Adam Staniszewski z Trójki wygrał pływacki memoriał

(p)
Adam Staniszewski i jego młodsi koledzy
Adam Staniszewski i jego młodsi koledzy archiuwm
Znakomicie spisali się młodzi łódzcy pływacy w XXIII Memoriale Marka Petrusewicza rozgrywanym we Wrocławiu. Najlepszym zawodnikiem imprezy został Adam Staniszewski.

Zawodnik Trójki w dwóch startach zgromadził najwięcej punktów i wygrał trzy konkurencje: 50 i 100 m dowolnym (52,73 najwartościowszy wynik zawodów) i 100 m motylkowym.
W klasyfikacji najlepszych zawodniczek i zawodników Memoriału na podium miejsca wywalczyli także reprezentanci Startu Łódż. Oboje w kategorii 14 lat. Oskar Sawczuk, który wygrał w rywalizacji open konkurencję 100 m grzbietowym, był drugi, a Natasza Duda, trzecia na 100 m klasycznym, zajęła trzecie miejsce.
W memoriałowym wyścigu na 100 klas. Michał Pierzyński z Trójki zajął drugie miejsce, bijąc rekord życiowy wynikiem 1.06,70.
W klasyfikacji medalowej zwyciężyła ekipa MKS Trójka. Trenerami naszych zawodników są Maciej Młynarczyk i Tomasz Melka.