Abonament RTV trzeba płacić. Oto kary i stawki w 2021 roku. Obowiązują nowe zasady. Sprawdź!

TK
Abonament RTV to opłata radiowo-telewizyjna, którą trzeba płacić. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że jest to danina publiczna za która Polacy nie przepadają. Od 1 lipca urzędnicy mają nowe narzędzia pozwalające im na skuteczną walką z niepłacącymi abonamentu RTV. Ruszają kontrole w domach, a także uszczelniono proces egzekucji długów. Sprawdź, jaka grozi kara za brak opłaty za abonament RTV i jakie są nowe zasady. Szczegóły >>> TUTAJ >>>Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Abonament RTV to opłata radiowo-telewizyjna, którą trzeba płacić. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że jest to danina publiczna za która Polacy nie przepadają. Od 1 lipca urzędnicy mają nowe narzędzia pozwalające im na skuteczną walką z niepłacącymi abonamentu RTV. Ruszają kontrole w domach, a także uszczelniono proces egzekucji długów. Sprawdź, jaka grozi kara za brak opłaty za abonament RTV i jakie są nowe zasady. Szczegóły >>> TUTAJ >>>Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Pixabay
Abonament RTV to opłata radiowo-telewizyjna, którą trzeba płacić. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że jest to danina publiczna za która Polacy nie przepadają. Od 1 lipca 2021 roku urzędnicy mają nowe narzędzia pozwalające im na skuteczną walką z niepłacącymi abonamentu RTV. Ruszają kontrole w domach, a także uszczelniono proces egzekucji długów. Zobacz, jaka grozi kara za brak opłaty za abonament RTV i jakie są nowe zasady.

Abonament RTV trzeba płacić. Nowe zasady od 1 lipca 2021. Jakie grożą kary za niepłacenie abonamentu RTV?

Abonament RTV to danina publiczna za która Polacy nieszczególnie przepadają. Jest to jednak obowiązek wszystkich korzystających z radia i telewizji. Od 1 lipca wystartowały nowe zasady wraz z rozporządzeniem mającym poprawić ściągalność opłat za abonament.

Jak zapowiedział Jacek Sasin, czuwający nad Pocztą Polską, mają powrócić kontrole urzędnicze w domach. Do tej pory ich nie było ze względu na pandemię koronawirusa.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW DOTYCZĄCYCH KONTROLI PŁACENIA ABONAMENTU ZNAJDZIESZ >>>> TUTAJ <<<

Pracownicy skarbówki mogą również sprawniej nasłać na osoby zadłużone komornika, celem egzekucji długu. Sam proces natomiast ma być skrócony dzięki wprowadzeniu elektronicznych wniosków egzekucyjnych.

Co grozi migającym się od płacenia abonamentu RTV? jeśli kontrola wykaże, że posiadamy niezarejestrowany odbiornik, to kara wynosi 30-krotność miesięcznej opłaty abonamentowej.

  • Tym samym ta kara to 735 złotych,
  • miesięczna wysokość opłaty abonamentu RTV w 2021 to natomiast 24,50 zł.

Zobacz także

Urząd Skarbowy, w wypadku niezapłacenia wezwania, może ściągnąć pieniądze z:

  • konta bankowego dłużnika,
  • pensji lub emerytury dłużnika,
  • nadpłaty podatku dochodowego.

Sprawą może również zająć się komornik.

Abonament RTV. Stawki i opłaty za radio i telewizor w 2021 roku

Przypomnijmy, że opłaty związane z abonamentem RTV w 2021 to 24,50 zł miesięcznie. W skali roku to kwota w wyosokości 294 złotych.

Abonament RTV można rozliczyć w korzystniejszej formie na następujących zasadach. Przy płatności za kilka miesięcy z góry mowa o następujących kwotach.

  • 2 miesiące: 47,50 zł
  • 3 miesiące: 70,60 zł
  • 4 miesiące: 95,10 zł
  • 5 miesięcy: 118,10 zł
  • 6 miesięcy: 139,70 zł
  • 7 miesięcy: 164,20 zł
  • 8 miesięcy: 187,20 zł
  • 9 miesięcy: 210,30 zł
  • 10 miesięcy: 234,80 zł
  • 11 miesięcy: 257,80 zł
  • 12 miesięcy: 264,60 zł

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Jak zbudować dom i się nie rozwieść? Zobacz 3 sposoby NA

Materiał oryginalny: Abonament RTV trzeba płacić. Oto kary i stawki w 2021 roku. Obowiązują nowe zasady. Sprawdź! - Nowości Dziennik Toruński

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
keram
Ten artykuł był już opublikowany na początku sierpnia. Omajtowy Express nie panuje na tym co publikuje.
k
keram
Czy ktoś rozumie to zdanie z artykułu "Pracownicy skarbówki mogą również sprawniej nasłać na osoby zadłużone komornika, celem egzekucji długu.". O co tu chodzi? I drugie "...mają powrócić kontrole urzędnicze w domach.". Nie ma obowiązku wpuszczać do domu takiej kontroli. A wystarczy tylko wyrejestrować telewizor czy radio i mogą mi skoczyć. Nie przestać płacić ale wyrejestrować i trzymać dokument wyrejestrowania. Nie oglądam [wulgaryzm]izji to dlaczego mam płacić?
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie