500+ na sesji łódzkiej Rady Miejskiej. Trwa sesja w magisatracie

(pij)
Trwa XXXII sesja Rady Miejskiej w Łodzi. Na początek radni wysłuchali informacji prezydenta miasta na temat realizacji programu "Rodzina 500 plus", które przedstawiła sekretarz miasta Barbara Mrozowska Nieradko.

Od 1 kwietnia do 1 lipca br. w Łodzi złożono 37 tysięcy 190 wniosków o wypłatę świadczeń pieniężnych w ramach programu "Rodzina 500 plus", zdecydowaną większość stanowiły wnioski złożone w formie papierowej - poprzez Centrum Świadczeń Socjalnych lub innymi kanałami (np. w szkołach). 11 tysięcy 969 wniosków złożono elektronicznie, jednak te przysporzyły urzędnikom najwięcej problemów, gdyż mniej więcej połowa z nich zawierała błędy lub braki niezbędnych danych, które uniemożliwiły ich przyjęcie i wymagały uzupełnienia.
PORTUGALIA WALIA O KTÓREJ MECZ
Ostatecznie, do 1 lipca br. wydano ponad 21 tysięcy decyzji o przyznaniu świadczeń (ponad 80 proc. przyjętych wniosków), a wypłacono już 50 mln 240 tys. zł. Co ciekawe, odnotowano 3 anonimowe sygnały o niewłaściwym wykorzystaniu przyznanych środków. Podjęto w tych sprawach postępowania wyjaśniające. Jednocześnie uczulono pracowników pomocy społecznej, by wśród swoich podopiecznych zwracali baczną uwagę na właściwość wykorzystania przyznanych im świadczeń pieniężnych z programu "Rodzina 500 plus".

Po wysłuchaniu sprawozdania radny Tomaszewski zasypał sekretarz miasta dziesiątkami pytań dotyczących zatrudnienia dodatkowych osób do obsługi wnioskodawców programu "Rodzina 500 plus". Przypomnijmy, że decyzją prezydent Hanny Zdanowskiej było niezatrudnianie dodatkowych urzędników ale maksymalne wykorzystanie pracowników już zatrudnionych w Centrum Świadczeń Socjalnych. Dopiero w trzeciej dekadzie czerwca rozpoczęto proces naboru i szkolenia dodatkowych pracowników, zatrudnionych na umowy zlecenia.

W dalszym porządku obrad znajdują się m.in. rozpatrzenie uchwały o zasadach nabycia przez miasto udziałów w Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo-Technicznym i o objęciu udziałów w Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej. Radni mają też zadecydować o zaciągnięciu przez miasto długoterminowego kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym oraz o nadaniu nowych nazw dwóm łódzkim ulicom oraz rondu.

Rada Miejska ma tez wysłuchać sprawozdań m.in. z realizacji programu na rzecz rodzin wielodzietnych pod nazwą Łódzka Karta Dużej Rodziny, Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Polacy wrócili do fast foodów

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość
Ja wniosek składałam 19 kwietnia,ani decyzji ani kasy...Koleżanka składała 21 kwietnia i dziś dostała przelew, składała przez bank. Ja składałam na Krzemienieckiej...
j
jake
Ja czekam od połowy kwietnia. Bujdy
Dodaj ogłoszenie