18-letni Maciej Miazek zwycięzcą nocnych zawodów wędkarskich w Bogdance

Karolina Brózda
Podczas nocnych zawodów wędkarskich zorganizowanych w Bogdance 18-letni Maciej Miazek złowił blisko 13 kilogramów ryb.

W rywalizacji wzięło udziału 21 osób zrzeszonych w brzezińskim kole Polskiego Związku Wędkarskiego. Po losowaniu miejsc i obowiązkowym zanęceniu zawody mogły się rozpocząć. Przed wędkarzami była cała noc. Obowiązywała dowolna metoda połowu, ale tylko na jedną wędkę.

Na koniec trzyosobowa komisja sędziowska zważyła zdobycze. Najwięcej - 12,94 kilogramów ryb - złapał 18-letni Maciej Miazek i to on został zwycięzcą. Maciej w podbieraku miał płotki i leszcze.

- Ryby brały łatwo na robaki, ale trzeba było zapracować na wynik - powiedział po zawodach.

Z uwagi na to, że były to zawody towarzyskie, organizatorzy nie przewidzieli pucharu. Drugie miejsce z wynikiem 11,74 kilograma ryb zajął Zbigniew Wydra, który złowił płotki, leszcze, karasie i bąki. Na trzeciej pozycji uplasował się zwycięzca poprzednich zawodów, Sławomir Kmieć, z wynikiem 9,41 kilograma ryb. Złapał głównie leszcze, płocie i srebrne karasie. Czwarte miejsce zajął Jerzy Durański, który złowił ryby o łącznej wadze 8,89 kg. Były to liny, płocie i leszcze.

Kolejne zawody zaplanowane są także na zbiorniku wodnym w Bogdance w niedzielę, 4 września. Tym razem będą to zmagania dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 12, 14 i 16.