jeśli dziennikarz poprosi polityka PiS o komentarz do aktualnej sytuacji w Sejmie, to ten powinien odpowiedzieć, że „ustawy przygotowane przez rząd spełniają postulaty, z którymi przedstawiciele rodzin niepełnosprawnych weszli do Sejmu”. Pismo mówi, że strona rządowa wykazała maksimum dobrej woli i zaangażowania w tej sprawie. Rozmawiając z dziennikarzem, warto również podkreślić, że „rząd premiera Mateusza Morawieckiego jest niezwykle wrażliwy społecznie, a wspieranie najsłabszych jest jego priorytetem”.

Szerzej opisano kłamstwa opozycji w temacie osób niepełnosprawnych. Jeśli np. dziennikarz zacytuje polityka PO, który zarzuca rządowi, że ten nie chce kompromisu, to polityk PiS ma przypomnieć, że kompromis protestującym zaproponowano już pierwszego dnia strajku. Opozycja mówi, że osoby protestujące w Sejmie żyją za niecałe 900 zł? Bzdura. Poseł PiS powinien przypomnieć, że „rodzice i dzieci protestujące w Sejmie teraz otrzymują na rękę blisko 2,4 tys. zł miesięcznego wsparcia. To 1477 zł świadczenia pielęgnacyjnego, 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego oraz 745,18 zł renty socjalnej. Od czerwca wsparcie wzrośnie do kwoty ponad 2,5 tys. zł na rękę”.

Komisje i choroba prezesa


Dalej poruszono temat zatrzymania byłego komendanta głównego policji („Nie znamy szczegółów sprawy. Jedno jest pewne u nas w przeciwieństwie do teoretycznego państwa PO nie obowiązuje zasada, że <>. U nas nie ma świętych krów, wszystkie wątpliwości i zarzuty muszą być wyjaśnione”). Z kolei następny punkt dotyczy kwestii kompromisu politycznego z Komisją Europejską w sprawie samorządności.

„Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamknąć polityczny spór z KE. Wymaga to jednak współpracy i otwartości instytucji unijnych. Oczekujemy symetrii po stronie instytucji europejskich i równego traktowania wszystkich państw UE” - powiedzą w tej sprawie politycy PiS. Przypomną też, że „Frans Timmermans ma problem, żeby wycofać się z niektórych, zbyt pochopnie wypowiedzianych słów i opinii. Pamiętajmy, że komisarz Timmermans to nie cała Komisja i cały czas rozmowy się toczą”.

Zobacz galerię

W punkcie czternastym przypomniano, co należy mówić w sprawie komisji ds. zbadania afery Amber Gold. Następny punkt dotyczy z kolei komisji weryfikacyjnej oraz kwestii dzikiej reprywatyzacji. Punkt szesnasny składa się z jednego zdania podsumowującego ostatnią wizytę premiera Viktora Orbana w Polsce, natomiast kolejny temat to Pomnik Katyński w Jersey City.

Przedostatni punkt dotyczy stanu zdrowia prezesa Jarosława Kaczyńskiego. „Przyczyną pobytu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu jest wyłącznie choroba kolana. O tym, jak długo tam będzie decydują lekarze”.

Ostatni temat, to komisja śledcza ds. VAT. Z notatki wynika, że będzie to „komisja wagi ciężkiej”, a Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało postawić przed komisją ministrów i wiceministrów finansów z rządu PO-PSL. Prace komisji będą okazją, aby „politycy PO mieli okazję, by wyjaśnić obywatelom jak to się działo, że mimo powszechnie dostępnych informacji o rosnącej luce VAT, nie reagowali w tym temacie”.

Kto jest "delfinem" PiS? Politycy o następcy prezesa Kaczyńskiego


Źródło: TVN 24POLECAMY:


Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(169)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Dojna Zmiana. Gdzie jest Szydło-Spływaj, chciwa baba?

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mateuszek-praktykant u prezesa. (gość)  •

Ewangelia wg. św. Jarka. Na początku Lech stworzył Polskę. Potem było mu smutno, więc wyjął sobie żebro i tak powstał Jarek.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kilka faktów o prezesie.

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jarun (gość)  •

Ktoś kiedyś pozwał prezesa Jarosława do sądu. Jarosław pomyślał, że może być zabawnie i poszedł. Nie mylił się. Najbardziej podobał mu się moment, w którym sędzia przyznał się do winy.
***
Wizerunki na banknotach nie będą przedstawiać śp. Lecha Kaczyńskiego ponieważ prezes Jarosław uznał, że ludzie mieliby problemy z tak dużymi nominałami.
***
Jeśli poznasz myśli Jarosława – to nie masz już powrotu do swojego wcześniejszego stanu emocjonalnego. Po prostu zrezygnujesz z myślenia.
***
Lech i Jarek nie zdobyli Oscara za grę w filmie „O dwóch takich co ukradli księżyc”. Oni nie grali… On naprawdę ukradli księżyc. Po latach Jarek winę zwalił na Tuska.
***
Żaden kompas u pisiora nie pokazuje gdzie jest północ. Wszystkie pokazują na miejsce, w którym akurat jest prezes Jarosław.
***
Nie lubienie śp. Lecha powoduje potępienie i piekło, a nielubienie Jarka-zawał serca albo sraczkę.
***
Tylko śp. Lech potrafił policzyć do nieskończoności
***
Gdyby prezes Jarosław zechciał – to wojen by nie było. Pokoju też by nie było…ani kuchni.

PS. Lech założył Solidarność i postawił na czele Wałęsę…ale wcześniej zrobił Wojtyłę papieżem

skomentuj

Gdyby prezes Jarosław zechciał – to wojen by nie było. Pokoju też by nie było…ani kuchni.

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Lech założył Solidarność i postawił na czele Wałęsę…ale wcześniej zrobił Wojtyłę papieżem (gość)  •

Lech i Jarek nie zdobyli Oscara za grę w filmie „O dwóch takich co ukradli księżyc”. Oni nie grali… On naprawdę ukradli księżyc. Po latach Jarek winę zwalił na Tuska.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tylko śp. Lech potrafił policzyć od- do + nieskończoności

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wszystko co umie Chuck Noris to dzięki Lechowi. (gość)  •

Jeśli poznasz myśli Jarosława – to nie masz już powrotu do swojego wcześniejszego stanu emocjonalnego. Po prostu zrezygnujesz z myślenia.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Do Kacper Rogacin

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Przekaz od Ślązaka (gość)  •

Żaden Ślązak o zdrowych zmysłach nie powinien iść do wyborów najbliższych i głosować na jakiekolwiek partie co się wykluły w Wawie po roku 1945 ???
Dlaczego partyjniactwo dzisiaj z Wawy ręka w rękę ogłupia ten naradek Polski
jak to czyniła Szlachta gołota ( szlachta gołota to obraz nędzarzy przed rozbiorami
która czyhała na naiwniaków którzy dadzą jej poparcie aby diengów do kabzy nazbierać )

Czyli my się z waszych podatków i tak wyżywimy, ale głopawki nie mogą o tym wiedzieć

Czyli jak wiara za allacha pójdę i się rozerwię nie koniecznie w dyskotece z panienkami???

Piękne panienki przyjdą same kiedy im głód zacznie doskwierać ...

Przekaz medialny róbmy swoje a stado baranów i tak same przyjdzie do nas ...

odpowiedzi (0)

skomentuj

To dobre Polska pres

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bez marychy wywołać odurzenie (gość)  •

Śląsk AUTONOMICZNY to taki który jeździ bez pilota ze Wawy

odpowiedzi (0)

skomentuj

logika przekazu...

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rycho (gość)  •

To w tym PISie są same takie przygłupy, ze trzeba im pisać co mają mówić...? Tego nawet "ciemny lud" już nie kupuje. A wniosek z przekazu dnia: PIS wam da, ale będzie towarzysze PISda...

skomentuj

Rycho

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tu ciemny ludek (gość)  •

już kupiłeś - jak tam jazda na wrotkach

co za debil nazwał to wrotkami ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wolow

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dolnoslaskie (gość)  •

Byl posel Babiarz i Czarnecki wczoraj minister a frekwencja ? Szkoda gadac...

skomentuj

dolnoslaskie

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

to dolnoslaskie (gość)  •

nie Śląsk frekwencja 12 mionów wypędzonych obywateli w zamian za ziemie odzyskane
musi zrobić różnice ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

o kim ty mówisz?

+1 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bolek (gość)  •

Piszesz oczywiście o zakłamanych i głupich złodziejach z POpapranej partyjki...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Oddajcie kasę

+5 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gorszy sort (gość)  •

A te głąby w ogóle potrafią samodzielnie myśleć?

skomentuj

Ty , napewno NIE

+1 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lolek (gość)  •

Lemingi nie myślą! One są POpaprane od momentu narodzin...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Oddajcie kasę

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gorszy sort (gość)  •

mów za siebie lemingu

odpowiedzi (0)

skomentuj

lolek

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bez partjniactwa (gość)  •

lolek myśli że myśli ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

.

+12 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

KC PIS = KC PZPR

skomentuj

. (gość) 27.05.18, 09:14:31

0 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KC PIS = KC PZPR (gość)  •

PSL PO czy SLD i inne nie odstają od wagabunde myślenia pierwotniaka Polaka
tak doprowadzilście do rozbiorów i wajacie do dzisiaj

odpowiedzi (0)

skomentuj

PO to V kolumna

+2 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

raffi (gość)  •

Cieszę się że po raz pierwszy rządzi Polską partia dla ludzi.
Komuniści tylko tylko udawali że tworzą system dla ludzi a interesowało ich aby idea objęła świat
PO to partia cwaniaków ( jak PZPR), którzy chcieli sprzedać Polskę Niemcom.
O wadach PIS i PO nie będę pisał.
PIS ma wiele przewag i będzie rządził wiele kadencji.Gdyby przez przypadek PO wygrało to PiS przejmie metody walki PO i PO będzie miało przesrane że dojdzie do nowych wyborów.
PO przegapiło moment gdy mogło współpracować.
Sam zerwali mosty.Teraz ze 20 lat będą w opozycji.
PO biorąc pieniądze od Niemców czyli będąc na usługach jawi się jako partia zdrajców.
Tempo wykupu Polski przez Niemców tylko potęguje zagrożenie jakim jest PO.
Polacy to widzą i widzą też goebbelsowską propagandę w mediach które w 85% przejął obcy kapitał Ktoś chciałby zrewidować wyniki II Wojny Światowej.
Tylko PiS jest gwarantem zadbania o interesy Polski

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 ... 9 »