700 tysięcy złotych na ratowanie zwierząt w Łodzi

jed
Ponad 700 tysięcy złotych w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego (dwa projekty) zasiliło kasę Animal Patrol w straży miejskiej. Dzięki temu funkcjonariusze specjalizujący się w ratowaniu zwierząt i łapaniu bezdomnych psów mogli wyposażyć się w sprzęt, który pomoże im bezpiecznie realizować program.

- Dzięki temu, w czasie interwencji ani nam ani zwierzakowi nic się nie stanie – tłumaczy Patryk Polit z Animal Patrol.
Za 375 tysięcy zł kupiono m.in. specjalny kombinezon z ochraniaczem na głowę, który pozwoli łapać psy agresywne i szkolone do walki lub obronne, łapaki fizjologiczne dla węży, worki jutowe do transportowania gadów, łapaki z torbą z materiału, która zabezpiecza zwierzaka, a także ogranicza jego stres, nosze wypadkowe, stabilizatory na kark, klatki transportery i wiele innych. W połowie czerwca za kolejne 350 tysięcy zł (z innego programu zapobiegania bezdomności) zostanie kupiony nowy, specjalistyczny samochód (jeden z dwóch). Będzie to jeden z dwóch nowych aut niezbędnych w ratowaniu zwierząt.

WIERSZYKI, ŻYCZENIA NA KOMUNIĘ PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA 2016 PIĘKNE WIERSZE

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Radosław Majdan: Stać nas na wygranie z wieloma reprezentacjami - oprócz Niemiec, Francji i Hiszpanii (autor xnews/TVN24)