MKTG SR - pasek na kartach artykułów

500 plus na pierwsze dziecko, obniżony próg podatkowy i pieniądze dla emerytów

(KZ)
Około 180 tys. emerytów dostanie jednorazowo 1100 zł
Około 180 tys. emerytów dostanie jednorazowo 1100 zł Łukasz Kasprzak
Złożone w weekend obietnice Prawa i Sprawiedliwości są zapowiedzią zastrzyku finansowego dla prawie wszystkich łodzian.

Złożone w weekend obietnice Prawa i Sprawiedliwości są zapowiedzią zastrzyku finansowego dla prawie wszystkich łodzian.

Emeryci mają dostać najwięcej i to już być może w maju. Im bowiem rządząca partia gwarantuje jednorazową wypłatę po 1100 zł. Ma ona dotyczyć wszystkich otrzymujących emeryturę, a w Łodzi to ok. 180 tys. osób. Wypłacana będzie bez względu na wysokość świadczenia i prawdopodobnie nie będzie opodatkowana. PiS nic nie mówił o rencistach, nie wiadomo zatem, czy oni również dostaną wypłatę.

Kolejne pieniądze obiecane przez PiS dotyczą programu 500 zł na dziecko. Od lipca ma on objąć wszystkie dzieci, także pierwsze, bez względu na dochody w rodzinie. Oznacza to, że dodatkowe pieniądze bedzie dostawało w sumie około 50 tys. dzieci w Łodzi!

Następne korzyści mają mieć wszyscy pracownicy, którym, według zapowiedzi, koszty uzyskania przychodu odejmowane od kwoty objętej podatkiem mają zostać podwyższone co najmniej dwukrotnie. Wynoszą one obecnie rocznie od 1335 zł do 1668 zł w zależności od tego, czy pracujemy w miejscu zamieszkania czy poza nim. W skali miesiąca po zmianach zyskamy w ciągu roku około 260 - 320 zł. Przepisy wejdą w życie prawdopodobnie od przyszłego roku. Zyska 240 tys. pracujących łodzian.

Nie wcześniej niż od nowego roku zaczną też prawdopodobnie obowiązywać zasady zwolnienia z podatku osób pracujących do 26. roku życia. W Łodzi to ok. 50 tys. młodych ludzi. Dla nich oznacza to wynagrodzenie wyższe o 18 procent! Przy minimalnej ustawowej płacy to 133 zł miesięcznie!

Ostatnią i najszerszą grupą, która ma skorzystać finansowo, są podatnicy dla których ma być obniżony podstawowy próg podatkowy z 18 do 17 procent. Dotyczy to zarabiających do 85 tys. zł. Przy dochodzie w granicach 50 tys. zł zyskamy na tej zmianie w ciągu roku około 500 zł, najwcześniej w rozliczeniu za 2020 rok.

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany