91-letnia łodzianka uprawia nordic walking na Stawach Jana. Dziś obchodzi urodziny! [zdjęcia]

(izj)
Zaśpiewanym gromkim „sto lat”, a także życzeniami i uściskami rozpoczęły się zajęcia nordic walking przy Stawach Jana prowadzone przez instruktorów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi. W ten sposób świętowano 91. urodziny najstarszej uczestniczek zajęć – Aleksandry Durlik z Górnej. Jubilatka nie ukrywała wzruszenia takim przywitaniem i wszystkim dziękowała

- Na pierwsze zajęcia z marszu z kijkami przyszłam dwa lata temu, zaraz po moich 89. urodzinach – wspomina pani Aleksandra. - Namówiła mnie córka, która znalazła ogłoszenie na ten temat w internecie. Postanowiłyśmy wybrać się wspólnie i tak się nam spodobało, że zostałyśmy do dzisiaj.

Jubilatka trenuje nordic walking, bez względu na porę roku, dwa razy w tygodniu: w poniedziałki oraz w czwartki. Każde trwają około dwóch godzin.

- Kiedy byłam młoda, nie miałam zbyt wiele czasu na ćwiczenia, bo ciągle chorowałam – mówi Aleksandra Durlik. - Odkąd teraz ćwiczę czuję się o wiele lepiej i tak, jakbym miała dopiero 40 lat, a nie 91. Ręce mnie co prawda bolą, ale nogi mam zdrowe, dlatego ćwiczę. Polecam ruch wszystkim, bez wyjątku. Nawet jeśli ktoś nie może wychodzić z domu, to powinien tam ćwiczyć.
Pani Aleksandra pochodzi z Radomia. Do Łodzi przyjechała w latach 80., do córki, która tutaj studiowała. Pojawiła się wówczas korzystna oferta zamiany mieszkań, z jakiej skorzystała. Przez wiele lat pracowała w kiosku ruchu.

Z okazji urodzin od organizatorów zajęć pani Aleksandra dostała w prezencie pamiątkową tabliczkę, nowe kijki, a po zajęciach – tort. Prezenty czekały także na najmłodszego uczestnika zajęć – prawie półtorarocznego Norberta Polańczyka z Retkini, który w zajęciach towarzyszy siostrze babci – 69-letniej Alinie Kijewskiej. Otrzymał medal, karnet o wartości 100 zł na wejścia do pływalni Wodny Raj na Teofilowie oraz maskotkę do malownia.

[ZOBACZ TEŻ FILM Pasażer wyssany z pokładu samolotu. Prawdopodobnie doszło do eksplozji (autorRUPTLY/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Pasażer wyssany z pokładu samolotu. Prawdopodobnie doszło do eksplozji (autorRUPTLY/x-news)