reklama

888 tysięcy złotych na przeszkolenie kobiet bez pracy. Można się zgłaszać!

(KZ)Zaktualizowano 
AIP
UMŁ rozpoczął realizację projektu finansowanego w znacznej części ze środków Unii Europejskiej. Jest on przeznaczony dla kobiet po 30 roku życia, które do tej pory nie miały szans na znalezienie pracy.

Projekt polega na wyuczeniu bezrobotnych pań zawodu opiekunki medycznej - bardzo obecnie poszukiwanego ze względu na rosnące potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych.

W pierwszym etapie zostaną one odpowiednio przeszkolone na kursie zawodowym kończącym się egzaminem państwowym. Potem trafią na płatny staż w Domach Pomocy Społecznej, a następnie mogą liczyć na uzyskanie stałego zatrudnienia nie tylko w Polsce ale w calej Unii Europejskiej.

Nabór na szkolenia rozpoczął się 1 listopada. Koszt szkolenia wyniesie 888 tysięcy złotych. Zostanie przeszkolonych 20 kobiet, które się do niego zakwalifikują. Cały cykl potrwa do połowy 2021 roku. Pierwszeństwo w skorzystaniu ze szkolenia mają kobiety po 50. roku życia, długotrwale bezrobotne, o niskich kwalifikacjach.

Zainteresowane łodzianki mogą zgłaszać się do biura projektu znajdującego się w delegaturze UMŁ przy al. Politechniki 32 pok. 225 A.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

W ubiegłym roku takie szkolenie za 1 mln zł zorganizowano dla 42 osób ( 4,5 miesiąca, praktyki, stypendia itp.) a teraz za podobną kwotę tylko 20 osób? Apetyt wzrósł czy "koszty organizacyjne"?

G
Gość

Czyli szkolenie 1 osoby to ponad 40 tysięcy zł - fucha w stylu słynnych szkoleń dla bezrobotnych jak np. księgowy w ciągu 2 dni, spawacz po 1 dniu itp. Proponuję nowy temat szkoleń dla bezrobotnych - jak organizować szkolenia dla bezrobotnych. A w sumie to ciekawe, że nie boją się publicznie reklamować taki numer? Jakaś fundacyjka łyknie trochę kasy...

A
Alfi
7 listopada, 18:58, Gość:

A FACECI NIEZMIENNIE U KAŻDEJ WŁADZY SĄ W DPIE I MACHAJĄ ŁOPATĄ DO ŚMIERCI NO BO MAMY RÓWNOŚĆ.

Ktoś musi zarabiać na te długotrwale bezrobotne, domagające się równouprawnienia kobiety...

G
Gość

A FACECI NIEZMIENNIE U KAŻDEJ WŁADZY SĄ W DPIE I MACHAJĄ ŁOPATĄ DO ŚMIERCI NO BO MAMY RÓWNOŚĆ.

Dodaj ogłoszenie