Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 16godz.
  • 51min.
Odwiedź serwis wyborczy 

4-letnia dziewczynka z wszawicą trafiła na Oiom do ICZMP!

(ei24)
28.04.2014 lodz .instytut centrum zdrowia matki polki przekazanie sprzetu dla zakladu genetyki przez fundacje przyjaciele swiata .......nz. , szpital , iczmp , sprzet , genetyka , ......fot szymczak krzysztof / polskapresse *** local caption *** lodz dziennik lodzki
28.04.2014 lodz .instytut centrum zdrowia matki polki przekazanie sprzetu dla zakladu genetyki przez fundacje przyjaciele swiata .......nz. , szpital , iczmp , sprzet , genetyka , ......fot szymczak krzysztof / polskapresse *** local caption *** lodz dziennik lodzki Fot.Szymczak Krzysztof / Polskapresse
Do sanepidu w przypadku wszawicy z prośbą o pomoc telefonują rodzice, dyrektorzy przedszkoli i szkół. Według Ministerstwa Zdrowia jeśli rodzice nie godzą się na kontrolę głowy ucznia lub nie podejmują działań higienicznych, dyrektor powinien powiadomić pracowników socjalnych.

Czteroletnia dziewczynka trafiła na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki z zapaleniem płuc i... wszawicą.

Aby zlikwidować wszy i gnidy, trzeba było obciąć dziecku włosy.

W obawie, by pasożyty nie przeniosły się na innych pacjentów i cały oddział, trzeba było zastosować kurację, która pozwoliła się ich pozbyć.

Aby przyniosło to oczekiwane rezultaty, najpierw trzeba było odciąć kołtun, który dziewczynka miała na głowie. Rodzice dziecka byli bardzo z tego... niezadowoleni i zdziwieni.

- Dziecko trafiło do nas z zapaleniem płuc, wymagało podłączenia do respiratora i intensywnego leczenia - mówi lekarz dyżurny kliniki intensywnej terapii ICZMP. - Niezbędne jest zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiedniej higieny. Ku naszemu zdumieniu okazało się, że w splątanych włosach dziecka są trudne do usunięcia wszy i gnidy. To kłopotliwa sytuacja. Z konieczności trzeba było trochę obciąć włosy dziecku, by specyfik, który likwiduje wszawicę, łatwiej było zastosować i aby skutecznie zadziałał. Na szczęście takie przypadki zdarzają się u nas bardzo rzadko.

Zaniedbani pacjenci z wszawicą trafiają również do innych łódzkich szpitali. Niestety jest ich coraz więcej.

- Miesięcznie rejestrowanych jest 2 - 4 pacjentów, którzy mają wszawicę - mówi prof. Andrzej Kaszuba, specjalista dermatolog ze szpitala im. Biegańskiego w Łodzi. - Szczególnie latem, gdy jest ciepło, przybywa takich przypadków. Zwykle są wychwytywane już w izbie przyjęć. Od razu stosowane jest leczenie, aby nie dochodziło do roznoszenia pasożytów. Wszawica to bardzo zakaźne zjawisko, ale na szczęście znamy skuteczne metody jej leczenia. Stosuje się maści salicylowo-siarkowe i preparaty przeciw takim pasożytom nakładane na włosy i głowę.

W takich przypadkach trzeba obciąć włosy. Czasami kurację należy powtórzyć dwa lub trzy razy. Wskazana jest częsta kontrola głowy przez rodzica i gęsty grzebień.

ŻYCZENIA NA OSIEMNASTKĘ
ŻYCZENIA NA 40 URODZINY

Wideo

Komentarze 26

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

m
mama

właśnie, sporo osób stosuje profilaktykę w ciągu roku szkolnego tylko, a przecież wszy wakacji nie mają i tak jak w szkole czy przedszkolu mogą być w sali zabaw, w hotelu, motelu na kempingu czy właśnie koloniach..nie wiem skąd to przekonanie, że po zakończeniu roku nie ma już możliwości zarażenia..ja stosuję tę ochronę równie na wakacjach, nie chciała bym, żeby wszy zepsuły nam długo wyczekiwany wypoczynek.

b
baska

Poszli na łatwiznę poprostu moim zdaniem, ja rozumiem że higiena ale trochę więcej empatii, moja córka na pewno by mocno przeżyła obcięcie włosów, tez przeszła wszawica w przedszkolu ale nie obciela jej ani jednego włoska, poradziła sobie z pomocą preparatu hedrin raz.

I
Iza

no właśnie teraz jak jest ciepło to może się nasilić wszawica. Ja polecam profilaktycznie hedrin ochrona, szczególnie jeśli jedziesz gdzieś z dziećmi tak jak ja jako opiekun kolonijny ;)

P
Paula

Nie wiem dokladnie jak to bylo, ale wiem jedno, teraz naprawde jest tyle preparatow, ze nie trzeba dziecku obcinac włosów, te wszy to i tak duzo stresu dla dziecka to jeszcze kazac sciac wlosy?, zwlaszcza dla dziewczynki to bardzo trudne, u corki w przedszkolu rowniez byla wszawica ale mimo bardzo dlugich wlosow szybko sobue poradzilam z wszami stosujac preparat hedrin raz.

C
Czlonek rodziny

Ludzie !!!!!Nie znacie historii choroby tej dziewczynki nie widzieliście nigdy na oczy ani jej ani rodziców wiec jakim prawem nazywacie ich patologia i brudasami?Dziecko poszlo do szpitala na rozszerzenie przełyku a tam został on przerwany wiec mala leżała 7 dni na intensywnej wiec wtedy nie była myta bo niby jak???wszy nie miala i zapalenia płuc również kiedy poszła do szpitala miala tam być tylko 3dni a leżała caly miesiac !!!Szpital się wybiela i udziela wywiadu o wszach a czemu nie udzieli na temat śmierci malej bo nie ma jej z nami juz od dwoch tygodni zmarła z powodu wszawicy ????Zastanówcie się zanim kogoś obrazicie nie było was w szpitalu nie wiecie co tam się działo wiec nie komentujcie bo to w niczym nie pomaga rodzice stracili dziecko !!!

c
członek rodziny dziecka

To nie patologia.
Dziecko leżało w szpitalu od 3 tygodni tam złapało wszy i zapalenie płuc.
Na oiomie nie było myte, bo pracował respirator.

c
członek rodziny dziecka

Nie mieli, bo dziecko złapało wszy w szpitalu. Od 3 tygodni leżało w szpitalu.

c
członek rodziny dziecka

Chyba tata dziecka wie lepiej niż Pan/Pani.

c
członek rodziny dziecka

Dodam że osoba pisząca sprostowanie to tata dziecka.
Dziecko było zadbane, wszy złapało w szpitalu. Przez oto zapalenie płuc również załapane w szpitalu dziecko niestety nie przeżyło. Serduszko nie dało rady. A wszystko to przez przerwanie przełyku podczas zabiegu jego rozszerzania dnia 12.07. dziecko do dnia 13.08 leżało w szpitalu i tego dnia zmarło.. :(

...

1. Błędy językowe w powyższym bełkocie są widoczne i oczywiste. Tu nie ma o czym dyskutować.
2. Guzik ma do rzeczy własność gazety, na której forum ktoś dał głupią i kłamliwą wypowiedź.
3. Tekst zawiera jawne kłamstwa, np. o niemyciu dziecka na OIOMie. Każde dziecko jest regularnie myte, ma również myte włosy. Co ma do wszy droga centralna, to już pozostanie zagadką.

S
Skandal skandalów

Problem jest bardziej złożony niż owe żyjątka,zaczyna się od bezrobocia lub zatrudniania ludzi na umowę typu krzak z ubezpieczeniem ale bez,za psi pieniądz i pracę ponad siły,praca ponad siły tzn ,że nie ponad przeciętne siły,a ponad siły konkretnego człowieka.Od tego się zaczyna.

j
ja

ty naucz się czytać ze zrozumieniem,odradzam czytanie gazet którego wlaścicielem jest niemiecki wydawca po tej lekturze zapomnisz jak się nazywasz, te gazety z uwielbieniem czytają polscy emeryci,napisane jak dla dzieci i jeszcze z wielka przesadą.

p
p

,,Rodzice dziecka byli bardzo z tego...niezadowoleni i zdziwieni.." Czyli rozumiem, że woleli, aby ich dziecko nadal miało robaczki ?! Bez komentarza

...

Tym razem napisz po polsku. Składnie i z sensem.
Spróbuj też nie kłamać, choć wtedy z całej wypowiedzi mogą zostać przecinki.

g
głupie komentarze ludzi

Dodam sprostowanie dziecko miało drugi etap na przełyk gdzie został on uszkodzony po czym trafiło na Intensywną Terapie dziecko leżało tam 7 dni gdzie nie było myte bo pracował respirato po 7 dniach dziecko trafiło na inny oddział gdzie lezało 2 kolejne tyg gdzie badało ja tuzin lekarzy i nawet dermatolog dziwne ze nie stwierdzono wtedy ze ma gnidy i wszawice. Przed wieczorem została uszkodzona droga centralna u dziecka zostal wtedy powiadomiony lekarz Anestezjolog dziecko leżalo noc gdzie pielegniarka na zmianie nocnej normalnie dziecku zrobila kucyka z włosów nadszedl dzien zmiany czyli godzina 7 o godzinie 12 dopiero rodzice zostali zawiadomieni ze dziecko ma wszy itp a w ciagu 3 tyg+ dziecko nie mialo czyli wniosek czy dziecko zarazilo sie wszawica i gnidami ze łózka gdzie zostalo z jednego oddzialu na drugi teraz mozna komentowac to co napisal expres i czego nie dodali pozdrawiam.

Dodaj ogłoszenie