Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

300 plus 2020: dla kogo, od kiedy można składać wnioski? Rodzice znów mogą otrzymać 300 złotych na wyprawkę szkolną dla dziecka

Sandra Rybińska
Sandra Rybińska
300 plus 2020: od kiedy wnioski? Już wkrótce ponownie będzie można ubiegać się o wsparcie na zakup szkolnej wyprawki.
300 plus 2020: od kiedy wnioski? Już wkrótce ponownie będzie można ubiegać się o wsparcie na zakup szkolnej wyprawki. www.pixabay.com
300 plus 2020: od kiedy można składać wnioski? W ramach programu Dobry Start, który działa od 2018 roku, można otrzymać 300 złotych na zakup szkolnej wyprawki dla dziecka. Już wkrótce rozpocznie się składanie wniosków w tegorocznej odsłonie wspomnianego programu. Poniżej znajdziecie podpowiedzi, gdzie znaleźć wniosek o 300 plus, jak go wypełnić, a także kiedy będą wypłacane pieniądze.

300 plus 2020: Wnioski będzie można składać już od 1 lipca 2020

Program Dobry Start, czyli tzw. 300 plus ma wesprzeć rodziny w zakupieniu dzieciom szkolnej wyprawki. Pieniądze po raz pierwszy zostały wypłacone w 2018 roku i zgodnie z zapewnieniami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 300 plus zostanie wypłacone także w 2020 roku. Wnioski będzie można składać już od 1 lipca.

Kolejna odsłona tzw. 300 plus. W 2019 roku program został rozszerzony

W 2019 roku tzw. 300 plus zostało rozszerzone. W myśl zmian, od 1 sierpnia 2019, o pieniądze mogli ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych oraz szkół policealnych.

Program Dobry Start znany szerzej jako tzw. 300 plus, jest dość świeżym pomysłem - został uruchomiony w 2018 roku. Ministerstwo w taki sposób reklamuje swój projekt:

Skorzystaj z programu Dobry Start. Dzięki temu raz w roku możesz dostać dodatkowe 300 zł dla swojego dziecka, które rozpoczyna nowy rok szkolny. Sprawdź, jak i kiedy złożyć wniosek. - czytamy na stronie obywatel.gov.pl.

Program Dobry Start to wsparcie w zakupie szkolnej wyprawki. Komu przysługuje 300 plus?

Do tej pory, zasady odnośnie tego komu przysługuje i kto dostaje 300 plus były przejrzyste i jasno określone. Kto może dostać 300 zł na dziecko w programie Dobry Start?

  • rodzic,
  • opiekun faktyczny dziecka — osoba, która faktycznie opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję,
  • opiekun prawny dziecka — osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem,
  • osoba ucząca się (pełnoletni uczeń, który: nie jest na utrzymaniu rodziców, ponieważ rodzice nie żyją, ma prawo do alimentów ustalone wyrokiem sądowym lub ugodą sądową)
Za sprawą firmy Great Place to Work poznaliśmy listę 125 najlepszych miejsc w pracy w Europie. Co ważne, możesz tutaj pracować! W rankingu nie zabrakło polskich akcentów - na liście znalazły się firmy, które swoje oddziały mają właśnie w Polsce. Pojawienie się na liście najlepszych miejsc pracy w Europie nie jest proste - w edycji tego konkursu uczestniczyło ponad 2 800 firm, z 19 krajów. Sprawdźcie, w których europejskich firmach pracuje się najlepiej!

TOP 25 najlepszych miejsc pracy w Europie. Chcesz tutaj prac...

300 plus wniosek online, gdzie znaleźć i jak wypełnić?

Wniosek o świadczenie 300 plus można składać od 1 lipca online za pośrednictwem strony internetowej empatia.mpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną, czyli papierową. Niezbędne informacje znajdziesz tutaj.

Program Dobry Start - kiedy wypłaty pieniędzy?

  • do 30 września — jeśli prawidłowo wypełniony i kompletny wniosek złożysz w lipcu lub sierpniu,
  • do 2 miesięcy — jeśli taki wniosek złożysz później.
od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany