reklama

7-letni Kacper z Inowrocławia napisał list do sąsiadów. Musicie go przeczytać

(dan)
7-letni Kacper z Inowrocławia co roku rozdaje swoim sąsiadom prezenty. Zawsze w zamian dostawał słodycze. Tym razem ma inną prośbę. Obdarowywanie sąsiadów prezentami to już prawie rodzinna tradycja w domu Kacpra. Kultywowana jest od kilku lat.- W pracy, w szkołach, wśród przyjaciół ludzie dają sobie podarunki, to pomyśleliśmy, że damy tym, których obok na co dzień mamy. Tym, którzy czasem nasz list czy paczkę odbiorą, którym czasem tupiemy nad głową, którym codziennie mówimy "dzień dobry". W końcu to właśnie jest ta atmosfera świąt, kiedy robimy rzeczy inne niż na co dzień - tłumaczy mama Kacpra. Chłopiec zawsze w podzięce dostawał słodycze. Tym razem ma inną prośbę. - W tym roku takich słodyczy nie zje, więc wymyśliliśmy, aby w zamian za to sąsiedzi kupili karmę dla kotów z przytuliska "Koty Niczyje" w Inowrocławiu - zdradza mama Kacpra. Na klamkach drzwi sąsiadów rozwiesił drobne upominki. Własnoręcznie wykonał laurki, a w nich zamieścił życzenia.Napisał też list do sąsiadów. Oto on: "Drodzy sąsiedzi. Jak co roku mam dla was prezenty od Świętego Mikołaja. Jeśli chcecie podziękować mi jako pomocnikowi świętego, bardzo proszę, abyście nie kupowali słodyczy, bo i tak jem tylko wegańskie i bez oleju palmowego. Zbieram jednak karmę dla kotów bezdomnych z przytuliska "Koty Niczyje" w Inowrocławiu. Jedna puszka kosztuje tyle, co czekolada. Karmę można przynosić do skrzyneczki pod moimi drzwiami. Wesołych Świąt. Wasz sąsiad Kacper". Jak zdradziła nam mama Kacpra, już kilka pierwszych puszek do koszyczka trafiło. ***AKTUALIZACJAJuż po kilku minutach od publikacji artykułu nasi Czytelnicy zaczęli zgłaszać chęć wsparcia akcji Kacpra. - Gdzie można tę karmę podrzucić? Wiem, że do miejsca docelowego... Ale chcę to dać chłopcu, żeby wiedział, że ludzie reagują na akcje mądrych dzieci - napisała Pani Dorota. Rozmawialiśmy z mamą Kacpra. Każdy, kto chce wesprzeć akcję chłopca, może przynieść karmę w godzinach od 10 do 18 do gabinetu weterynaryjnego, który mieści się przy ul. Toruńskiej 21 w Inowrocławiu. LICZ SIĘ ZE ŚWIĘTAMI - MIKOŁAJ DO WYNAJĘCIA. Facebook
7-letni Kacper z Inowrocławia co roku rozdaje swoim sąsiadom prezenty. Zawsze w zamian dostawał słodycze. Tym razem ma inną prośbę.

7-letni Kacper z Inowrocławia co roku rozdaje swoim sąsiadom prezenty. Zawsze w zamian dostawał słodycze. Tym razem ma inną prośbę.

Obdarowywanie sąsiadów prezentami to już prawie rodzinna tradycja w domu Kacpra. Kultywowana jest od kilku lat.

- W pracy, w szkołach, wśród przyjaciół ludzie dają sobie podarunki, to pomyśleliśmy, że damy tym, których obok na co dzień mamy. Tym, którzy czasem nasz list czy paczkę odbiorą, którym czasem tupiemy nad głową, którym codziennie mówimy "dzień dobry". W końcu to właśnie jest ta atmosfera świąt, kiedy robimy rzeczy inne niż na co dzień - tłumaczy mama Kacpra.

Chłopiec zawsze w podzięce dostawał słodycze. Tym razem ma inną prośbę.

- W tym roku takich słodyczy nie zje, więc wymyśliliśmy, aby w zamian za to sąsiedzi kupili karmę dla kotów z przytuliska "Koty Niczyje" w Inowrocławiu - zdradza mama Kacpra.

Na klamkach drzwi sąsiadów rozwiesił drobne upominki. Własnoręcznie wykonał laurki, a w nich zamieścił życzenia.

Napisał też list do sąsiadów. Oto on: "Drodzy sąsiedzi. Jak co roku mam dla was prezenty od Świętego Mikołaja. Jeśli chcecie podziękować mi jako pomocnikowi świętego, bardzo proszę, abyście nie kupowali słodyczy, bo i tak jem tylko wegańskie i bez oleju palmowego. Zbieram jednak karmę dla kotów bezdomnych z przytuliska "Koty Niczyje" w Inowrocławiu. Jedna puszka kosztuje tyle, co czekolada. Karmę można przynosić do skrzyneczki pod moimi drzwiami. Wesołych Świąt. Wasz sąsiad Kacper".

Jak zdradziła nam mama Kacpra, już kilka pierwszych puszek do koszyczka trafiło.

***
AKTUALIZACJA

Już po kilku minutach od publikacji artykułu nasi Czytelnicy zaczęli zgłaszać chęć wsparcia akcji Kacpra. - Gdzie można tę karmę podrzucić? Wiem, że do miejsca docelowego... Ale chcę to dać chłopcu, żeby wiedział, że ludzie reagują na akcje mądrych dzieci - napisała Pani Dorota.

Rozmawialiśmy z mamą Kacpra. Każdy, kto chce wesprzeć akcję chłopca, może przynieść karmę w godzinach od 10 do 18 do gabinetu weterynaryjnego, który mieści się przy ul. Toruńskiej 21 w Inowrocławiu.

LICZ SIĘ ZE ŚWIĘTAMI - MIKOŁAJ DO WYNAJĘCIA.

Wideo

Materiał oryginalny: 7-letni Kacper z Inowrocławia napisał list do sąsiadów. Musicie go przeczytać - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie