Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 16godz.
  • 36min.
Odwiedź serwis wyborczy 

32-letni hejter z Łodzi groził policjantom i ich rodzinom

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Policjanci z Łodzi zatrzymali 32-letniego hejtera, który w mediach społecznościowych groził policjantom i ich rodzinom oraz nawoływał do ataków na policjantów i ich bliskich. Łodzianin był już wcześniej kilkakrotnie karany, w tym karą więzienia. Teraz grozi mu kolejne 5 lat "za kratkami".

Policyjna grupa w Komendzie Głównej Policji zajmująca się zwalczaniem cyberprzestępczości, odnalazła w internecie wpisy kilku osób nawołujących do agresji i prześladowania policjantów oraz ich bliskich. Przy tworzeniu tych wpisów były wykorzystywane prywatne zdjęcia policjantów z rodzinami i znajomymi opublikowane w mediach społecznościowych.
Policjanci ustalili, że autorem większości wpisów jest 32-letni łodzianin. Bezrobotny mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie notowany za różne przestępstwa kryminalne. Obecnie przebywał na wolności i nakłaniał innych internautów do prześladowania policjantów. Pisał pod ich zdjęciami m.in. "To te ... policyjne co się do mnie pruły każdy z nich to pies zapamiętajcie ich mordy i ich rodzin bo niedługo my ich będziemy... znajdziemy was wszędzie". W internecie umieszczał też zdjęcia niebezpiecznych narzędzi będących w jego posiadaniu tj. kastety, pałki teleskopowe, noże czy pistolet z dopiskiem "Wpadajcie pieski".
W czwartek, 23 kwietnia 2020 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi namierzyli 32-letniego hejtera i zatrzymali go na terenie powiatu zduńskowolskiego. Podczas zatrzymania hejter kierował oplem mimo, że miał orzeczony przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów co jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia. W samochodzie policjanci znaleźli wiatrówkę, której zdjęcie podejrzany umieścił w mediach społecznościowym z wulgarnym wpisem skierowanym pod adresem policjantów. W Łodzi w mieszkaniu hejtera policjanci odnaleźli m.in. ukryte dilerki z narkotykami, pałkę teleskopową, 4 składane noże i kastet.
Prokuratura Rejonowa Łódź – Górna przedstawiła 32 – letniemu mężczyźnie zarzuty publicznego nawoływaniem do popełnienia przestępstwa, a także kierowania gróźb karalnych wobec funkcjonariusza policji i jego znieważenia, posiadania środków odurzających oraz naruszenia zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.
Prokurator podejmie decyzje co do środków zapobiegawczych, niewykluczony jest areszt tymczasowy.

2 miesiące urlopu rodzicielskiego dla ojca

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie