Agnieszka Radwańska nie wygrała Wimbledonu. Ale w finale walczyła dzielnie

(bap)
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska afp
Agnieszka Radwańska w finale tenisowego turnieju w Wimledonie przegrała 1:6, 7:5, 2:6 z Sereną Williams. Mimo porażki Polka zasłużyła na duże brawa!

W pierwszym secie najważniejszego meczu w swojej dotychczasowej karierze Radwańska wygrała tylko jednego gema. Amerykanka była zdecydowanie lepsza, szczególnie imponując mocnym serwisem.
Drugi set w wykonaniu Polaki był jednak znakomity. Do tego Williams zaczęła popełniać błędy, które wreszcie wykorzystywała Radwańska. Wydawało się się, że wygranie Wimbledonu jest realne... Niestety wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 2:2, później dominowała już bowiem Williams.

Mimo porażki Polce należą się duże brawa za walkę. Zwycięstwo w Wielkim Szlemie jest coraz bardziej realne. 23-letnia krakowianka zarobiła w Londynie 557 tysięcy funtów i zdobyła 1400 punktów do klasyfikacji WTA Tour, w której zajmie w poniedziałek drugą pozycję, najwyższą w dotychczasowej karierze.