Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 02godz.
  • 24min.
Odwiedź serwis wyborczy 

95 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jaka będzie w tym roku?

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
W tym roku 21 sierpnia wyruszy jubileuszowa, 95-ta Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę. W związku z trwającą epidemią koronawirusa odbędzie się ona w zmienionej formule. Decyzje mają zostać ogłoszone w najbliższych dniach. Wiadomo, że będą one zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Komunikat GIS podkreśla, że w pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe, nie mające jakichkolwiek objawów chorobowych, a wszyscy uczestnicy pielgrzymki powinni posiadać identyfikatory. Najważniejsza zmiana zalecana przez GIS dotyczy noclegów. Dotychczas pielgrzymi z Łodzi w większości przypadków nocowali w domach mieszkańców mijanych miejscowości, najczęściej leżąc po kilka 5- 8 osób w jednym pokoju na karimatach i w śpiworach. Wytyczne GIS przewidują, że pielgrzymi mogą nocować tylko w namiotach lub pokojach jednoosobowych. "Dopuszcza się namioty i pokoje wieloosobowe pod warunkiem przebywania w nich wspólnie pielgrzymujących rodzin" - podaje GiS.

Podczas pielgrzymki pielgrzym musi mieć zapewniony dostęp do wody, mydła, środków do dezynfekcji rąk, papieru higienicznego jednorazowego np.: chusteczek higienicznych, ręczników papierowych i koszy na odpady wyłożone jednorazowymi workami. Organizator pielgrzymki powinien mieć listę telefonów do każdego z jej uczestników. Każdemu z pielgrzymów powinna być przynajmniej raz dziennie mierzona temperatura, a ci, którzy będą mieć powyżej 37 stopni Celsjusza powinni być usunięci z pielgrzymki. Pielgrzymi powinni zachowywać od siebie dystans dwóch metrów lub być w maseczkach, mieć własne naczynia i sztućce.

2 miesiące urlopu rodzicielskiego dla ojca

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie