4/15 Zamknij

MIT! Zachowywanie dystansu społecznego w miejscach publicznych to skuteczny sposób na ograniczenie liczby zachorowań. Jednak zalecana odległość między

congerdesign/pixabay.com

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Dystans 1,5 metra zapewnia ochronę przed COVID-19

MIT!
Zachowywanie dystansu społecznego w miejscach publicznych to skuteczny sposób na ograniczenie liczby zachorowań. Jednak zalecana odległość między ludźmi może nie być wystarczająca, by zapewnić spodziewany stopień ochrony przed COVID-19.

Podczas gdy odstęp 1,5-2 metrów jest wskazaniem realnym do spełnienia, badania pokazują, że „zasięg rażenia” koronawirusem może wynosić nawet 5-8 metrów.

Jeżeli ktoś zainfekowany kaszle i kicha bez maseczki na twarzy, pozostawia w powietrzu aerozol śliny i wydzielin zawierających wirusa SARS-CoV-2 nawet na 10 minut. Jednak źródłem zakażenia jest również rozmowa czy oddychanie, i to nawet w przypadku osoby bezobjawowej, która ma koronawirusa w nabłonku dróg oddechowych.

W obliczu tych doniesień w przestrzeniach publicznych należy starać się zachować jak największy dystans społeczny, nie zaniedbując przy tym obowiązku zakrywania ust i nosa. Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy