60 zł za paczkę papierosów? Ile będą kosztować papierosy w 2020 r. Rząd ma plan! Wysoka podwyżka na horyzoncie [31.01.2020]

(ww)
Możliwe jest, że już niedługo za papierosy będzie trzeba zapłacić około 60 złotych! Oznacza to, iż mogą kosztować 4 razy więcej niż obecnie. Na horyzoncie widać już najnowszy pomysł rządu, który powoli chce wypowiedzieć kolejną wojnę z nałogiem i oczywiście zapewnić większe wpływy do krajowego budżetu.

Podwyżka cen papierosów
Najnowsze wieści dla palaczy nie są zbyt optymistyczne. Plany jakie ma rząd względem towarów nikotynowych to długofalowa wizja.

Papierosy zarówno jak alkohol będą drożeć. Oczywiście aspekt zdrowia Polaków jest ważny ale liczy się też kasa, która dzięki podwyżkom wpłynie do budżetu państwa. O najnowszych planach rządu można przeczytać w Narodowej Strategii Onkologicznej. Program został przygotowany przez Ministerstwo zdrowia do walki z rakiem.

Jak podają media wcześniej mówiło się, iż do 2028 roku akcyza wzrośnie do 75. procent ceny papierosów, jednak na taką ewentualność nie zgodziło się Ministerstwo Finansów. Senat jeszcze pod koniec ubiegłego roku głosami opozycji odrzucił 10-procentową podwyżkę na alkohole i wyroby tytoniowe.

Drugi pacjent z objawami koronawirusa w Łodzi. Mężczyzna nie...

- Okazało się, że jedyny cel, jaki chciał osiągnąć rząd, to zwiększyć wpływy do budżetu. Nie było w tym uzasadnieniu informacji o jakiś dodatkowych działaniach związanych z profilaktyką czy z przeznaczeniem tych środków na służbę zdrowia – tłumaczył senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski.

  • Jeśli nowe pomysły rządu wejdą w życie to paczka papierosów będzie kosztować 60 złotych
  • Także za słynne Małpki zapłacimy o 30 proc. więcej.

Czy wyższa akcyza na alkohol i papierosy to dobre rozwiązanie? Czy to odstraszy Polaków od nadużywania używek?
Od 20 maja 2020 roku wejdzie w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych.

Co sądzicie o pomyśle rządu? Czekamy na Wasze komentarze!

Podatek cukrowy. Podreperuje budżet czy zdrowie Polaków?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 19

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
29 stycznia, 20:50, Gość:

Zabierają palaczom i alkoholikom, by dawać na dzieci. Poprzednicy tylko zabierali - wszystkim, by dać sobie.

29 stycznia, 22:21, Pan Jan:

Rozumiem, że tobie nie zabierają...

2 lutego, 22:49, Calm7:

Jemu zabierają i dawają darmozjadom 500

Kur. Mam dziecko korzystam z 500 ale [wulgaryzm]m na stażu za 920 zł 40godz tyg a ty masz pełen etat i zarabiasz ponad 2000tys to chyba nie wszyscy są darmozjadami.

G
Gość
2 lutego, 22:51, wlo:

Muszą podrożyć żeby dawać darmozjadom 500plus

Kur. Mam dziecko korzystam z 500 ale [wulgaryzm]m na stażu za 920 zł 40godz tyg a ty masz pełen etat i zarabiasz ponad 2000tys to chyba nie wszyscy są darmozjadami.

G
Gość

lol to jest idiotyzm

w
wlo

Muszą podrożyć żeby dawać darmozjadom 500plus

C
Calm7
29 stycznia, 20:50, Gość:

Zabierają palaczom i alkoholikom, by dawać na dzieci. Poprzednicy tylko zabierali - wszystkim, by dać sobie.

29 stycznia, 22:21, Pan Jan:

Rozumiem, że tobie nie zabierają...

Jemu zabierają i dawają darmozjadom 500

C
Calm7

Kupię na czarnym rynku,z krajów byłego WNP będzie znowu pełno mrówek.

J
Jojny

Moga byc nawet po 100zl,mnie koszt fajek na dzien wychodzi piedziesiat groszy bez vat bo go nie place,alkohol tez moga zrobic cene wodki 0.5l po 50zl nie pije syfu ze sklepu.pozdrawiam.

G
Gość
29 stycznia, 20:34, Gość:

Lepsza podwyżka na alkohol i papierosy, niż na paliwo. Od ceny paliwa zależą ceny wielu produktów i usług, zaś ograniczenie wódeczki, czy papierosków tylko na zdrowie wyjdzie.

Ograniczaj się dalej zobaczymy ile pożyjesz bez jakichkolwiek rozweselaczy

G
Gość
29 stycznia, 22:21, idąc nieco śladem USA:

Proponuję następujące reformy. 1.Obciąć próg dopuszczający nawet 1mg nikotyny w 1 papierosie wypalonym do 0,5mg nikotyny w 1 papierosie wypalonym 2. Filtry w papierosach powinny być skuteczniejsze, tzn. po wypaleniu papierosa taki filtr ma być czarny, koloru smoły nie zaś brązowy czy lekko brązowy - to wówczas będzie dowód na efektywne zatrzymywanie ciał smołowatych i kancerogenów z tego wynikających by nie wniknęły do płuc wraz z dymem. 3. Powinno się znieść wymóg drastycznych zdjęć na paczkach papierosów i powrócić jedynie do ostrzeżeń tekstowych, z tymże pokrycie przodu i tyłu opakowania tekstem ostrzegawczym wynosiłoby 50% awersu i rewersu paczki, pozostałe 50% jest dopuszczone na umieszczenie logo producenta i wariantu( czerwone czyli mocne, niebieskie czyli słabsze, srebrne - najsłabsze itp.) 4. Nie zabraniać dodatków typu zioła, goździki jeśli nie ma to udowodnionego wpływu na potencjał uzależniający tytoniu. 5. Zakazać papierosów mentolowych - one są złudne, dają palaczowi złudne poczucie lekkości i głębiej się on zaciąga przez co absorbuje większą ilość dymu do płuc, istnieją dowody, że mentol potęguje właściwość uzależniającą nikotyny - a więc papierosy mentolowe są szczególnie niebezpieczne dla ludzi młodych. Niejeden palacz zaczynał właśnie od mentoli w nastoletnim wieku i szybko wpadł w sidła nałogu. 5. Papierosy powinny być możliwie wolne od jak największej ilości dodatków chemicznych i polepszaczy. 6. Należy dopuścić do sprzedaży tzw. papierosy ziołowe - jest to pomocne dla opanowania odruchów rytualnych osoby rzucającej palenie a także pomagają ograniczyć czy nawet rzucić palenie - nie da się ich palić zbyt dużo, są na ogół nieprzyjemnie śmierdzące i bez dokładnie określonego smaku. One także powinny mieć ostrzeżenia zdrowotne - dym jest dymem bez względu z czego by on nie powstawał. 7. Poprawić widoczność alternatyw do palenia w kioskach - czyli e-papierosów i tzw. nowatorskich wyrobów tytoniowych - IQOS, GLO i w przyszłości wiele innych. 8. Zaostrzyć kary za sprzedaż nieletnim produktów dymiących. 9. Edukować młodzież aby nie dała się wciągnąć w ten zgubny w skutkach zdrowotnych nałóg, jednakże jeśli młody człowiek ukończy pełnoletność i pomimo tego będzie chciał zapalić - jego wybór, jest dorosły. 10. Ceny papierosów powinny wynosić: od 12zł(najtańsze) do 16zł(najdroższe) i nie rosnąć wyżej, ceny papierosów ziołowych byłby niższe, choćby ze względu na to, że na nie niema akcyzy - ceny ich wyniosłyby od 7zł(najtańsze) do 11zł(najdroższe). Dokonując reform tytoniowych trzeba o zrobić na zasadzie konsensusu by nie ucierpieli ani klienci ani przemysł tytoniowy ani rykoszetem także nie oberwali plantatorzy/farmerzy. Słowem by i wilk był syty i owca cała.

Przepiękny tekst, aż miło czegoś mądrego poczytać

4

dla mnie moze byc nawet 400 zl od momentu kiedy zlikwidowali jagodowe czekoladowe wisniowe waniliowe itp a teraz likwiduja od 20 maja mentolowe nie bede palil wcale! na pohybel im wszystkim robi sie tu druga korea. ktos rzadzi mna i moim zdrowiem.r

S
Sebas

dziś 1 kwietnia ??

P
Pan Jan
29 stycznia, 20:50, Gość:

Zabierają palaczom i alkoholikom, by dawać na dzieci. Poprzednicy tylko zabierali - wszystkim, by dać sobie.

Rozumiem, że tobie nie zabierają...

i
idąc nieco śladem USA

Proponuję następujące reformy. 1.Obciąć próg dopuszczający nawet 1mg nikotyny w 1 papierosie wypalonym do 0,5mg nikotyny w 1 papierosie wypalonym 2. Filtry w papierosach powinny być skuteczniejsze, tzn. po wypaleniu papierosa taki filtr ma być czarny, koloru smoły nie zaś brązowy czy lekko brązowy - to wówczas będzie dowód na efektywne zatrzymywanie ciał smołowatych i kancerogenów z tego wynikających by nie wniknęły do płuc wraz z dymem. 3. Powinno się znieść wymóg drastycznych zdjęć na paczkach papierosów i powrócić jedynie do ostrzeżeń tekstowych, z tymże pokrycie przodu i tyłu opakowania tekstem ostrzegawczym wynosiłoby 50% awersu i rewersu paczki, pozostałe 50% jest dopuszczone na umieszczenie logo producenta i wariantu( czerwone czyli mocne, niebieskie czyli słabsze, srebrne - najsłabsze itp.) 4. Nie zabraniać dodatków typu zioła, goździki jeśli nie ma to udowodnionego wpływu na potencjał uzależniający tytoniu. 5. Zakazać papierosów mentolowych - one są złudne, dają palaczowi złudne poczucie lekkości i głębiej się on zaciąga przez co absorbuje większą ilość dymu do płuc, istnieją dowody, że mentol potęguje właściwość uzależniającą nikotyny - a więc papierosy mentolowe są szczególnie niebezpieczne dla ludzi młodych. Niejeden palacz zaczynał właśnie od mentoli w nastoletnim wieku i szybko wpadł w sidła nałogu. 5. Papierosy powinny być możliwie wolne od jak największej ilości dodatków chemicznych i polepszaczy. 6. Należy dopuścić do sprzedaży tzw. papierosy ziołowe - jest to pomocne dla opanowania odruchów rytualnych osoby rzucającej palenie a także pomagają ograniczyć czy nawet rzucić palenie - nie da się ich palić zbyt dużo, są na ogół nieprzyjemnie śmierdzące i bez dokładnie określonego smaku. One także powinny mieć ostrzeżenia zdrowotne - dym jest dymem bez względu z czego by on nie powstawał. 7. Poprawić widoczność alternatyw do palenia w kioskach - czyli e-papierosów i tzw. nowatorskich wyrobów tytoniowych - IQOS, GLO i w przyszłości wiele innych. 8. Zaostrzyć kary za sprzedaż nieletnim produktów dymiących. 9. Edukować młodzież aby nie dała się wciągnąć w ten zgubny w skutkach zdrowotnych nałóg, jednakże jeśli młody człowiek ukończy pełnoletność i pomimo tego będzie chciał zapalić - jego wybór, jest dorosły. 10. Ceny papierosów powinny wynosić: od 12zł(najtańsze) do 16zł(najdroższe) i nie rosnąć wyżej, ceny papierosów ziołowych byłby niższe, choćby ze względu na to, że na nie niema akcyzy - ceny ich wyniosłyby od 7zł(najtańsze) do 11zł(najdroższe). Dokonując reform tytoniowych trzeba o zrobić na zasadzie konsensusu by nie ucierpieli ani klienci ani przemysł tytoniowy ani rykoszetem także nie oberwali plantatorzy/farmerzy. Słowem by i wilk był syty i owca cała.

G
Gość

Zabierają palaczom i alkoholikom, by dawać na dzieci. Poprzednicy tylko zabierali - wszystkim, by dać sobie.

N
Net

Przesada,chory kraj

Dodaj ogłoszenie