18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"7.15" - był taki Teatr!

(rs)
Marek Kołaczkowski, aktor, obecnie związany z Teatrem Małym, z gronem sojuszników chce, jak to określa: wydobyć z niepamięci Teatr 7.15.

Rozrywkowa scena, której nazwę nadał jej pierwszy dyrektor Jerzy Antczak (twórca Teatru Telewizji, filmowiec, m.in. reżyser "Nocy i dni", "Hrabiny Cosel") działała od 1958 r. na piętrze w gmachu Grand Hotelu.

W 1982 r. "7.15" przeniosła się do "Lutni", a w 1988 r. przestała działać.
55 lat od założenia, 25 od zamknięcia Teatr 7.15 przypomni o sobie. 18 marca w Klubie Stowarzyszenia INTV (ul. Rewolucji 1905 r. 78) otworzy wystawę, na którą złożą się plakaty, afisze, programy, recenzje, zdjęcia. 23 marca w INTV będzie koncert "Remember - Teatr 7.15", w którym piosenki i scenki przedstawi kilka aktorskich pokoleń.

Następnego dnia w Lutni, przy ul. Piotrkowskiej 234, w której powstał prywatny Teatr Rozrywki, młody zespół Teresy Stokowskiej-Gajdy wystąpi ze spektaklem "Piotr Hertel - piosenki nie tylko z teatru", a w przedstawieniu stołecznego Teatru Polonia "Dobry wieczór państwu" zaprezentują się Olga Bołądź i Krzysztof Materna.

Z Teatrem 7.15, będącym (w latach 1965-88) częścią Teatru Jaracza związani byli m.in. Jadwiga Andrzejewska, Ewa Mirowska, Alicja Krawczykówna, Janusz Kłosiński, Janusz Gajos, Artur Barciś.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany