19-letni misjonarz był przy atakach terrorystycznych w Bostonie, Paryżu i Brukseli. Przeżył!

Kazimierz Sikorski(aip)
19-letni Mason Wells po raz trzeci oszukał przeznaczenie, cudem przeżył kolejny zamach terrorystyczny w swoim życiu. Amerykański Mormon doznał licznych obrażeń podczas wtorkowego ataku na brukselskim lotnisku, ale żyje.

Lekarze zajmujący się Wellsem w jednym ze szpitali w Brukseli powiedzieli, że ma on naderwane ścięgno Achillesa, popaloną twarz oraz ręce, ale nie są to obrażenia, które zagrażałyby jego życiu. Jego rodzice powiedzieli, iż mimo odniesionych obrażen ich syn jest w dobrym stanie psychicznym i liczy, że odzyska w pełni zdrowie. Rehabilitacja zajmie mu jednak dużo czasu.
Przeżył już młody Amerykanin wcześniej ubiegłoroczny zamach w Paryżu i jeszcze wcześniejszy, bo z kwietnia 2013 roku bombowy atak szaleńca na linii mety maratonu w Bostonie.

W sumie jak podały belgijskie służby medyczne we wtorkowych zamachach ucierpiało dziewięciu obywateli amerykańskich. Poza wspomnianym misjonarzem byli też między innymi dwa jego koledzy, oficer amerykańskich sił powietrznych oraz pięciu członków jednej rodziny.

Ale, jak dodają belgijskie służby liczba rannych w tych zamachach wciąż rośnie, nie można wykluczyć że przekroczy ponad 300 osób. Tuż po zamachu liczył się czas, by jak najszybciej poszkodowanych dowieźć do szpitali. Dopiero teraz powstaje lista rannych.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Gwiazdy o przygotowaniach do świąt (autor Agencja TVN/x-news)