Agata Bednarek mistrzynią Polski w biegu na 400 metrów

Agata Bednarek
Agata Bednarek Maciej Stanik/expressilustrowany.pl
Agata Bednarek i Teresa Dobija zdobyły najcenniejsze medale dla Łodzi w halowych mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Bednarek (AZS Łódź) zwyciężyła w finałowym biegu na 400 metrów z wynikiem 54,03 s.

Miss polskiej kadry, Agata Bednarek pakuje się na olimpiadę - FILM

Dobija została zaś mistrzynią Polski w skoku w dal. Uzyskała wynik 6 metrów i 34 centymetrów. Drugie miejsce zajęła Anna Jagaciak (6 m 21 cm), a trzecie Karolina Błażej (6 m 13 cm).
Złoto w skoku w dal wywalczył też Adrian Strzałkowski z MKS Aleksandrów Łódzki, ze srebrnymi medalami do Łodzi wrócą zaś Artur Kuciapski (RKS, 800 metrów) i Tomasz Osmulski (RKS, 3000 metrów).
Z finałowego biegu zrezygnował Adam Kszczot, który w Spale miał wystąpić na dystansie 400 metrów.