Aktualizacja wyników budżetu obywatelskiego Pabianic - kto jest w czołówce?

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Zaktualizowano 
W pierwszej trójce projektów budżetu obywatelskiego Pabianic znalazły się: „Oświetlenie w parku Wolności”, które zdobyło 776 głosów, montaż pływającej fontanny na Lewitynie, który uzyskał 518 głosów oraz „Bezpieczny strażak – zakup ubrań specjalnych dla OSP Pabianice”, na który oddano 499 głosów.

Następne w kolejności są projekty: dron - strażnik czystego powietrza (405 głosów), rewitalizacja terenu zielonego przy ul. Konopnickiej 39 (360 głosów), budowa ogólnodostępnego placu zabaw przy SP nr 17, który uzyskał 304 głosy. Najmniejszą popularnością cieszy się budowa boiska do piłki plażowej na stadionie PTC (77 głosów).
Wszystkich projektów jest 16. Poza wymienionymi zadaniami mieszkańcy mają do wyboru: zakup wielkich liter z napisem „PABIANICE”, budowę placu zabaw przy SP nr 3, Polnej 69 i SP nr 3, organizację kina letniego na Lewitynie, poprawę warunków organizacji imprez w hali MOSiR, oraz zakup książek do biblioteki i nowa infrastruktura boiska MOSiR przy ul.Grota Roweckiego 3 (m.in. nowe oświetlenie, trybuny, bramek i ławek rezerwowych).
Wyniki aktualizowane są raz na dobę około godz. 12. Ogłoszenie wyników zaplanowano najpóźniej 18 października.
Mieszkańcy mogą zagłosować za pośrednictwem strony internetowej (ważność głosu trzeba potwierdzić w e-mailu) lub osobiście wypełniając kartę do głosowania w Urzędzie Miejskim. Każdy pabianiczanin ma tylko jeden głos - a zagłosować można maksymalnie na trzy projekty (każdy dostanie 1 punkt). Z jednego adresu e-maila zagłosować może do 5 osób.

polecane: Komentarze ze sztabów wyborczych po ogłoszeniu wyników sondażowych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie