Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

8 tysięcy teleopasek monitorujących funkcje życiowe pacjenta. Kto w Łódzkiem może ubiegać się o taki sprzęt?

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Wicemarszałek Piotr Adamczyk odpowiedzialny za służbę zdrowia zapowiedział, że do mieszkańców Łódzkiego trafi 8000 opasek monitorujących funkcje życiowe.
Wicemarszałek Piotr Adamczyk odpowiedzialny za służbę zdrowia zapowiedział, że do mieszkańców Łódzkiego trafi 8000 opasek monitorujących funkcje życiowe. MAT. PRASOWE
Koszt projektu, który będzie realizowany przez 3 lata, to 20 mln zł. Większość środków pochodzi z funduszy unijnych. Teleopaski trafią do pacjentów z chorobami otępiennymi oraz tych, którzy mają zdiagnozowane co najmniej 2 choroby.

8 tysięcy teleopasek życia trafi do seniorów i osób przewlekle chorych z województwa łódzkiego. Urządzenia zapewnią całodobowy monitoring podstawowych funkcji życiowych i wezwą pomoc w sytuacji zagrożenia życia.

Tak dziś wygląda dworek Kochanowskich

Dworek jak z horroru! Ruina majątku rodziny Kochanowskich w ...

Dla kogo teleopaska
Projekt jest skierowany do osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z powodu chorób otępiennych, np. w chorobie Alzheimera. Dodatkowo pomocą zostaną objęci seniorzy powyżej 65 roku życia, którzy mają zdiagnozowane przynajmniej dwie choroby przewlekłe.
Teleopaski życia umożliwią zdalne monitorowanie podstawowych parametrów życiowych: pulsu, tętna, temperatury ciała i saturacji. Zapewnią także możliwość szybkiego reagowania na sytuacje kryzysowe w przypadku nagłego upadku lub innych symptomów złego stanu zdrowia – mają przycisk SOS.
Niezwykle ważną funkcją jest także GPS, pomocny przy poszukiwaniach chorych na Alzheimera czy demencję, którzy bez wiedzy opiekunów oddalają się od domu lub po prostu zapomną jak do niego trafić.

Szkolenia dla pacjentów i ich rodzin
Chorzy, którzy cierpią na choroby przewlekłe zostaną przeszkoleni, jak korzystać z teleopaski, podobnie jak opiekunowie osób zmagających się z chorobami otępiennymi. Ponadto w programie przewidziane są także szkolenia z podstawowej opieki nad chorymi i osobami potrzebującymi pomocy na co dzień. Objętych nimi będzie ok. 1000 osób.
Aby otrzymać teleopaskę należy posiadać dokument potwierdzający, że dana osoba potrzebuje wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Może być to zaświadczenie wystawione na przykład przez lekarza prowadzącego w poz lub specjalistę, neurologa, kardiologa, psychiatrę.

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany