19 punktów Gortata nie pomogło Wizards

(b)
Koszykarze Washington Wizards w meczu ligi NBA przegrali u siebie z Cleveland Cavaliers 113:115. To ich druga porażka z rzędu. Marcin Gortat uzyskał dla pokonanych 19 punktów i osiem zbiórek.

Koszykarz z Łodzi Polski był drugim strzelcem zespołu, a 12 ze swoich 19 punktów zdobył w pierwszej połowie. Grał 34 minuty, trafił dziewięć z 12 rzutów z gry i jeden z dwóch wolnych, miał po cztery zbiórki w ataku i obronie, dwa bloki, asystę, przechwyt, trzy straty, popełnił jeden faul.

Porażka wyżej notowanych "Czarodziejów" to niespodzianka. Tym bardziej, że rywale nie mieli ostatnio dobrej passy, przegrywając sześć kolejnych spotkań, co skutkowało zwolnieniem generalnego menedżera Chrisa Granta.

Wizards z dorobkiem 24 zwycięstw i 25 porażek zajmują piątą lokatę w Konferencji Wschodniej. Cavaliers (17-33) są na 12. miejscu.

Jutro „Czarodzieje", także we własnej hali, spotkają się z Sacramento Kings (17-33), przedostatnim, 14. zespołem na zachodzie.