Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Odpadną co najmniej dwa kluby ekstraklasy. Grają ŁKS i Widzew

Bartosz Kukuć
Bartosz Kukuć
Przed kibicami niezwykle ciekawie zapowiadające się mecze 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Runda zacznie się siedmioma meczami we wtorek (31 października), zakończy natomiast meczem 8 listopada (środa, godz. 21) w Puławach drugoligowej ligowej Wisły z Widzewem. Jeden z hitów tej rundy rozegrany zostanie w najbliższy czwartek (2 listopada) o godz. 18 przy al. Unii w Łodzi, gdzie ŁKS powalczy z Rakowem.

Co wiadomo bez względu na wyniki tej fazy pucharowej rywalizacji? Zwycięzcy awansują do 1/8 finału, która odbędzie się jeszcze w tym roku (8 grudnia). Finał rozegrany zostanie na Stadionie Narodowym w Warszawie 2 maja przyszłego roku. Trofeum broni Legia, która zdobyła PP najwięcej, bo aż dwudziestokrotnie.

Już najbliższa runda sprawi, że kolejne dwa kluby ekstraklasy pożegnają się z pucharowymi marzeniami. W 1/32 finału rundzie wyeliminowane zostały Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów i Radomiak Radom . Ten sam los czeka co najmniej pokonanych 2 listopada w meczu w Krakowie Cracovia Kraków - Zagłębie Lubin (15) oraz we wspomnianej łódzkiej konfrontacji ŁKS z aktualnym mistrzem kraju Rakowem

Urok „Turnieju tysiąca drużyn” polega też na tym, że czasem do decydującej fazy docierają drużyny spoza ekstraklasy. Tak będzie i teraz, gdyż awansują co najmniej zwycięzcy następujących spotkań: Carina Gubin - Stal Stalowa Wola, Polonia Bytom - Arka Gdynia oraz Wisła Kraków - Polonia Warszawa.

Aż cztery mecze toczyć się będą między zdobywcami PP. Tak będzie w Łodzi (ŁKS - Raków), w Bydgoszczy (Zawisza - Lech Poznań), w Krakowie (Wisła - Polonia Warszawa) i w Sosnowcu (Zagłębie - Górnik Zabrze).

Jak dotąd ,,Rycerze Wiosny" cieszyli się ze zdobycia Pucharu Polski raz. W 1957 roku pokonali w decydującym spotkaniu w Łodzi Górnika Zabrze 2:1 (1:0) po golach Stanisława Barana (21) i Kazimierza Kowalca (68). Również fani Widzewa raz wywalczyli to trofeum. Ale znacznie później, niż lokalny rywal, bo dopiero w 1985 roku. Finałowe starcie z GKS Katowice odbyło się w Warszawie i zakończyło się bezbramkowym remisem. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i decydowały karne. Z jedenastu metrów trafili: Roman Wójcicki, Mirosław Myśliński i Henryk Bolesta i widzewiacy zwyciężyli 3:1

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany