1/16 Finału Pucharu Polski. ŁKS bez problemów pokonał trzecioligowca

Piłkarze ŁKS w spotkaniu 1/16 Finału Pucharu Polski pokonali 2:0 w Janikowie trzecioligową Unię. Mecze 1/8 finału zaplanowane są 10 lutego 2021 roku. Łodzianie, choć długo nie grali, a także nie trenowali, nie mieli problemów z awansem do kolejnej rundy. Zasłużone zwycięstwo ŁKS.

ŁKS, choć dziś zagrał w mocno eksperymentalnym składzie, bez sześciu zawodników zmagających się z COVID-19, to jednak nie miał większych problemów z pokonaniem trzecioligowca. Początek spotkania był dość niemrawy i obydwie nie zdołały wypracować klarownych sytuacji bramkowych. Kiedy jednak ŁKS mocniej nacisnął, gospodarze zaczęli popełniać błędy.
Łodzianie pierwszego gola zdobyli w 22 minucie. Prostopadłe podanie Domingueza trafiło do Kelechukwu, który nie zmarnował sytuacji san na sam z bramkarzem Unii. To pierwsze trafienie Nigeryjczyka z polskim paszportem w barwach ŁKS, w meczu o stawkę.
Ełkaesiacy nie zamierzali na tym poprzestać. Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego zaatakowali jeszcze mocniej i po pięciu minutach prowadzili 2:0. Tym razem po zagraniu z prawego skrzydła przez Dankowskiego do siatki rywala trafia Samuel Corral.

Już na początku drugiej części spotkania pierwszoligowcy mogli prowadzić 3:0. Jednak wprowadzony po przerwie Piotr Gryszkiewicz strzelił w słupek. Pirulo próbował jeszcze dobijać, ale ostatecznie ełkaesiak został zablokowany. Później goście mieli jeszcze kilka szans na podwyższenie rezultatu, ale nie zdołali już umieścić piłki w siatce. Gospodarzy tylko raz poważnie zagrozili bramce dwukrotnego mistrza Polski.

Teraz łódzka drużyna przygotowywać się będzie do spotkania jedenastej kolejki pierwszej ligi. 8 listopada, godz.12.40, ŁKS podejmie Chrobrego Głogów.

Unia Janikowo - ŁKS 0:2 (0:2)
0:1 - Kelechukwu (22)
0:2 - Corral (27)
ŁKS Łódź: Arndt – Dankowski, Moros, Rozwandowicz (46, Celea), Sobociński (71, Radziński), Srnić (46, Gryszkiewicz), Tosik, Dominguez, Pirulo, Kelechukwu (75, Sajdak), Corral (75, Sekulski).