Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

500 plus na pierwsze dziecko 2019. Kiedy pieniądze z programu. 500 plus w jakim wieku? Jak złożyć wniosek na pierwsze dziecko

(JED)
Ponad 100 tysięcy dzieci z Łodzi otrzyma w tym roku świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 plus”. To o ok. 30 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku. Natomiast w programie „Dobry start” pomocą finansową 300 zł zostanie objętych tyle samo dzieci w wieku szkolnym (do 21 roku życia jeśli się nadal uczą) co przed rokiem, czyli 46 tysięcy. Na ten cel jest przeznaczonych łącznie 450 milionów złotych.WIĘCEJ INFORMACJI NA KOLEJNYCH SLAJDACH
Ponad 100 tysięcy dzieci z Łodzi otrzyma w tym roku świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 plus”. To o ok. 30 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku. Natomiast w programie „Dobry start” pomocą finansową 300 zł zostanie objętych tyle samo dzieci w wieku szkolnym (do 21 roku życia jeśli się nadal uczą) co przed rokiem, czyli 46 tysięcy. Na ten cel jest przeznaczonych łącznie 450 milionów złotych.WIĘCEJ INFORMACJI NA KOLEJNYCH SLAJDACH Archiwum/Paweł Lacheta
Ponad 100 tysięcy dzieci z Łodzi otrzyma w tym roku świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 plus”. To o ok. 30 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku. Natomiast w programie „Dobry start” pomocą finansową 300 zł zostanie objętych tyle samodzieci w wieku szkolnym (do 21 roku życia jeśli się nadal uczą) co przed rokiem, czyli 46 tysięcy. Na ten cel jest przeznaczonych łącznie 450 milionów złotych.

500 PLUS Kiedy składać wniosek na pierwsze dziecko

– W tym roku procedura składania wniosków jest uproszczona – mówi Katarzyna Kałuziak, zaca dyr. Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi. – A wniosek o świadczenie 500 plus będzie obejmował wypłaty do 2021 roku. Tak więc w przyszłym roku nie trzeba go składać.
To w przypadku, gdy rodzice jednego dziecka składają wniosek po raz pierwszy. Natomiast rodzice, którzy już pobierają świadczenia na drugie i kolejne dziecko składają jeden wniosek na pierwsze dziecko i pozostałe.

Nowością w tym roku jest to, że przy składaniu wniosków na świadczenie wychowawcze nie obowiązują kryteria dochodowe. Wszystkie dzieci do 18 roku życia otrzymają takie świadczenie.

  • 500 plus w jakim wieku może być dziecko
  • Gdzie składać wnioski
  • Do kiedy składać wnioski

Wnioski internetowe można składać od 1 lipca za pośrednictwem systemów teleinformatycznych banków, portalu informacyjno-usługowego: www.empatia.mpips.gov.pl oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS: www.zus.pl/pue. Papierowe wnioski będzie można składać od 1 sierpnia. Wnioski złożone w tym terminie gwarantują wypłatę świadczeń w pażdzierniku, z wyrównaniem świadczeń od lipca tego roku. Dotyczy to zarówno programu Rodzina 500+ jak i programu Dobry start 300+.

– Wnioski należy złożyć do 31 października tego roku, po tym terminie nie będzie wypłacane wyrównanie od lipca –tłumaczy Agnieszka Łukasik, dyrektor Centrum Świadczeń Socjalnych.

Informacja o przyznaniu świadczenia będzie przekazywana drogą mailową, pod wskazany adres.
Od 1 sierpnia 2019 r. można składać wnioski drogą tradycyjną (papierową) w punktach przyjęć wniosków Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi.

Wnioski w formie papierowej można złożyć w Punktach Obsługi Świadczeniobiorców Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi oraz w miesiącu sierpniu 2019 r. w dodatkowych lokalizacjach.

Bałuty:
· Punkt Obsługi Świadczeniobiorców, ul. Urzędnicza 45
· Punkt Obsługi Świadczeniobiorców, ul. Drewnowska 5
Polesie:
· Punkt Obsługi Świadczeniobiorców, ul. Krzemieniecka 2B
Śródmieście:
· Punkt Obsługi Świadczeniobiorców, ul. Piotrkowska 153
· Łódzkie Centrum Kontaktów z Mieszkańcami, ul. Piotrkowska 110
Widzew:
· Punkt Obsługi Świadczeniobiorców, al. Piłsudskiego 100
· Centrum Obsługi Mieszkańców, al. Piłsudskiego 100
Górna:
· Punkt Obsługi Świadczeniobiorców, al. Politechniki 32

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany