Abonament RTV: Jak nie płacić kar za zaległe opłaty abonamentowe RTV

(kz)
Udostępnij:
Abonament RTV: Jak nie płacić kar za zaległe opłaty abonamentowe RTV. Można uniknąć płacenia starych i nowych długów abonamentowych.

ZOBACZ FILM: Pijana matka urodziła pijane dziecko

Co najmniej sto tysięcy osób ma stare długi abonamentowe sprzed 2012 r. i ich już ściga Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Złożyli odwołania i wnioski o anulowanie starych należności. Ale dłużników jest znacznie więcej, bo jak wynika z danych na koniec zeszłego roku, zaległości w opłatach za abonament ma 2,9 miliona osób! Do nich też może przyjść komornik, szczególnie że długi są niebagatelne, bo wprawdzie przeciętnie wynoszą 773 zł, ale łącznie do ściągnięcia jest kwota sięgająca 2,2 miliarda złotych!

CZTERY KATEGORIE DŁUŻNIKÓW
Nie musieli płacić
Pierwsza kategoria dłużników to osoby, które zarejestrowały telewizor i opłacały abonament, ale przestały, bo np. osiągnęły wiek zwalniający je z takich opłat lub utraciły pracę, co też daje prawo do zwolnienia z abonamentu. Te osoby są teraz ścigane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji i Pocztę tylko dlatego, że nie dopełniły należnych formalności i nie złożyły wniosku o zwolnienie z abonamentu. Oni powinni odwołać się od decyzji nakładającej na nich obowiązek zapłaty, i to z odsetkami, zaległego abonamentu.
Jeżeli już złożyli wniosek do KRRiT, to jego kopię powinni złożyć też na poczcie, wnosząc o wstrzymanie ewentualnej egzekucji należności do czasu rozpatrzenia wniosku. Możliwe jest bowiem, że wniosek do Krajowej Rady wpłynął, ale informacja o tym nie została przekazana Poczcie Polskiej.
Rzecznik praw obywatelskich wnioskuje w wystąpieniu do prezesa KRRiT, by te osoby zostały objęte abolicją, czyli całkowitym darowaniem długów. Problem ma być rozwiązany w nowej ustawie, która całkowicie zniesie obowiązek opłacania abonamentu, zastępując go jednakową opłatą audiowizualną dla wszystkich gospodarstw domowych. Ale chociaż jej założenia zostały już przygotowane, nie wiadomo, kiedy zostanie uchwalona. A do tego czasu komornik może nam zająć skromną rentę lub inne dochody za długi abonamentowe i nie potrzebuje do tego wyroku sądu, bo obowiązuje tu tryb administracyjny.
Perfekcyjna pani domu: Małgorzata Rozenek wydała książkę-film

Musieli płacić, ale nie było ich stać
Są osoby, które zaprzestały płacenia abonamentu rtv, bo popadły w takie kłopoty finansowe, że każda złotówka była dla niż ważna – to druga duża grupa dłużników. Oni również mogą wystąpić z wnioskiem do KRRiT o darowanie długu. Wprawdzie przy przekroczeniu określonej wysokości dochodów takie wnioski są odrzucane lub dostajemy w odpowiedzi sugestię, że możemy jedynie starać się o rozłożenie długu na raty, ale to bezprawne. Należy się przy tym powołać na wystąpienie rzecznika praw obywatelskich do Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, z 30 lipca 2013 r., w którym rzecznik pisze: „brak jest podstaw do automatycznego pozbawiania możliwości wnioskowania o umorzenie zaległości abonamentowych po przekroczeniu określonego progu dochodów”.
KRRiT musi za każdym razem zbadać i przeanalizować nasz indywidualny przypadek, oceniając, na ile faktycznie opłacanie abonamentu lub teraz zapłacenie zaległych należności stanowi dla nas problem finansowy.

Mogli płacić, ale zostali wprowadzeni w błąd
To trzecia grupa osób, które niezbyt uważnie słuchały polityków z pierwszych stron gazet, w tym samego premiera, twierdzących, że abonament należy zlikwidować. Nawet Trybunał Konstytucyjny wypowiadając się w tej sprawie powiedział wprost, że ludzie w pewnym momencie przestali płacić abonament, bo widzieli, że instytucje powołane do egzekwowania tych opłat były praktycznie bezczynne.
Rzecznik praw obywatelskich proponuje, by wobec tych osób zawiesić przymusowe egzekwowanie zaległych opłat rtv.
W odwołaniu należy się powołać na te argumenty, a gdy zostaną odrzucone, przeprowadzić procedurę odwoławczą z sądem administracyjnym włącznie.

Nie płacili, chociaż mieli zarejestrowany odbiornik
Są osoby, które nie płaciły z różnych powodów i odwołały się od nałożonej kary, ale do tej pory nie otrzymały odpowiedzi lub dostały negatywną. To czwarta grupa, która powinna przede wszystkim domagać się zawieszenia postępowania do czasu ostatecznego rozpatrzenia jej wniosków.
A procedura jest tu dość długa. Przede wszystkim od negatywnej decyzji ponownie możemy odwołać się do KRRiT. Mamy na to czternaście dni. A potem od ostatecznej decyzji możemy odwołać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w ciągu 30 dni od jej doręczenia.

Suplement
W Polsce jest około 14,5 miliona gospodarstw domowych. Można przypuszczać, że w prawie każdym z nich jest radio albo telewizor. Tymczasem zarejestrowane są odbiorniki w 6 milionach gospodarstw, z czego 2,7 miliona jest oficjalnie zwolnionych z opłat. Jak z tego wynika, co najmniej 8 milionów rodzin nigdy nie zarejestrowało odbiorników lub oficjalnie je wyrejestrowało i oni... są bezkarni, bo ani Krajowa Rada, ani poczta nie mają skutecznych narzędzi do sprawdzania, czy w prywatnych domach i mieszkaniach lokatorzy używają jakichkolwiek odbiorników i czy są one zarejestrowane.
Ale dla tych osób rząd przygotował bat pod postacią powszechnej opłaty audiowizualnej. Wprowadza ona obowiązek płacenia tej stałej opłaty bez względu na to, czy mamy jakikolwiek odbiornik. To forma podatku, który ma wynosić miesięcznie od 10 do 20 zł. Jest jednak małe prawdopodobieństwo, by został on uchwalony w tym roku i zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2014 r. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że wejdzie on w życie w 2015 r.

Kto nie musi płacić abonamentu
radiowo-telewizyjnego >>>**
Kto nie musi płacić abonamentu
radiowo-telewizyjnego**
Z obowiązku płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego zwolnieni są, po zgłoszeniu tego na poczcie:

 • Osoby, które ukończyły 75 lat

 • Całkowicie niezdolni do pracy

 • Ze znacznym stopniem niepełnosprawności

 • Trwale lub czasowo całkowicie niezdolni do pracy w gospodarstwie rolnym

 • Otrzymujący świadczenie pielęgnacyjne

 • Pobierający rentę socjalną

 • Osoby niedosłyszące lub całkowicie głuche

 • Niewidomi i niedowidzący

 • Emeryci po ukończeniu 60 lat, jeżeli ich świadczenie jest nie wyższe od 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia
  w poprzednim roku

 • Uprawnieni do świadczeń rodzinnych

 • Osoby korzystające ze świadczeń pieniężnych z opieki społecznej

 • Bezrobotni

 • Otrzymujący zasiłek lub świadczenie przedemerytalne

 • Inwalidzi wojenni i wojskowi

 • Kombatanci będący inwalidami wojennymi

 • Wdowy i wdowcy po kombatantach.

Zwolnienie od opłat abonamentowych przysługuje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano zgłoszenia o takim prawie w urzędzie pocztowym. Odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne muszą być zarejestrowane na osobę uprawnioną do zwolnienia.

Wnioski o umorzenie lub rozłożenie na raty zaległości
w opłatach abonamentowych oraz załączone do wniosku
dokumenty można wysłać tylko listownie.

Korespondencję należy kierować pod adresem:
Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Departament
Budżetu i Finansów
skwer ks. kard. S. Wyszyńskiego 9
01-015 Warszawa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 51

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

C
Colintrevor

Szukasz pożyczki konsolidacyjnej, pożyczek niezabezpieczonych, pożyczek biznesowych, kredytów hipotecznych, kredytów samochodowych, kredytów studenckich, pożyczek osobistych, kapitału podwyższonego ryzyka, pożyczki bitcoin itp.! Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom fizycznym o niskich i rozsądnych stopach procentowych w wysokości 3%. E-mail na adres: [email protected] lub Whatsapp Us: 13346496466

G
Genuine loan

CZY POTRZEBUJESZ KREDYTU, CZY CHCESZ REFINANSOWAĆ SWÓJ DOM, SPŁACAĆ BILLS, ROZSZERZAĆ SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ ZA 3% STOPY INTERESÓW? NIE WYGLĄDAJ DALSZYCH KONTAKTÓW Przez: [email protected]

G
Gość
Mieszkam w USA na Florydzie i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który może zmienić moje życie i pożyczkę mojej rodziny, poleci im osobę, która szuka pożyczki. Jeśli potrzebujesz pożyczki i masz 100% pewności, że spłacisz pożyczkę, skontaktuj się z nimi i poinformuj, że pani Sharon Coolidge Lynn odesłała Cię do nich. [email protected]
C
Christy Walton
Dzień dobry,

Poszukuje pożyczki konsolidacyjnej, pożyczki bez zabezpieczenia, kredyty na działalność gospodarczą, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty studenckie, pożyczki osobiste, kapitał podwyższonego ryzyka itp. Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym o niskich stopach procentowych i rozsądnych stopach procentowych w wysokości 2%. E-mail do: [email protected]
C
Christy
Dzień dobry,

Poszukuje pożyczki konsolidacyjnej, pożyczki bez zabezpieczenia, kredyty na działalność gospodarczą, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty studenckie, pożyczki osobiste, kapitał podwyższonego ryzyka itp. Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym o niskich stopach procentowych i rozsądnych stopach procentowych w wysokości 2%. E-mail do: [email protected]
C
Christ
Dzień dobry,

Poszukuje pożyczki konsolidacyjnej, pożyczki bez zabezpieczenia, kredyty na działalność gospodarczą, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty studenckie, pożyczki osobiste, kapitał podwyższonego ryzyka itp. Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym o niskich stopach procentowych i rozsądnych stopach procentowych w wysokości 2%. E-mail do: [email protected]
L
Lehmann Schulz
oferta kredytowa za pośrednictwem ([email protected])
G
Gość
Marty Philips Financial Corporation, Inc.

Jesteśmy prywatnymi międzynarodowymi pożyczkodawcami w USA. Oferujemy różne pożyczki o bardzo niskiej stopie procentowej w wysokości trzech procent rocznie. Nasze fundusze są wyłącznie pozyskiwane z portfeli inwestycyjnych prywatnych i korporacyjnych podlegających naszej bezpośredniej jurysdykcji.

OFERUJEMY NASTĘPUJĄCE RODZAJE POŻYCZKI BEZ ZABEZPIECZENIA W 3% STOPIE PROCENTOWYM
* Pożyczki osobiste * Pożyczki biznesowe * Pożyczki inwestycyjne * Pożyczka samochodowa
* Pożyczka studencka * Pożyczka na gospodarstwo * Pożyczka mieszkaniowa

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, proszę krótko podać następujące informacje kierownictwu poprzez e-mail: [email protected]
* Imię:
* Kraj:
* Telefon:
* Wymagana kwota:
* Termin pożyczki:
k
kesim
witam, potrzebujemy 5 dawców nerki za rozsądną kwotę 550 000 $ w trybie pilnym.
zainteresowana osoba powinna natychmiast skontaktować się z nami.
email: [email protected]
l
lisa
chcę podziękować za zachód od apeksloans za udzielenie mi pożyczki. Kilka razy próbowałem uzyskać pożyczkę, dopóki nie spotkam się z panem na zachód od apeksloan i udzielił mi pożyczki. jeśli potrzebujesz dzisiaj pożyczki, zrób to za pośrednictwem [email protected]
J
JOSHUA ERB
Cześć, jestem Joshua. W 2017 roku zrobiłem coś, co zmieniło moje życie na lepsze finansowo. Dwa miesiące po roku 2017 straciłem większość aktywów z powodu wybuchu pożaru w moim sklepie, w wyniku czego straciłem wszystkie długi. Potrzebowałem do 20000 $, aby odzyskać, otrzymanie pożyczki było poza moimi opcjami, które już pożyczyłem za dużo od mojego banku i dwóch firm pożyczkowych.

Byłem zdruzgotany, gdy przyjaciel dał mi e-mail do kontaktu, mówiąc, że mogą mi pomóc z potrzebną mi ilością, byli hakerami. Na początku zignorowałem, ponieważ wcześniej znałem wszystkich tych ludzi i nie chciałem zostać oszukanym, ale nie było nikogo, do kogo mógłbym się zwrócić, więc wysłałem e-mail. Odpowiedzieli i dali mi dostępne pakiety, powiedziałem im, że potrzebuję 20000 $, powiedzieli mi szczerze, że plan nie był dostępny do następnego weekendu, więc musiałem czekać. Wreszcie! Było dostępne, ale powiedzieli, że najpierw muszę zapłacić za usługi, Cholera! Mam problemy z zaufaniem. Nie było mowy, żebym wysłał kwotę za coś, czego nie byłem pewien, więc zdałem. Dwa dni później, kiedy zobaczyłem swój status, musiałem do nich wracać. Powiedziałem im, że chcę wypróbować najpierw z najniższą kwotą, zapłaciłem im 200 $ za 2500 $, aw ciągu 3 godzin byłem w kasie western union. Poważnie! Byłem wstrząśnięty!

Potem poszedłem dalej i zamówiłem 20000 $ i zapłaciłem im żądaną opłatę, następnego dnia wypłacałem pieniądze wiele razy, ponieważ wszyscy wiecie, że była ograniczona kwota, którą można było wypłacić w danym momencie. Od tamtej pory robię z nimi interesy i od tego momentu nie żałuję tego. Czuję się dobrze. Ty też chcesz dostać pieniądze, wyślij je teraz pocztą elektroniczną; [email protected]

Cieszysz się, że to zrobiłeś. Adiós ludzie i GOODLUCK.
Pożyczki Private Trust
Dobry dzień
Pożyczki Private Trust, udzielamy kredytów bez odczucia i przy niskim oprocentowaniu 0f 1,5%. Pożyczka Private Trust jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy. Oferujemy różne kredyty.
    Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tej reklamy.
Aby uzyskać więcej informacji i zapytań, wyślij nam e-maila na adres [email protected]
M
Maxwell
mam na imię Maxwell i jestem tutaj, aby zeznawać o pustych kartach bankomatowych, szukałem przez internet w innych, aby znaleźć kredytodawcę pożyczki i natrafiłem na aktorkę na blogu mówiąc o pustych kartach ATM, nigdy nie wierzyłem w takie rzeczy moje życie, ale ze względu na moją obecną sytuację, kiedy musiałem znaleźć środki na pokrycie wszystkich rachunków w tym czasie, postanowiłem spróbować. Ale nie uwierzysz, co się dalej stało, skontaktowałem się z hackerami za pośrednictwem adresu e-mail podanego na blogu i otrzymałem odpowiedź natychmiast, powiedziano mi, że karta może wycofać prawie 3000 dolarów za wycofanie, byłem tak szczęśliwy, że i ja zapytam, co było postępować, aby uzyskać kartę, i dali mi wszystkie informacje potrzebne. Wziąłem bardzo duże ryzyko, aby zobaczyć, jak to się skończy, zapłaciłem za koszt aktywacji, o który prosiłem, aby zapłacić, a po tym otrzymałem pocztę od firmy dostarczającej, aby wysłać mój adres kontaktowy, gdzie chciałem, aby moja karta była a ja ufałem Bogu, że powinno być prawdziwe, po 48 godzinach otrzymałem paczkę i oto była karta i instrukcja instruktażowa. Szybko zalogowałem się do internetu i dokonałem zakupu online z kartą i działa, a także udał się do najbliższego bankomatu, aby przetestować i działał. Jestem tak szczęśliwy i wolny od wszystkich swoich debet. Chętnie do [email protected] możesz się z nimi skontaktować, jeśli potrzebujesz pomocy.
M
Maurice Finance
Czy potrzebujesz pożyczki między osobami, aby poradzić sobie z trudnościami finansowymi i wreszcie z impasu spowodowanego przez banki w celu odrzucenia ich zapotrzebowania na dokumentację kredytową? Oferujemy autentyczną pożyczkę w wysokości od 1000 do 100 milionów, bez gwarancji bankowej i po przystępnej stopie procentowej 2%. Mogę pomóc w określeniu konkretnej kwoty pożyczki, którą chcesz. Skontaktuj się ze mną jeśli jesteś zainteresowany. EMAIL: [email protected]

pozdrowienia
E
EM
Dlaczego PIS sięga do takich środków by ściągać opłaty za TV 1 której już chyba żaden rozsądny czlowiek nie ogląda bo propaganda większ niż za PRL?
Więcej informacji na stronie głównej Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie