Aktorzy w roli bezdomnych psów namawiają łodzian do...

  Aktorzy w roli bezdomnych psów namawiają łodzian do przynoszenia darów dla czworonogów

  (JED)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Aktorzy w roli bezdomnych psów namawiają łodzian do przynoszenia darów dla czworonogów
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Najnowszy spektakl "My, psy" w Teatrze Nowym opowiada historię bezdomnych czworonogów z nieczynnego wysypiska śmieci. Jego celem jest uwrażliwić widzów na sprawy ochrony praw zwierząt i wyzwolić w ludziach altruistyczne zachowania wobec czworonogów.
  Henio Pies najpierw sprawdził się na scenie jako aktor w sztuce „Doktor Dolittle i przyjaciele”. Teatr Nowy wciągnął go tak bardzo, że po udziale w trzech przedstawieniach napisał książkę „My, psy, czyli czapka kapitana Yamamoto” (premiera 14 lutego). W najbliższą sobotę jego przyjaciel Przemysław Dąbrowski pokaże spektakl oparty na tej powieści (adresowany do dzieci i młodzieży). Spektakl ma poruszyć ludzkie serca.


  – Jeśli dzięki tej sztuce choć jeden piesze schroniska znajdzie nowy dom to będziemy mieć prawdziwy sukces – mówi Przemysław Dąbrowski, reżyser spektaklu.

  W czasie przygotowań do premiery w teatrze padł pomysł, żeby połączyć spektakl z akcją edukacyjną podnoszącą problem bezdomnych czworonogów w schronisku przy ul.Marmurowej.

  – Pierwszy raz trafiliśmy pod dach placówki kulturalnej i mamy nadzieję,że z tej okazji dla naszych podopiecznych wyniknie wiele pozytywnych sytuacji – dodaje Marta Olesińska ze schroniska przy ul.Marmurowej.

  Artyści zachęcają łodzian, żeby na spektakl przynosili specjalistyczną karmę leczniczą, przysmaki dla psów i kotów, smycze, obroże i kagańce, metalowe miski lub garnki na jedzenie i wodę, podkłady higieniczne i środki czystości.
  Wszystkie trafią do podopiecznych placówki przy ul. Marmurowej. Akcja potrwa do końca lutego. Przed spektaklem i w czasie przerwy w foyer na monitorach będą wyświetlane zdjęcia zwierząt do adopcji.

  Na nieczynnym wysypisku śmieci na skraju miasta mieszka sfora bezdomnych psów. Dowodzi nią Czarny – młody, agresywny, niechętny ludziom. Każdy z psów ma własną historię, smutną i gorzką. Nad głowami porzuconych zwierząt zbierają się chmury: w krótce wysypisko zostanie zlikwidowane, a na jego miejscu powstanie nowe osiedle.
  Henio Pies to warszawiak z pochodzenia, z Teatrem Nowym związany jest od pięciu sezonów.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Srałem tam!

  Trollo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Z psami!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wmurowanie kamienia węgielnego w MONOPOLIS [VIDEO]

  Wmurowanie kamienia węgielnego w MONOPOLIS [VIDEO]