63. Derby Łodzi obejrzy 5100 kibiców futbolu

Jan Hofman
Piłkarze ŁKS zagrają w niedzielę z Motorem Lubawa. Jednym ze sponsorów drużyny z al. Unii została polska firma bukmacherska.

Piłkarze ŁKS w jedenastej kolejce trzeciej ligi podejmować będą czerwoną latarnię rozgrywek, drużynę Motoru Lubawa.

Jednak w klubie z al. Unii żyją już kolejnym meczem ligowym, czyli derbami Łodzi. Mecz z Widzewem rozegrany zostanie 16 października na obiekcie z jedną trybuną przy al. Unii. Gospodarze przystąpią do tego spotkania w białych strojach z nazwą nowego sponsora na spodenkach. Wczoraj działacze podpisali roczną umowę z jedną z firm bukmacherskich działających na polskim rynku.

ŁKS, obok stałej, nieznacznej kwoty wynikającej z kontraktu, będzie na prowizji od zakładów zawieranych przez jego kibiców.

Przedstawiciele firmy, która działa w Polsce od lipca, podkreślili, że o zawarciu umowy przesądziła rozpoznawalna marka ŁKS oraz fakt, że jest szansa na grę łódzkiego klubu w wyższej lidze.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Tomasz Salski, prezes ŁKS, kolejny raz podkreślał, że łódzki klub chciał wpuścić na derbowy pojedynek kibiców Widzewa, ale takie rozwiązanie negatywnie zaopiniowała policja, a następnie w podobnym tonie wypowiedzieli się przedstawiciele władz miasta. Dodał również, że do klubu wpłynęło pismo od wojewody, który uprzedza, że ewentualne nieodpowiednie zachowanie kibiców drużyny z al. Unii, może sprowadzić na klub sankcje dyscyplinarne.

Wiadomo już, że spotkanie derbowe będzie mogło obejrzeć 5100 kibiców. W tym gronie znajdą się również przedstawiciele mediów z Niemiec, Litwy i Ukrainy.

W ŁKS kontuzjowani są Kamil Juraszek, Maksym Kowal i Michał Michałek. Uraz pierwszego jest poważny i dlatego nie wiadomo, czy zagra 16 października.

AZJA EXPRESS KTO ODPADŁ 5.10 KTO ODPADŁ Z AZJA EXPRESS

63. derby Łodzi obejrzy 5100 kibiców futbolu
ŻYCZENIA NA OSIEMNASTKĘ
ŻYCZENIA NA 40 URODZINY
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ PENISA...
Numery kierunkowe w Polsce

[ZOBACZ TEŻ FILM Samobójcy, auta na torach i wykolejenia. Symulator kolejowy do dyspozycji łódzkich maszynistów (autor x.news/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Samobójcy, auta na torach i wykolejenia. Symulator kolejowy do dyspozycji łódzkich maszynistów (autor x.news/TVN24)