Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akademia Widzewa zawiesza wszystkie swoje aktywności z powodu wykrycia koronawirusa

Bartosz Kukuć
Bartosz Kukuć
Doświadczony Henrik Ojamaa życzy zdrowia zarówno widzewskiej młodzieży, jak i jej szkoleniowcom
Doświadczony Henrik Ojamaa życzy zdrowia zarówno widzewskiej młodzieży, jak i jej szkoleniowcom grzegorz gałasiński
Z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pracowników Akademii Widzewa odwołane zostały wszystkie planowane w najbliższych dniach działania drużyn młodzieżowych Widzewa.

Publikujemy w całości oficjalny komunikat klubu z al. Piłsudskiego, zamieszczony na widzewskim portalu internetowym (pisownia oryginalna):

- Z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pracowników Akademii Widzewa odwołane zostały wszystkie planowane w najbliższych dniach działania drużyn młodzieżowych Widzewa.

- Uzyskanie pozytywnego wyniku testu na obecność w organizmie COVID-19 natychmiast zgłoszone zostało przez klub do sanepidu, a zainfekowany pracownik Akademii Widzewa został odizolowany od pracy, gdy tylko wystąpiły pierwsze objawy, czyli jeszcze zanim poddany został szczegółowym badaniom.

- Jednocześnie, decyzją sztabu medycznego klubu, w oczekiwaniu na szczegółowe wytyczne sanepidu, w trosce o zdrowie młodych widzewiaków, zawieszone zostały wszystkie planowane na najbliższe dni działania Akademii Widzewa, a jej zawodnicy i trenerzy poddani zostali samoizolacji. Objęte nią osoby powinny pozostać w domach. Zobowiązane są też do codziennego raportowania stanu zdrowia, w tym dwukrotnego pomiaru temperatury i zgłaszania wszelkich objawów mogących mieć związek z zakażeniem koronawirusem.

- Klub dokłada wszelkich starań, by młodzi zawodnicy Widzewa i ich trenerzy mogli liczyć na odpowiednią ochronę i wsparcie w tym trudnym czasie oraz by ryzyko zakażenia w ich przypadku ograniczone zostało do minimum. Zapewniamy, że sytuacja jest stale monitorowana.

- Planowany powrót do zajęć nastąpi najwcześniej w czwartek 6 sierpnia, ale dojdzie do niego tylko i wyłącznie w przypadku braku sprzeciwu ze strony sanepidu i możliwości zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych do realizacji zajęć, przy możliwie pełnej kontroli stanu zdrowia zawodników i kadry szkoleniowej. Do tego czasu żadna z drużyn Akademii Widzewa nie będzie brać udziału w treningach, meczach sparingowych i mistrzowskich, ani żadnych zorganizowanych wyjazdach, w tym zaplanowanych już obozach przygotowawczych.

- Prosimy o wyrozumiałość i poważne potraktowanie wytycznych sanitarnych przez wszystkich zawodników i pracowników Akademii Widzewa oraz całe ich najbliższe otoczenie.

- Zagrożenie, które dotychczas znane było nam jedynie z doniesień medialnych, niepostrzeżenie zakradło się również do naszych domów, dlatego musimy je wspólnie przezwyciężyć i przywrócić Akademię do normalnego funkcjonowania, a młodym piłkarzom ponownie pozwolić czerpać radość z gry. Priorytetem dla nas zawsze będzie jednak życie i zdrowie, więc apelujemy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego i zgłaszanie wszelkich niepokojących objawów chorobowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany