300 plus WNIOSEK Dla kogo pieniądze na wyprawkę? Gdzie składać wniosek o 300 plus? [04.01.18]

(KZ)
300 plus WNIOSEK Dla kogo pieniądze na wyprawkę? Gdzie składać wniosek o 300 plus? [03.01.18]
300 plus WNIOSEK Dla kogo pieniądze na wyprawkę? Gdzie składać wniosek o 300 plus? [03.01.18] AIP
300 plus WNIOSEK Dla kogo pieniądze na wyprawkę? Gdzie składać wniosek o 300 plus? [04.01.18]. W tym miesiącu tylko wnioski elektroniczne. W sierpniu także na papierze. Kto zdąży do końca sierpnia dostanie wypłatę z programu 300 plus do końca września. Spóźnialscy nawet po nowym roku. 300 PLUS WNIOSEK

Od 1 sierpnia wniosek można składać osobiście w urzędzie.GDZIE ZŁOŻYĆ WNIOSEK [LISTA]

300 plus WNIOSEK Dla kogo pieniądze na wyprawkę?

Ruszył rządowy program „Dobry Start” dla ucznia. W ramach tego programu po wakacjach uczniowie dostaną jednorazowo po 300 złotych. Program przewiduje, że takie świadczenie należeć się będzie każdemu uczącemu się dziecku, bez względu na dochody w rodzinie. Wsparciem zostanie objętych 4,6 mln uczniów wychowujących się w ok. 3 mln 400 tys. rodzin. Koszt realizacji świadczenia szacuje się na ok. 1,4 mld zł rocznie.

Ministerstwo ostrzega przed oszustami przy 300 plus

Kolejne wypłaty będą następować co roku, zawsze do końca września.

Gdzie składać wniosek o 300 plus? [04.01.18]

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci. Objęte nim będą wszystkie uczące się, ale jedynie do ukończenia 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Jak dostać świadczenie 300plus?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej - rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. W przypadku gdy wniosek złożą oboje rodzice, wówczas opieka społeczna ustali, komu będzie przelana kwota świadczenia.

Gdzie złożyć wniosek 300 PLUS?

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń) właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko. W przypadku powiatów świadczenia będą realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie. Gmina będzie wykorzystywać rozwiązania organizacyjne i teleinformatyczne, którymi posługuje się przy realizacji świadczenia wychowawczego 500+.

300 PLUS wniosek kiedy złożyć?

Wniosek - podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” - będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.-gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną, papierową. Druki wniosków można będzie pobrać ze strony ministerstwa lub otrzymać w instytucji obsługującej świadczenia.

Uwaga!
Wniosek należy 300 PLUS złożyć najpóźniej do 30 listopada

300 plus Kiedy wypłata

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Tylko złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę do końca września.

Uproszczona procedura 300 plus

W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania wyprawki szkolnej zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej. Będą one wydawane jedynie w przypadku odmowyprzyznania świadczenia, a także w sprawach niena-leżnie pobranych świadczeń. Oznacza to, że samo złożenie wniosku, gdy nie będzie odrzucony, wystarczy do otrzymania wypłaty.

Podatki od świadczenia 300plus

Świadczenie 300plus jest zwolnione od podatku. Nie podlega egzekucji komorniczej ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

Gdzie w Łodzi 300 plus WNIOSEK WZÓR

W Łodzi koordynatorem wypłat będzie Centrum Świadczeń Socjalnych znajdujące się przy ul. Urzędniczej 45. Wnioski będą przyjmowane także we wszystkich dawnych delegaturach.

Nie tylko dla Polaków 300 plus

Świadczenie przysługuje także zamieszkującym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej cudzoziemcom:

obywatelom Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego albo Szwajcarii
jeżeli wynika to z wiążących Polskę dwustronnych umów międzynarodowych o zabezpieczeniu społecznym
przebywającym na terytorium Polski na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy, jeżeli zamieszkują tu z członkami rodzin
posiadającym kartę pobytu z adnotacją „dostęp do rynku pracy”, jeżeli zamieszkują w Polsce z członkami rodzin, z wyłączeniem obywateli państw, którzy uzyskali zezwolenie na pracę na terytorium państwa członkowskiego na okres nieprzekraczający sześciu miesięcy, oraz obywateli państw przyjętych w celu podjęcia studiów lub pracy sezonowej oraz mających prawo do wykonywania pracy na podstawie wizy

Co we wniosku 300plus?

Warunkiem uzyskania świadczenia jest złożenie odpowiedniego wniosku. Internetowo lub przez bankowość elektroniczną będzie można je składać od lipca, w wersji papierowej od sierpnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 71

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wrrr
Dlaczego dla nierobów obraża to bardzo dużo Polaków przykladowo ja pracuję mąż pracuje mamy dziecko w wieku szkolnym i co jestesmy nierobami bo nam się należy!?
J
Ja
Zrozum że nie zapłodnisz kobiety masturbując się przed kompem.
J
Ja
Spójrz w lustro. Teraz już wiesz dlaczego dzieci nie masz.
J
Ja
Przykro mi bardzo że wy geje dzieci nie macie :(
J
Ja
To że robić dzieci nie potrafisz to już Twoje zmartwienie.
G
Gość
300 plus dla nierobów
G
Gość
300 plus dla nierobów
G
Gość
300 plus dla nierobów
G
Gość
300 plus dla nierobów
G
Gość
300 plus dla nierobów
G
Gość
300 plus dla nierobów
G
Gość
300 plus dla nierobów
G
Gość
300 plus dla nierobów
G
Gość
300 plus dla nierobów
G
Gość
300 plus dla nierobów
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie